Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tegnap este miért volt vörös...

Tegnap este miért volt vörös a hold? 2011.4.17?

Figyelt kérdés
Már régebben is fel figyeltem erre a dologra hát ez el képeztő komolyan... Nekem nagyon tetszett :D Azt hittem először hogy a Mars ráadásul nagyon nagy volt az átlaghoz képest és persze telihold volt... Ehhez fűződik 1 képességem is amit természetesen nem írok le ide mert az első az lenne mindenkinek hogy OFF OFF OLTÁS OLTÁS -.- Ha van olyan aki ezt el olvasta és furcsa dolgok történtek vele akkor mikor a hold vörös színben pompázott az írjon pls és az is aki tud erre valami magyarázatot ... És ne írjatok off-ot pls
2011. ápr. 18. 12:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

meglátta milyen jóképű vagyok és elvörösödött

amúgy nem a hold vörös csak a körülötte lévő fény és amiatt tűnik az egész vörösnek, sok por meg egyéb miatt nem tudom pontosan , de ez semmi természetfeletti

2011. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudj hogy le pontoztalak de hülyeségeket írtál... A por-tól nem lessz vörös a hold -.-
2011. ápr. 18. 13:21
 3/24 anonim válasza:
75%

Azért lesz (egy "sz") vörös a Hold, amiért a Nap, mikor lenyugszik, vagy fölkel. Mégpedig: ilyenkor alacsony a beesési szöge a földre, tehát nagyon sok km légkörön kell átjönnie a fénysugaraknak; a légkörről meg köztudott, hogy fénytörő képessége van, a fény szóródik benne.


Ha megfigyeled a Napot, ahogy megy le, láthatod, hogy egyre vörösebb színre vált.

Ugyanez a jelenség van a Holddal is (már nem az, hogy megy le, hanem a sok levegőn való áthatolás).

2011. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Engem is érdekelne a dolog, mert ilyen az évben csak 4.szer van! 10-ezer szoros napnak hívják, aki hisz benne és egész nap kívánja azt, pozitívan gondolkodik akkor beteljesül<--ezt mondják, egy évben csak 4-szer van, és azokon a napokon amikor a hold piros, ennyit tudok csak, de hogy mi oka van annak hogy a hold piros?! azt nem tudom!
2011. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
szerintem olyankor a földönkivűliek művelnek valamit a holdon,, de ez csak az én véleményem
2011. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Az első nem írt hülyeséget.

A Holdat azért láttad nagyobbnak, mert olyan beesési szögben látszódott a vizsgált pontról, hogy a légkör lencseként funkcionált, felnagyította a Holdat. Nem volt nagyobb, nem volt "közelebb", szimplán olyan szögben látszódott, hogy a légkör lencsehatása érvényesült.

A vöröses színét pedig jellemzően a déli áramlattal a felsőbb légkörbe sodort finom szemcséjű sivatagi homok okozza, emiatt látszik vörösesnek ilyenkor.

2011. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező, már bocs, de az ilyen hülye kérdésekkel annyira feltudsz húzni:S menj inkább legozni a vörös holdaddal együtt:D
2011. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Tényleg volt különleges hatása! A Gates of Andaron-ba két küldi után szintet léptem, lvl 17nél ez azért teljesítmény!
2011. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komikat mentek a pontozások ! 13:33 azt is tudod hogy az évben melyik az a 4 nap mikor vörös a hold ? Érdekelne ... a fotó gyűjteményemben szép helye lenne :P
2011. ápr. 18. 15:12
 10/24 A kérdező kommentje:

Itt 1 csodás link akit érdekel nézze meg


[link]

2011. ápr. 18. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!