Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki miért hisz, illetve miért...

KMartin4 kérdése:

Ki miért hisz, illetve miért nem hisz a szellemekben, démonokban, stb?

Figyelt kérdés

Én személy szerint hiszek ezekben, mert - bár még eggyel sem találkoztam, kerültem kapcsolatba - ha elkezdünk gondolkodni, akkor rájövünk, hogy igenis létezhetnek. Mondjuk, a sátánban azért nem hiszek. :)


Ne ítéljetek el és ne szóljatok le ezért, mert meg tudom magyarázni, hogy miként létezhetnek!

És megjegyzem: Mint láthatjuk, tudok szépen, helyesen írni. B)


És légyszíves, rendes és normális válaszokat írjatok!


2011. aug. 14. 19:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

te miért hiszel benne? mivel magyarázod meg hogy vannak?


most mi van ha én is ezt mondom: kicsit gondolkodunk rájövünk hogy nem is léteznek.

2011. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Talán mert még nem láttam egyet se?
2011. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Zimu ***** válasza:
100%

Senkinek semmi oka hinnie bennük vagy ne hinnie. De egy 1980- valahanyas amerikai felmérés szerint minden 3. ember került kapcsolatba valamilyen paranormális lénnyel!!! Én speciál láttam már 1-2 érdekes tolgot. De aki nem akar hinni

az a leg kézenfekvőbb bizonyítékot is megpróbálja megmagyarázni...

2011. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Elsőnek:


Nos, az általános szellemekre itt egy példa (az én magyarázatom, de akit érdekelt a téma, mind elfogadta szkeptikus szempontból):


× A láthatatlanság az energiaszintje miatt lehetséges:

Ha magas elektromágneses energiája van egy lénynek, akkor nem képes elnyelni, illetve visszaverni látható a fényt. - Ez bizonyított tény!


× A megjelenéskor adódó furcsa dolgok (akár egy egyszerű szél) is az energiája miatt van:

Amikor látható lesz, le kell adnia az energiájából, amit átvesz a környezete. Az energia mennyiségétől függ az atomok, molekulák, stb gyorsasága. Ezért gyorsul fel a szél, magasabb energiaszint esetén akár szilárd tárgyak is megmozdulhatnak. Pl.: felborul egy szekrény. - Ez is elfogadott tény a tudomány szemében.


× (másnál történt) Maga a szellem is hidegebb amikor megjelenik:

Nos, ez azért van, mert az energia a hőt is magába foglalja.



Lehet, neked nem ad magyarázatot, és továbbra is szkeptikus maradsz, de had legyen az én dolgom, hogy miben hiszek. És még egy kérdés hozzád: Hiszel istenben?

2011. aug. 14. 19:55
 5/25 A kérdező kommentje:

Másodiknak:


És molekulákat láttál már?

2011. aug. 14. 19:56
 6/25 anonim válasza:

Én abszolút racionális típus vagyok, kb semmiben nem hiszek, egyszerűen nem látom értelmét hinni valamiben amit valaki kitalált de senkinek nincs rá bizonyítéka, ilyen a vallás, stb.. VISZONT. a szellemekben én is hiszek, ugyanis történt már velem olyan, hogy feküdtem az ágyban, ránéztem az ajtóra [félig nyitva volt] erre valaki MEGFOGTA A KILINCSET.. majd elengedte.. soha nem felejtem el. ja és nem családtag volt, anyám ott aludt a szobában a másik ágyon, apám meg csak reggel jött haza egy hosszu utrol.. szoval igen nagyon gáz volt !!


és anyám + a testvére is meséltek érdekes dolgokat mikor szellemet idéztek mik történtek.. ezt csak azért hiszem el, mert anyám mondta, nyilván nem hazudna ilyet ha nem lenne igaz, ráadásul ezt még kiskoromban is mesélte, tehát nem hiszem hogy 9 éves gyerekét poénból ilyennel ijesztgetné..


de amúgy sok kamus van, néha tvben ezek az emberek akik szellemet láttak.. hát jókat röhögök rajtuk, de ettól függetlenül vannak valós esetek.


ilyen, hogy démon meg ördög ebben nem hiszek, mivel ezeket soha senki nem látta, és ha látta is honnan tudta hogy ez a sátán/ördög? :DD szóval ezek sztem kitalációk.

2011. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek, mert nagyon valószerűtlenek. Az összes ilyen sztorira erősen rányomja a bélyegét az emberi képzelet, a tudományos racionalizmussal pedig végképp nincsenek összhangban. Az ilyen általad felhozott érvek pedig rettentő gyengék, erősen félreértelmeznek és az ilyen "tudományos tény"-nyel reklámozott dolgok meg saját kitalációk. Majd ha megmutat pár cikket a témáról, elgondolkodom rajta...
2011. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig is érdekelt ez a téma.már kis,6-7 éves koromban is.és hiszek is benne.persze ördögben,sátán ilyesmi nem.

igazából,ha már itt tartunk,sokféle bizonyíték van rá hogy léteznek ezek a lények.persze arra hogy nem léteznek nehéz lenne felmutatni bármit is.nem is tudom,mi okom lenne rá,hogy ne higgyek benne.hiszen attól még hogy nem látom ,létezhet.nagyon szimpatikus lett a szememben a kérdező,én mindig a tudományos oldalról közelítettem meg mindent,és persze ezeknek a jelenségeknek is van tudományos oldala.

sokan mondják hogy mindenkinek a maga dolga miben hisz,vagy miben nem,de ezt most nem lehet mondani.Az ,hogy van e isten,mindenkinek a maga dolga,de azt hiszem,emellett nem sokára nem fognak úgy elsiklani az emberek,mint eddig.szóval szerintem sokat találkozunk még ezzel a témával :)

2011. aug. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Killgun ***** válasza:
Nos aki azt mondja,hisz a szellemekben,de a démonokban nem,akkor szerinte sok a külömbség így fizikailag?Ha a szellem energiatöme,g,akor a démon is...Átlagos felfogás szerint...Én sátánista vagyok,szal jah ezekben hiszek...A szellem egy lélek,vagyis egy energiatömeg,a démonok egy spirituálisan fejletteb lények,mint ahogy Sátán is...Szerintem mindenki abban hisz,amiben akar és snekinek nincs joga beleszólni más hitébe...
2011. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A Démonok az emberiség gyönyörű és csodálatos EREDETI Istenei akik nevét bemocskolták a judeo-keresztény vallások.
2011. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!