Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Honnan ered a sárkányok...

Diavolino44 kérdése:

Honnan ered a sárkányok legendája?

Figyelt kérdés
Hiszem azt, hogy minden legendának van valamilyen valóság alapja. Szájhagyományok útján ferdültek el a mai formájukba, de vajon milyen állat szolgáltathatta a legenda alapját?
2012. máj. 7. 01:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A kreacionista ,,tudósok" szerint a dinoszauruszokkal egy időben együtt élt az emberiség, és tulajdonképpen ők azok.


Ettől függetlenül, pontosan nem lehet tudni, lehet közük a dinoszaurusz csontvázak maradványaihoz, és ehhez találták ki az emberek a sárkánylegendákat. De az semmiképp sem állja meg a helyét, hogy a dínók és emberek együtt éltek volna. Ha a dínók nem halnak ki, mi nem fejlődtünk volnak ki

2012. máj. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Mivel állítólag mind a kígyók, mind a komodói varánusz túlélte a nagy katasztrófákat, azokról az állatokról gondolják a mai tudósok, hogy alapot adtak a sárkány-legendák kialakulásának.
2012. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
A legtöbb legendának tényleg van alapja. Például a vámpír és farkasember legendáknak is egy betegség. Így a sárkányokról is elképzelhető. Talán a csontvázak játszottak közre, de már hallottam olyan megközelítésről is, hogy valamely dinoszaurusz néhány példánya túlélhette saját korát, és azok utolsó képviselőivel találkoztak az emberek.
2012. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

az előző felvetéssel csak az a gond, hogy a komodóit pl nem ismertük, és a kígyók nem hasonlítanak a saját sárkányainkhoz, márpedig a sárkánymítoszok eredete három helyszínen született meg:

kína-ázsia a vízi sárkányokkal

dél-amerika a szárnyatlan földsárkányokkal

Erdély-Magyarország-Kárpátmedence a repülő tűzokádó sárkányokkal.

2012. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

A komodói varánusz mostmár azért tartozik a védett állatok közé, mert utolsó példányaik élnek ma már csak a komodói szigeteken. Régebben a föld legtöbb helyén megtalálhatóak voltak, és a fennmaradt kínai festményeken valószínűsítik, hogy azért szerepel tűzokádóként, mert (mint ma már tudjuk) a varánusz egyetlen harapása halált hozó. Ettől függetlenül Kínában, Indiában és Ázsia egyéb részein is éltek olyan hatalmas vízi kígyók, gyíkok, amelyek (sokkal nagyobbak voltak mai utódaiknál), és marásuk, harapásuk halálos volt az emberre nézve.


Ugyanígy a dél-amerikai földsárkányok = kígyók, pl. a mai anaconda, hasonlók, amelyeknek az ősei szintén sokkal nagyobban voltak a jelenleg élő rokonainál.


Repülő sárkányok maradványainak megtalálásáról én csak annyit tudok, hogy a Kínai Karal-Kum (vagy minek nevezik) sivatagban találtak eddig repülő-sárkány-jellegű dinó-csontokat. Kárpát-medencében ilyen leletről nem hallottam. Persze attól még lehet.

2012. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, érdekes ez, hogy a különböző kultúrákban szintén megjelentek a sárkányok, ez nem lehet véletlen. :)

Tegnap néztem egy dokumentumfilmet Luxemburgi Zsigmondról aki megalapította a sárkányos lovagrendet. Ez ütött a fejembe hogy az azért mégis csak 600 éve volt.

- Nem hiszek az olyan elméletekben, hogy egy léteztek a dinoszauruszok akár 1000 évvel ezelőtt. Minél kiesebb egy populáció létszáma annál nagyobb a valószínűsége a kipusztulásnak. Ugyanis nem találnak párt.

- Viszont a dinoszauruszok hasonlítanak a legjobban ezekhez a legendás lényekhez. Mind1 valószinű ez is egy olyan fekete folt amire sose tudjuk meg a választ.

2012. máj. 7. 11:05
 7/32 anonim ***** válasza:

A dinók szerintem is kipusztultak már többmillió éve.

Az egy dolog, hogy valami miatt a csont-maradványaikra mostanában találnak rá.

2012. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%
A sárkány mindig őriz valamit ez terjedt el. A sárkány a rejtett tudást őrzi valójában, a kundalini-t. Ha felemeljük a kundalinit, akkor hatalmas pszichikus tudásra tehetünk szert, na ezt őrzi a sárkány, és a keresztények is ezt torzították el.
2012. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Nos, ha körbemész Európába, és megnézed az összes régi ország kultúráját, mindegyik a 13-14ik században ábrázolta a sárkányokat. De nem csak Európában, ugyanígy ebben az időben ábrázolták Amerikában az észak amerikai egyszerű indiánok, a fejlettebb aztékok, és a távol keleten is.


A sárkányokat értelmes lénynek írták le, ezért készültek a szökőkutak sárkányból annak idején, mert az ember a köpködésével próbálta felsőbb rendűnek mutatni magát.


Egyszer volt szerencsém osztálykiránduláson eljutni az Esztergomi várba, és mit láttam a 13-14dik századi szobormaradványokon :)? Mindegyiken valamiféle sárkány, sárkányfej volt.


Sárkányölő Szent Györgyről miért mondják hogy megölt egy sárkányt, ha nem is léteztek sárkányok? A középkori buta emberek miért mondták volna hogy megölt egy sárkányt ha nem ölt meg? És nem csak György volt sárkányölő még rengeteg ember.

2012. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Dinoszaurusz maradványok nem csak a modernkorban kerültek elő, hanem már a középkorban is találtak az emberek ilyeneket, csak akkor a vallás által erősen átitatott társadalomnak eszébe se jutott volna, hogy ezek egy őket megelőző kor maradványai (mivel szentül hittek a bibliai teremtés-történetben), így különböző legendákat építettek ki köréjük.


Ez nem lenne egyedi eset: Észak-Amerikában (főként Nebraska vidékén) számos Brontotherium maradvány került elő, az azokat megtaláló sziú indiánok pedig ezeket egy "villám-ló"-nak nevezett állatnak tulajdonították, amely szerintük vihar idején a felhők felett száguldozott és "osztotta az áldást".

2012. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!