Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kíváncsi vagy valamire a...

Kíváncsi vagy valamire a természetfeletti lényekkel, démonokkal, ördögökkel, angyalokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kérdezz bátran, a téma régi tanulmányozója vagyok


:))


Asmodeus


2012. márc. 22. 11:57
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
nem
2012. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

Az "ördögrõl" azért kérdeztem, hogy mi játszódik le az agyban, mégis mi kell ahhoz, hogy valaki elhiggye, hogy létezik?

Személy szerint én nem hiszek benne, de sok embert hallottam, hogy fõleg éjszaka nem is tudom, hogy hogyan élik meg.

Te mégis mibõl gondolod, hogy "ördög"létezik?

2012. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
Csak arra lennék kíváncsi, hogy közénk jöhetnek-e? Vagy valamelyik lehet, hogy köztünk él, csak láthatatlan?? Hozzám érhet-e? Lehet, hogy néha hozzám ér, csak azt hiszem, hogy a szél, vagy valami más?? :D
2012. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "sík"? ("alsóbb sík")

Hogyan fejlődtek ki eme lények?

folyománykérdés: hogyan lett a világ? Valaki teremtette?


Komoly, kifejtett válaszokat kérek szépen, ugyanis én nem hiszek semmi ilyesmiben, és részben pont azért, mert még soha senki, semmiféle épkézláb magyarázatot nem tudott adni rájuk. Az efféle magyarázatot persze keresem gőzerővel, nem utasítok el mindent csípőből, csak hát érthető, hogy kell valami, ami miatt meggondoljam magam, és elhiggyem ezeket.

2012. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

ma 13:36


Sehonnan. Honnan tudod hogy a Bibliában leírt információk valósak? Rengeteg vallás szent könyvét olvastam már, gnosztikus irodalmat is, sok országban megfordultam életem során,néptörténetet, hagyományt, hiedelmet, mítoszt ismertem meg, és sok okkult dolgokkal kapcsolatos régi könyvet olvastam. Én ebben hiszek, természetesen semmilyen bizonyítékom nincs ezekre(mint ahogy egyik vallásnak sem az istenük létezésére).


ma 13:43


Nem.Kisebb gondjuk is nagyobb, és jobb dolguk is van, mint hogy random halandó embereknek segítsenek becsajozni :)) Pozitív gondolkodás a kulcsa mindennek, ajánlom a "vonzás törvénye" nevű dolog tanulmányozását.


ma 14:20


Nem tudok erre továbbra sem választ adni, mert azoknak az embereknek mi játszódik le az agyában, akik hisznek Istenben? Én az általam olvasott/megtudott dolgok alapján be tudtam a természetfeletti lényeket jól illeszteni a világnézetembe, ennyi.


ma 14:24


A különböző síkok teremtményeinek nem nagyon van "bejárása" az anyagi síkra, természetesen vannak kivételek, de ritka az ilyesmi. Általában a szellem történetek és a természetfeletti tapasztalások 90%-a megmagyarázható a modern tudomány segítségével.


ma 14:44


A (lét)sík egy általam kedvelt megnevezés, szeretik még dimenziónak is nevezni, de annak ugye nem teljesen ez a jelentése. Mi most az anyagi síkon vagyunk, sok sík létezik még a világegyetemben. "Felsőbb" és "alsóbb" síkok, asztrális sík, miegymás. A felsőbbek általában a földi mennyországgal kapcsolhatóak össze, az alsóbbak pedig a pokollal. Ezeknek a különböző síkoknak természetesen vannak lakói, akik az anyagi síkra nem igen jöhetnek át. Kifejlődésük előttem is titok természetesen, de közük van az érzelmekhez(gyűlölet, szeretet, stb), a halandó lények cselekedeteihez, stb. Például egy "jó" ember halála után kerülhet a felsőbb síkok valamelyikére, és inkarnálódhat mondjuk ott "angyal" vagy "fénylény"-ként, egy sorozatgyilkos pedig cselekedetei és érzelmi világa alapján az alsóbb síkokra kerülhet, valamilyen alantas ördögi vagy démoni formában tengetve tovább létét.


Nem tudom hogyan lett a világ, természetesen a Mindenható Isten(nem a bibliai Jahve és társai) teremtette, de mivel a Világegyetem vég nélküli és örökkévaló, így nehéz ezekre a kérdésekre választ adni, belecsavarodik az ember agya, ha bele gondol :)

2012. márc. 22. 20:06
 16/51 anonim ***** válasza:

Son

I am disappoint


Ez kb a lehető legközhelyesebb, legfelszínesebb magyarázat, amit csak lehet adni. Ezt már mind tudom, de még mindig nem tudok vele mit kezdeni. Előbb a létüket és a létük hogyanságát kéne bizonyítani, nem részletkérdésekbe bonyolódni. Ez olyan, mintha a krumplievés evolúciós hatásait ecsetelném neked, miközben te nem is hiszel benne.

Valami komolyabbat vártam.

2012. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 Zsizsik666 ***** válasza:

1. Ha régen a "démonok" istenek voltak, most hogy a francba váltak gonosszá? Mivel lefikázták őket a bibliában, átköltöztek gyorsan Abyssba, vagy mi? Ha engem sokat ócsárolnak, én is Abyssban kötök ki? És ha igen, miért?

2. Ha a démonok gonoszak, ezt kifejtenéd: Születésünkkor kaptunk egy démont őrzőként (daimon)régi szép pogány korokban. Most, hogy keresztény vallás van "angyalt kapunk"? Vagy régen "gonosz" lényeket kaptunk, most meg "jókat"? Ez marha logikus. :S

2012. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Sajnos mint minden természetfeletti kérdésre, ezekre sem lehet bizonyítékot adni. Hit kérdése ugyan úgy ezis, de én senkit nem próbálok meggyőzni vagy bizonygatni hogy minden úgy van ahogy mondom, én csak azt mondom ami "tudást" sikerült összeszednem eddigi életem során, aminek persze lehet a 100%-a humbug is. :)
2012. márc. 22. 20:52
 19/51 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet bizonyítékod adni, akkor te miért hiszel benne? Mert akarsz? És ha én nem hiszek benne, akkor nincs? Attól, hogy akarod hinni, még nem lesz igaz, a világ nem így működik. Na meg elgondolkodtató, hogy a sok tanulmányozással annyira jutottál, amit kb minden kisiskolás tud...
2012. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Előző válaszom a 20:44-nek ment, bocsi.


20:51


Én nem írtam ilyet, hogy régen a démonok istenek voltak.És a Bibliában sem ez van. Nem osztom egyébként a Bibliában leírt nézeteket, miszerint pl Lucifer egy bukott angyal aki lezuhant a mennyekből, mert szembefordult az Istenével.


Nem tudok ilyesmiről, hogy születésünkkor bármilyen démon vagy angyal szegődne mellénk védelmezőnek, némely ember kapcsolatba tud lépni mély meditácóban vagy transzállapotban egy bizonyos "felsőbb énjével"(ilyenkor magával beszélget emelkedettebb tudatállapotban :)), általában ezt szokták "őrangyalnak" nevezni.

2012. márc. 22. 20:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!