Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha léteznek szellemek akkor...

Ha léteznek szellemek akkor az bizonyíték arra nézve hogy hazudnak a vallások a túlvilággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 11:56
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
89%
Nem. Én amikor hittanos voltam, és ilyesmik történtek, a tanár mindig az ördöggel magyarázta, a fura dolgokat...stb
2010. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen. Ugyan akkor érdekes az a helyzet hogy az eltérő kultúrájú és vallású népeknél is megjelennek a szellemek. középkori feljegyzések is vannak pedig akkor a katolicizmus igazán erős volt. a legeldugottabb afrikai törzsnél is vannak szellem történetek. mert ha ez igaz akkor ha meghalunk a lelkünk itt marad magyarán se mennyország se pokol se purgatórium se megváltás se örök kárhozat.
2010. nov. 24. 12:09
 3/29 anonim ***** válasza:
19%
nincsenek szellemek...
2010. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
2010. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
19%
Azok a lelkek maradnak itt akiknek elintézetlen dolga maradt. Mellesleg az egyház rengeteget ferdít meg ködösít.
2010. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ez egyértelmű az egyház másban is hazudik. Én úgy gondlom ha vannak szellemek akkor nincsen se Isten se Sátán se semmi más. hisz a vallási tanítások azt mondják hogy ha meghalunk a túlvilágba jutunk magyarán nincsenek szellemek. ha viszont itt ragadnak akkor nincsen semmi a halál után amit úgy hívnánk hogy túlvilág.
2010. nov. 24. 23:39
 7/29 Barkó Zoltán ***** válasza:
Te magad is test,lélek,és szellem vagy,mint ahogy mind annyian.Platón:ismerd meg ön magad.Persze,hogy léteznek szellemek,hisz,csak arról lehet fogalmunk,csak arról beszélhetünk,mi van,létezik.Az más kérdés,hogy hol.A vallások nem hazudnak a túl világgal kapcsolatosan,hisz a lélek mikor elmegy tőlünk és itt marad a test,azt nevezzük egzitusnak,magyarul halálnak,de csak a test halálának,és nem a szellemének,vagy a léleknek.A bagavad gíta szerint,ami a legősibb védikus tudás mai maradványa,a lélek halhatatlan,isten eredeti része,csak épp jellenleg elkülönült formában,mikor befejezte itteni küldetését,megy szépen haza,vagy tovább az útjára,esetleg újra meg is születhet,azaz fizikai testet is vehet fel,nekünk is kellett.Ahogy létezik fizikai világ,épp úgy létezik szellem világ,és lelki világ is.Ezt a világot azért hívják a világok lehetséges legjobbikának,mert itt egyszere van meg mind háromra a lehetőség.A szellemek nem mások,mint mint lelki képességek használatától eltiltott,külön vált,élő lények,csak épp finom fizikális testel rendelkeznek.Állapotuk a se itt,se ott,állapot,és nem kell félni tőlük,de szeánszokat sem kell rendezni.
2010. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Hát ez kicsit hasonlít a kabbalista hitre. ott azt mondják, hogy minden élet istentől származik és oda is kell visszamenjen. ugyan akkor a pogány világban is voltak szellemjárással kapcsolatos történetek jóval a monoteizmus előtt akkor ők? az hogy lehet? hiszen akkor nem létezett biblia ami megmondaná mi hogy van.
2010. nov. 25. 13:45
 9/29 anonim ***** válasza:
én már tapasztaltam "különös" dolgokat és sajnos nem egyszer.de ismerek olyanokat akik szintén így vannak. ha más mondja legyintek és elsem hiszem. mert úgye ez csak akkor hihető úgyis ha az ember átéli addig meg:Dbolondnak nézi mindenki ha felhozza:D
2010. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nos hát ebbe igazad van. az ember szűk látókörű legalább is jó nagy részük én elhiszem az ilyen történeteket. ha nem is mindet.
2010. nov. 26. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!