Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valaki akinek van ismerete...

Van valaki akinek van ismerete, tapasztalata a spiritizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jó vagy rossz? Szeretitek, ajánlanátok másnak is? Mennyire volt hasznos vagy káros? Tapasztalatok érdekelnének!

2012. okt. 21. 15:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Akik az értelmező szótárat írták valószínűleg sok közük van ezekhez a dolgokhoz:P"



Hat igen. Szerintem pont ezert van ennyi ellenzöje, felremagyarazasa az ezoterianak, spiritualizmusnak, eppen ez a kerdes, a 2 fogalom összekeverese vilagitja ezt meg a legjobban!!!

Ezert vannak ilyen velemenyek, pl. az agykontrollrol, meditaciorol, es a spiritualizmusrol is, mint itt az elsö valasz. ("Eleinte jó volt, amíg tudtam a mértéket, de miután a függőjévé váltam, teljesen szétroncsolt és hát az ember könnyen a függőjévé válhat, úgyhogy csak óvatosan vele.") Pedig ez nem fordulhat elö a spiritualizmussal, viszont pont hogy egy lehetseges következmenye a spiritizmusnak.

Joreszt ezert a sok ezoteriat csufolo, kigunyolo valasz ezen az oldalon is, mert ismereteik hianyaban a spiritualizmust a spiritizmussal azonositjak.

Az itelkezes, meggondolatlan velemenyalkotas persze ismeretek nelkül is jol megy, pedig ha valaki ezen az uton jar, azzal nem sokaig összeegyeztethetö . :P

10.23.

2012. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 sl zoli ***** válasza:

Na akkor megint okosodtam valamit. Nálam megvolt mindkét terület, csak fogalmilag nem használtam helyesen.

Sajnos szándékos lejárató hadjárat zajlik a spiritualizmussal, ezotériával szemben a fő médiákon keresztül, és az emberek tényleg hajlamosak a hiányos tudásukkal és sok tévhitükkel abszolút tévesen megítélni a dolgokat. Ez szépen lassan változik, de biztosan nem a fősodrású médián keresztül, hanem alulról fölfelé. Én sem okosodni járok ide, hanem mert úgy éreztem, hogy itt kell segítenem a válaszaimmal még akkor is, ha én is ember vagyok, és vannak dolgok, amikben a tudásom nem 100%-os.

2012. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Vannak értelmesebb emberek is itt akiknek megbízható a válaszuk viszonylag még ezo témában is, nekem is viszonylag valós tudásom van de eddig nem voltam tisztában a két fogalom közötti különbséggel.
2012. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Mindenkit lepontoztam, most lehet visszaadni.
2012. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A spiritizmus babonaság. A spiritiszta pedig csaló!
2012. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

Az ezo marhaságok is kitalációk az agykontroll vagy a meditáció gyakorlata pedig ártalmas úgy ahogy tanítják!!


akik írták ezeket a könyveket, maguk soha nem is gyakorolták de el se jutottak odáig-- ha igen akkor régen a zárt osztály falait kukkolják

2012. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 sl zoli ***** válasza:

Sajnálom a vakságod Mami. Ha tudnád a meditáció valódi célját, akkor az előbbi válaszodat egy zagyvaságnak látnád, amit lehetetlen egy napon említeni a meditációval.

Na mi is a meditáció valódi célja? Mit csinálsz amikor meditálsz? Kíváncsi vagyok mit válaszolsz...

2012. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

zoli ha elárulnád nekem mennyi idős vagy, ha nem vagyok indiszkrét? Tudniillik aszerint válaszolnék a meditációra vonatkozó beírásra.


Egyébként a valódi meditáció nem egyenlő a spiritizmus baromsággal.


Nekem ugyan nincs tapasztalatom a spirit.. marhasággal, mivel nem is szerezhető tapasztalat egy kitalációból vagy halandzsa hazugságból.

2012. okt. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 sl zoli ***** válasza:

Habár nem tudom, hogy a szellemi, lelki érettségemnek mi köze van a koromhoz, nyilván azért valamennyi van, de ez emberenként hihetetlenül eltérő lehet. Viszont ha ebből szeretnél kiindulni, akkor természetesen itt van: 28 éves a fizikai testem, gondolom a lényem ezen részére gondoltál, amikor azt kérdezted, hogy mennyi idős vagyok.

A szavaid közt látok egyfajta rálátást, így kíváncsi vagyok a válaszodra a meditációval kapcsolatban. Habár a szavak ugye már eleve ferdítéseket tartalmaznak.

Tudnál példát mondani a spiritizmus baromságaira is? Tehát hogy konkrétan mit tartasz annak?

Válaszod előre is köszönöm!

2012. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Kérdezőnak és Zolinak-- először is tessék felhagyni ezekkel a meditációs marhaságokkal. azért mert egy széltoló úgy tesz mintha valamit is csinálna, és azzal bármit is elérne az nem jelenti azt hogy igaz-- csak és kizárólag téveszme vagy szélhámosság, üzlet! Akik ezek után elhiszik, mert elszeretné érni azt a nagyon érdekesnek hitt valamit, és kitartóak amiben a könyvek írói nem hisznek bárki végig csinálná amit leírtak, azok veszélyeztetik saját gondolat-épségüket.Arról pedig nincs semmiféle adaT, HOGY HÁNYAN KILINCSELTEK BEFELÉ A ZÁRT OSZTÁLYOKRA EMIATT A BAROMSÁGOK MIATT AZÉRT, MERT SAJNOS SZORGALMASAK VOLTAK ÉS NEM HAGYTÁK ABBA A GYAKORLÁSÁT!!!


MERT!!!A Bardon-féle sóder idézet;


*****""A Mentális gyakorlatok egyszerű megfigyléssel kezdődnek,innentől minden feladat az előzőre épül. Az Asztrális gyakorlatok módszeresen fedezik fel a saját pozitív és negatív valónkat,majd átalakítják a negatívakat előnyökké.


Ilyen sóderolások Bardon írásai, SRI Chimoy, ANDREW_STROM könyvek-- Nekik jövedelem nektek elmebaj


*****A Mágikus Idézés Gyakorlata Bardon második kötete a Szent Misztériumokból.Átadja a tudást a kapcsolatteremtéshez a különböző lenyekkel,amelyek a földet,a bolygókat,a csillagokat,holdakat,idegen szférákat lakják.A Hermetikában különleges eszközökre van szükség ezekhez a rituálékhoz,amelyek készítését megtanítja.Szorosan kapcsolódik az Az Igazi Beavatás Útja-hoz,az abban leírt beavatás nélkül nem tudjuk véghezvinni az itt megadott gyakorlatokat.A Beavatottnak uralkodnia kell a megidézett lényeken,Isteni Hatalommal rendelkezik felette,a megidézett lenyek megprobálnak befolyást nyerni felette,ám ellen kell állnia neki.""


Micsoda eszement baromságok!!! Egyenesen felháborító!!


Megidézni, bármiféle lényeket? Semmiféle lények nincsenek, se száguldó szellemek, se fénylények, se ördög, se angyalok. Csak az élet van és a halál utáni létezés van, de az is csak azok után, ha megtérsz az isteni Teremtők valamelyikéhez!


Itt van ez a marhaság "beavatottak” mibe is?


Azt gondolom a "beavatottak” azok, akik a világunkat uralják, akiknek a birtokában van a Földünk minden kincse, pénze, hatalma és befolyása.


*****"Szent Misztériumokból.Átadja a tudást a kapcsolatteremtéshez a különböző lenyekkel,amelyek a földet,a bolygókat,a csillagokat,holdakat,idegen szférákat lakják."


Ez egy… nem.. nem is nevezhető bődületes babonaság terjesztésnek... Hanem egyenesen a legmocskosabb hazugság! Tudást kínálnak? Kapcsolatot a különböző idegen lényekkel? A zöld-emberkékkel talán, vagy a marslakókkal?


Nyílt félrevezetése az embereknek, azoknak, akik a jelenlegi nehéz életükre valami szépet, valami megnyugtatót, reményt keresnek, mert szükséget szenvednek, mert kevés a jövedelmük, mert nincs jövedelmük, és reménytelenségükben nem látják a jövőjüket, életük értelmét. Valami kapaszkodot keresnek és mit kapnak remény, munka, jövedelem helyett? Babonaságot, antik marhaságokat exportáltan!


Nem szabad elhinnetek az ilyen hazugságokat—nem létezik misztérium, nem léteznek idegen lények, szellemek és


Isten se idézhető meg, nem veszi körül semmiféle univerzumi szellemvilág a Földünket, csak és kizárólag az eltávozottak lelkienergiái naggyá, s eggyé válva az isteni Energiákkal, mert Isten maga a Földünk és annak hatalmas erejű energiája!! De azzal nem lehet kapcsolatot teremteni, hisz az élet ahhoz képest leheletnyi, de különben is, az egy teljesen más fizikai létezés.


Nem szabad elfogadni és gyakorolni semmiféle keleti vagy bármilyen náció ivadékának, hazug meditációs baromságait, mert megbetegedtek!!


Aki azt állítja, hogy meditációval érte el, hogy Istennel, a szellemvilággal szembesült, megvilágosodott” mint állitják, higgyétek el nekem, hogy az ilyen emberek vagy őrült téveszmések, vagy hallucinációs skizofrének, vagy hazug gazemberek, akiket a „világ urai” futtatnak!!


Elég, ha megismeritek, érzékelitek saját lélek erőtöket, azt átérezve, és gondolkodjatok és maradjatok józan, a földön két lábon álló, okos emberek, akiket nem lehet csak úgy, megetetni mindenféle baromsággal, hazugsággal, hogy félre vezetve éljetek!


Mit mondanak az ilyen guruk, mi a meditáció? – "Az ember önfelébredése és Isten önfelajánlása. Ha e kettő találkozik, akkor te halhatatlanná válhatsz."


Mit mondanak az ilyen guruk, mi a meditáció? – "Az ember önfelébredése és Isten önfelajánlása. Ha e kettő találkozik, akkor te halhatatlanná válhatsz."


A halhatatlanságunk pedig attól függ, hogy mennyire emberi, isteni módon, tisztán éltük az életünket és milyen erőssé, stabillá neveltük fel lelkünket életünk során. S ehhez semmi köze a hindu meditációs trükköknek.


Van olyan gyakorlat amikor azt mondja számolj előrehaladva 100 ig vagy még többig ismételj egy azon szót.—Ez kísértetiesen hasonlít a másik marhaságra az agykontrolra az is benyalta a keletieket aztán hogy ki ne derüljön a kopírozása, ő már azt tanítja számolj visszafelé.


Akár valaminek a szuggerálása, vagy mindenáron való azonosulás vágya vagy látni akarni ami nincs is, vagy akár az egy szavas visszafelé számolás vagy épp előre, ezek olyan gyakorlatok amelyek ártalmasak egy idő után- különösen ha valaki szorgalmas az agyműködésre és a legnagyobb sóder ha a tanítgatók azt állítják ők ilyen módon értek el bármit. –NEM! MERT HAZUDOZNAK!!!


Aki valóban végig csinálták korunkban és a múltban ezeket a baromságokat, vagy elmebetegként egy zártosztályon kuksol, vagy a Gangesz partján a karját tartja ég felé és motyog azóta is. vagy Súlyos téveszmésként egy szekta tagja.

2012. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!