Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kíváncsi vagy valamire a...

Kíváncsi vagy valamire a természetfeletti lényekkel, démonokkal, ördögökkel, angyalokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kérdezz bátran, a téma régi tanulmányozója vagyok


:))


Asmodeus


2012. márc. 22. 11:57
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Szerinted a jó emberek haláluk után boldogak lesznek a következő síkon? ÉS a bűnösök pedig szenvedni fognak?

És láttál már vámpírt?

2012. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
Ja, és ne értsd félre, nem rosszindulatúlag csesztetlek, hanem csak gondolkodásra ösztönözlek, hogy igenis védd meg az álláspontod, és igenis tudd, hogy mit miért hiszel. Na meg én is szeretnék ezekről többet tudni, csak ugye az ezósok többsége maga se tudja, mit hisz, így nehéz tőlük bármit is megtudni...
2012. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

21:01


Cselekedeteik szerint igen, egy "jó" ember nem igen kerül valamilyen pokoli síkra démonikus létformaként, mint ahogy egy "rossz" sem fog pl egy szép mennyei síkon újjászületni.


Azért írom idézőjelbe a jót és a rosszat, mert igazából nézőpont kérdése. A lényeg az, hogy olyan helyre kerülnek, amilyenek az életben voltak, azt kapják vissza, amit ők okoztak.

2012. márc. 22. 21:04
 24/51 A kérdező kommentje:

21:03


Nem veszem csesztetésnek, de kb ez olyan, mintha egy papot kérdeznél meg, hogy miért hisz Istenben. Elég nehéz a hitet és a hit miértjét elmagyarázni.

2012. márc. 22. 21:06
 25/51 anonim ***** válasza:

"Cselekedeteik szerint igen, egy "jó" ember nem igen kerül valamilyen pokoli síkra démonikus létformaként, mint ahogy egy "rossz" sem fog pl egy szép mennyei síkon újjászületni."


Mindenképpen a cselekedet számít? Vagy inkább a lelkiismeret? Mert lehet jót cselekedni érdekből, képmutatásból, félelemből, azért, hogy elkerüljünk egy büntetést, vagy kivívjuk mások elismerését. És rosszat is lehet úgy cselekedni, hogy nem szándékosan tesszük, csak tévedésből. Hibázunk, amire utólag rájövünk és megbánjuk. Erre mondják, hogy "isten látja lelkem". Hiszen ha csak a tettek fontosak, akkor minek nézne be a lélekbe is?


A másik, a megbánás: ha tegyük fel, valaki szándékosan követ el rosszat, tehát tette szerint is, és lelke szerint is rosszat csinált, akkor van mód a megbánásra? A megbánással tiszta lappal indulhat? Vagy ki tudja valahogy javítani az eddigi rosszakat? Ha mondjuk az élete 80%-ánál bánja meg, akkor már csak 20%-nyi ideje marad a korrigálásra. (Természetesen én is idézőjelben értettem a jót és rosszat, dehát valamilyen néven nevezni kell őket.) :)

2012. márc. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Azt írod:

"Természetesen van EGY aki a mindenséget teremtette, de ő nem igazán foglalkozik sem a halandók, sem a halhatatlanok dolgaival." - Mivel tudod ezt alátámasztani?


Egy másik hozzászólásodban pedig azt írod, a bibliában leírtakat nem lehet bizonyítani - mivel tudod magyarázni akkor a beteljesedett több ezer próféciát? Mindet nem írhatták bele utólag?

2012. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Még az első - én hiszek Istenben, és ha megkérdezik tőlem, hogy miért hiszek, egyszerűen el tudom magyarázni. Azért hiszek Istenben, mert Istentől kaptam arra hitet, hogy higgyek őbenne. Előtte nem hittem benne 40 évig. Ezt követően pedig az életben számtalanszor vezetett, segített, és megbizonyosodtam arról, hogy Isten létezik és élő és ható. Megjegyzem, csak az tud hinni, és csak az ismeri fel Istent az életében, aki Istentől erre hitet kapott. Aki nem kapott, annak hiába magyaráznám, nem tudja befogadni, képtelen rá. Érzékszerv nélkül nem lehet érzékelni.
2012. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

ma 05:10


Természetesen a "lelkület" is számít, azért hoztam fel szélsőséges példákat, hogy érthetőbb legyen. De van még egy érdekes mondás, miszerint bűnösök közt cinkos aki néma, érdekes ezen is elgondolkodni ilyen szempontból.


Megbánásra és megbocsájtásra véleményem szerint nem igazán van mód, gondoljunk pl a buddhizmusban a karma és a reinkarnáció fogalmára. Ismét sarkítok, de ha valaki mondjuk megölt élete során 10 embert kegyetlenül, és a halála előtt rájön, hogy nem kellett volna és bűntudata van, attól még a reinkarnáció és a karma törvényei szerint elszenvedi következő életében/életeiben azt, amit másoknak ő okozott. Én is ezt mondom, csak én nem feltétlenül az emberi testben, a Földön való újjászületésről beszélek, de a Bhagavad Gítában(a hinduizmus szent könyve, 3-4ezer éves, tehát nem egy Biblia:)) is olvashatunk különböző mennyi és pokoli bolygókról, ahova a lelkek újjászülethetnek haláluk után.



ma 07:50


Nem tudom alátámasztani, de véleményem szerint a MINDENHATÓ ISTEN megfigyelő, ő maga az egész világmindenség, minden jóval és rosszával együtt. Ott van mindenütt, benne van mindenben, én vagyok és te vagy, és mindenki más is, minden egyes fa és fűszál és kődarab a legtávolabbi bolygón. Ennél fogva nem hinném, hogy a szabadidejében pl a Bibliában leírt módon idétlen, az ember evolúciós késztetéseivel és gondolataival ellenes törvényeket hozna, valamint figyelne odafentről a felhőjén ülve, hogy itt a Földön(a Világegyetem megszámlálhatatlan létformája közül, mert azt ugye remélem nem gondoljuk 2012-ben, hogy egyedül vagyunk) Kovács József megcsalja-e a feleségét, esetleg szeretkeznek-e házasság előtt, hogy aztán mindezekért jól megbüntesse, természetesen miután szabad akaratot adott nekik :)


Nem tudom hirtelen milyen beteljesedett Bibliai próféciákról beszélsz, azért kezelem a benne leírtakat fenntartással, mert sok benne az önellentmondás, és mint tudjuk, az évezredek alatt rengeteg dolgot kivettek belőle és átírták(kanonizálás, gnoszticizmus), hogy az egyház minél jobban kontroll alatt tudja tartani a népet(ma is ugyan ez a helyzet, csak modern világunkban az egyház erejét háttérbe szorította a média, azon keresztül már könnyebb hülyíteni az embereket).

2012. márc. 23. 09:24
 29/51 anonim ***** válasza:
A 09,24-kor írt válaszodra: megemlítenél egyetlenegy konkrét ellentmondást a bibliából? Sajnos olyan általánosságokat írsz és akkora léptékkel, hogy így nem tudlak követni. Mivel a témaindítód azt tartalmazza, hogy bátran kérdezzünk, mert a téma régi tanulmányozója vagy, ezért próbálok valami fogható dologról beszélni. Szűkítsünk egy kicsit, az ide-oda csapongás mindenhez nem a tudást jelenti, hanem azt, hogy valaki igazán egyikhez sem ért. Szóval - mondj egy ellentmondást a bibliából.
2012. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
Ha nincs mód megbánásra és megbocsátásra, akkor sosem szabadulhatunk a büntetések sorozata alól (sorozatos újjászülétések)? Mert valamekkora bűnt mindenképpen követünk el itt a földi életünk során. Sokról talán nem is tudjuk, hogy bűn. Amiről tudjuk, azt meg próbáljuk jóvátenni, ha van hozzá elég erőnk. Szóval az ember igyekszik, de nem tud annyira tökéletes lenni, hogy a karmája úgy alakuljon, hogy már ne kelljen vezekelnie az előző életeiért. És így csak halmozódik egyre a "tartozásainak" a száma, görgeti maga előtt, mint egy lavinát, ami egyre nagyobb és nagyobb lesz.
2012. márc. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!