Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valaki akinek van ismerete...

Van valaki akinek van ismerete, tapasztalata a spiritizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jó vagy rossz? Szeretitek, ajánlanátok másnak is? Mennyire volt hasznos vagy káros? Tapasztalatok érdekelnének!

2012. okt. 21. 15:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Tudod Kérdező és mindenki aki nem kiván beleragadni valamiféle antik- és újkori babonaságba először ismerjétek meg önmagatokat, még mielött ártanátok önmagatoknak. szép szép és hangzatos írások vannak forgalomban csak még senki nem csinálta végig aki pedig esetleg igen arról nem fog kiderülni útolag hogy attól buggyant meg!!!

A létezés fantasztikuma blog hu.

19. f. A két csodálatos lelkünk.

28, f. A csodálatos, és titokzatos emberi test...

31.f. A testérzésünk kifejlesztése.

43 f.Megvilágosodás és megújulás.


Tervszerűen–nyitottan-egyszerűen-élni… blog.hu.

31.f. A testérzésünk kifejlesztése.

100.f.Befejező, elköszönő gondolataim…


Ajánlom aki kiváncsi arra, hogy mit miért írtam óvva Benneteket, az olvassa el a két blogomból legalább ezeket a fejezeteket.Az összes megjelent guru marhaságot a Sylva féle halandzsát is kipróbáltam ezért tudom hogy ártalmasak egy idő után-- csak én tudom mikor kell abba hagyni és miképp kell önmagunkat újra helyrehozni!!

2012. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Draga Mami! En teljesen megertelek, arad a szavaidbol ez a meggyözödes es a segiteni akaras, es az igazadrol meggyözni akaras... Ertem, hogy sok mindent butasagnak tartassz. A következteteseidet viszont nem ertem, min alapszanak. Allitassz dolgokat, de nincs indoklas, es igy az egesz csak egy hitrendszernek tünik. Ugyanugy, mint akibe gyerekkent belenevelik, ezert gondolkodas nelkül hisz a mennyorszagban, vagy a reinkarnacioban, ugy a tied is egy hitnek tünik.

En szeretek megvizsgalni dolgokat, mielött egyaltalan velemenyt alakitok ki (de meg a meggyözödesemhez is hozzateszem, hogy szerintem), igy az agykontrollt pl. kifejezetten jonak tartom. Egyebkent ugy tudom, a mexikoi Jose Silva maga fejlesztette ki a modszert, fokozatosan, a gyerekein kiprobalva es tovabbfejlesztve, ahogy cseperedtek - ehhez nem tudom, mennyire hasznalta fel a keleti bölcseleteket, modszereket, de a szamolasos hasonlosag ellenere a modszer maga sokkal több, mint szuggesztacio, igy egy önallo modszernek mondhato. Ilyen alapon minden keleti izere mondani lehetne, hogy kopirozas, söt a Biblia meg a szent könyvek is egymas kopirozasai...stb. :)

Mivel mindent megvizsgalok, mielött meggyözödest alakitok ki, a blogodba is beleneztem, bar sajnos kevesbe atlathatonak tünik, igy nem keresgeltem a javasolt cimeket. A helyedben rendbe szednem. Vegyesen olvasok verseket, receptet, a Föld megovasarol irasok, sok valos dolog között elhintve a szerintem nem valos. Nemreg forgott a neten egy reproidos kezirat, na az volt hasonlo: sok okos, valos dologba ott sajnos nem ilyen joindulatuan, felelemkeltö dolgokat kevertek, igy ragadtak magaval az olvaso figyelmet, vagyis ez valoban egy szuggesztacio, energiarablas volt!

A blogodbol egy mondat: "Minthogy a neuronokra hatást gyakorolnak az elektromágneses mezők, így a testünket behálózó elektromágneses szálak szintén felfogni képesek a külső feszültségeket, és bekeringve az agyba, illetve a DNS szálakhoz is, így képesek hatni, hisz azon van a gondolat, mint feszültség hullámok, és hatást fejtenek ki a neuronokra, ezzel a memóriát felerősíteni képes, illetve újabb információt visznek be." Tehat a gondolat erejet elismered, de ezt jo iranyba felhasznalni (=szuggesztacio) butasag szerinted?


Leginkabb az erdekelne, hogy miböl gondolod, hogy mindenki megbuggyant, aki szuggeralja magat vagy agykontrollozik? Mi az összefügges a 2 között?


1. oldal 7-9.

2012. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

sajnálom, hogy nem olvastál többet a blogomból, mert akkor azt is megértetted volna honnan tudom, hogy árthat a túlzott használata bármelyiknek Akár a Sylva akár a hinduktól eredt meditációk.


abban igazad van, hogy a blogban nem egyetlen gondolatot vittem végig hanem közbe-közbe beszúrtam mással kapcsolatos véleményeimet vagy épp a napi események okozta indulatomat is.De ha már itt pötyögtettem olykor csak pihenésképpen, akkor nem bírtam megállni hogy ne füstölögjek egy kicsit. Vagy mint nagymama ne írjak be élettel kapcsolatos tanácsokat istenbocsá még recepteket is. Valamint azt se akartam hogy valami ezos- vagy vallást utánzó folyammá váljon amit megszakítani se lehet, mert a csapból is az folyik lassan....


Hát tudod, mivel próféta nem vagyok, ilyen egy 70- kedő nagymama stílusa.


A Sylvaféle annak idején amikor először megjelent nálunk, akkor jóval fiatalabb voltam és megvásároltam szokásomhoz híven ki is próbáltam-- többször is-- és megfigyeltem miképp, és hogy hat vissza az agyidegek működésére, akkor egy kolléganőmmel még EEG -n is megnéztük a hatását, és való igaz megrémült, hogy mennyi nyugtatott vettem be és mi a csudát, ha az agynak egy-egy részlete gyengült jeleket mutatott-- "mivel kísérleteztél már megint" azt kérdezte. Ez a visszaszámolási kísérlet volt.


aztán van a könyvben olyan részlet, hogy képzelj el egy tájat vagy folyót és azt úgy mintha ott lennél.


A hinduktól benyalt-- mert már amerikás hindu körmölte némelyik meditációs könyvet, na azokban is van láss valamit és azzal kapcsolatban képzelj valami.


Tehát mind a két fajta láss képzelj valamit arról amit bámulsz és közben számoltat visszafelé vagy épp előre, ezek nagyon veszélyes dolgok, mert olyan dologra tanítja meg a tudatot ami nem igaz, látat vele folyót vagy épp azt hogy a pont mögé megy amit bámult és mindjárt istennel eggyé válik vagy az univerzumba repül...


EZEK olyan tanítások amelyek többszöri ismétlésre rögzülhetnek a tudatban vagy lélekben, mint gyakorlatok és bármikor megismételheti a lélek ha az illetőnek problémái adódnak az életben vagy csalódás, vagy sikertelenség elkeseredés-- és akkor az ilyen beugró hallucináció már skizofrén tünet, ami egyre súlyosabbá is, válhat-- már betegséggé!!!!


Senki nem tudhatja azt, hogy milyen a saját idegrendszere mennyit bírhat ki, vagy mi válthat ki kóros tüneteket. Az ilyesmi csak a terheléseknél, vagy durva ön-beavatkozás után derülhet ki-- csak hát ez elég veszélyes ön-próbálgatás, mert ha rosszul végződik, akkor már fogalma se lesz az illetőnek arról se amit művelt.


Tehát innen és a ideggyógyászati szaktudásom után lett a véleményem amit alkottam.Na és saját ritka képességeimnek segítségével amit szintén ellenőriztünk annak idején műszeres vizsgálatokkal.

2012. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

tudod 22/ ha többet elolvastál volna akkor értenéd a feltett kérdésedre a választ;"" Tehat a gondolat erejet elismered, de ezt jo iranyba felhasznalni (=szuggesztacio) butasag szerinted? "


A gondolat mint érzelmi színezetű feszültség hullámok rajta vannak a lélekszálakon. Bármit gondolatot, hallucinációt alkotsz azt a lelked is megőrzi, a miért is tetted-- hogy valami csodára vágysz, és ezért önszuggeszciót is alkalmaztál hallucinációs képeket előhívva az agy sejtekről és kivetítve a szemgolyóba. Amit aztán úgy él meg valaki mintha a valóság lenne. Ha az ilyen élmények kellemes érzetekkel járnak intenbocsá boldogságot ébreszt az ÉN -ed számára, akkor a lélek ezt megismételheti sajnos épp azért, hogy ismét átélhesd és boldog legyen az ÉN-ed akitől függ valójában a lélek valóságban való létezése.


A lelkünk bizonyos értelemben öntörvényű,azért van, hogy mi az ember éljünk de ugyanakkor Önmagáért való is, hisz ha meghal a testünk, akkor Ő megszűnik itt a valóságban létezni, holott a lélek tele van érzelemmel, gondolatokkal, információkkal még olyannal is, amit mi az ember még nem is ismerünk.


Pl. Valamikor amikor már ismertem a testünk, és tudatunk működését, amikor már megismertem a növényeket és állatokat hogy tulajdonképpen hasonlóan működnek, lélek által, amikor több éven keresztül végig olvastam és válogattam olvasva minden vallási vagy népi hagyományt a tulajdonképpeni mesevilágokat, mert soha nem fogadtam el semmit azonnal, még a tudományos megállapításokból se mindent, akkor elhatároztam hogy a végére járok mindennek.


Miképp keletkezett az élet? S mivel a földünket végig jártam" és magyarázatot nem találtam, így lefelé indultam. Több alkalommal is megpróbáltam de nem sikerült, persze én ismételten az előttem levő 1 km ren belüli kérget céloztam meg-- aztán a lélek kapcsolt magától" és elmentünk a föld azon pontjára, ahol valószínűleg a legkeskenyebb a földkéreg. S onnan indultam a földünk belsejébe. -- honnan tudta a lelkem, hogy hol a legkeskenyebb a kéreg és hol van a legmélyebb óceán alatti kéregrepedés??


Vagy honnan tudta hogy mekkora sebességgel haladjak hogy el ne pusztuljak de azért még látni is láthassak?


De ha elolvastad volna akkor azt is megtaláltad volna benne, hogy miért okozhat pszichés betegséget vagy ilyen alapon sokkal komolyabb tüneteket ami ma csak tünet de sajnos rögzülhet mert annyira képes hatni az idegsejtekre vagy épp a szervek sejtjeire a gyakori megismétlése. Mert bár sok mindent tud és képes is még is bizonyos értelemben árthat a jóindulatú segítő képessége.


Igy válhat ártalmassá a szuggesztióval elért hallucinációs képek, élmények ismételgetése. Mert az agy csak egy memória és vezérlőegysége a szervezetünknek, amivel úgy játszadozhat a lélek, mint zongorista a billentyűkön.


Csak jussanak eszedbe a vallásos fanatikusok akik állandóan a vallási dogmákat olvassák szajkózzák, szinte belelovalják saját tudatukat, lelküket ebbe a téveszmébe ami aztán kitörölhetetlenné válik még az orvosok se tudnak segíteni rajta... úgy idézik a bibliát, mintha olvasnák...de ez igaz minden vallási fantasztára.


Ez az egyik ok amiért meg-meg szakítottam a fejezetek tartalmát-- hogy a valóságunk is benne legyen, őszintén? sokkal nehezebb volt kiválasztani, hogy mi is legyen a következő szünet témája...c..c...c

2012. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Maminak OFF:


Ideggyogyaszathoz, agyhullamokhoz nem tudok hozzaszolni, hogy mit mutat az EEG, viszont a az agykontroll modszer hatekonysagat szamomra a tapasztalat mutatja, es ez engem meggyözött: müködik, es ez a lenyeg! Szemelyes es ismeretsegi körömben csak jo tapasztalatok, es mashol sem olvastam olyant, ami ennek ellenkezöjeröl meggyözött volna.



"Tehát mind a két fajta láss képzelj valamit arról amit bámulsz és közben számoltat visszafelé vagy épp előre, ezek nagyon veszélyes dolgok, mert olyan dologra tanítja meg a tudatot ami nem igaz, látat vele folyót vagy épp azt hogy a pont mögé megy amit bámult és mindjárt istennel eggyé válik vagy az univerzumba repül..."

Ez erdekes. En is olvastam az elsö könyvet, es en ugy emlekszem, hogy nem az a gondolatmenet vege, hogy Istennel eggye valsz vagy univerzumba repülsz. :) A gyakorlat celja, amit el akarsz erni, vagy meg akarsz valtoztatni magadban...stb, ami ellazultabb allapotban (az agy alfa hullamaiban) hatekonyabb a megfigyelesek szerint, es egyszeüen ellazultabb tudsz lenni, ha a tengerparti nyaralast felidezed vagy egy csendes, nyugodt helyet elkepzelsz, ennek csak ennyi az ertelme. Semmifele tulzasra nem ösztönöz!!



"EZEK olyan tanítások amelyek többszöri ismétlésre rögzülhetnek a tudatban vagy lélekben, mint gyakorlatok és bármikor megismételheti a lélek ha az illetőnek problémái adódnak az életben vagy csalódás, vagy sikertelenség elkeseredés-- és akkor az ilyen beugró hallucináció már skizofrén tünet, ami egyre súlyosabbá is, válhat-- már betegséggé!!!!"

Tehat a gondolatmeneted szerint: az illetönek van egy X problemaja, erre agykontrollozik, es ekkor rögzül a csendes, nyugodt elkepzelt környezet az agyban. Kesöbb az illetö az elözö X-hez hasonlo problemaval talalkozik. Ha ekkor beugrik a csendes, nyugodt környezet - ez nem inkabb megnyugtatja, mint skizofren hallucinaciot okozva az örületbe kergeti?! Ezenkivül attol meg, hogyha tenyleg beugrik ez a csendes, nyugodt környezet, attol meg az illetö a teljes tudataban van, hogy ezt valamikor agykontrollal elkepzelte, es ez nem valosag. Abban igazad van, hogy az agy valosagkent elhet meg nagy intenzitassal elkepzelt dolgokat AZ ADOTT PILLANATBAN (!ezt ki kellett hangsulyozni!), de attol meg nem "bolondul meg", miert ne emlekezne arra, hogy ezt ö alfaban elkepzelte?

Arrol nem beszelve, hogy az agykontroll nem egy elvont meditacio reggeltöl estig, hanem a gondolat-szo-tettek összhangjarol szol. Azaz cselekedetek is kellenek, nem ejjel-nappal alfazunk :), hogy aztan egy elkepzelt vilagban eljünk, ahol összekeveredik a valosag es a fantaziavilag, amiröl Te irsz. (Az elsö könyvben is benne volt.)



"Csak jussanak eszedbe a vallásos fanatikusok akik állandóan a vallási dogmákat olvassák szajkózzák, szinte belelovalják saját tudatukat."

Ehhez hasonlitod az agykontrollt? Nos, azt senki nem allitja az agykontrollban, hogy csak ugy barmivel szajkozd a tudatodat, hanem nagyon is gondold meg, mivel - ez egy oriasi különbseg! Kifejezetten hangsulyozzak a pozitiv szavakat, peldakkal. Pl. "Egeszseges, boldog vagyok" - ebböl ugyan mifele skizofren betegseg szarmazhat? Szerintem messze nem sorolhato egy lapra az agykontroll a vallasi fanatizmussal, a vallasi fanatizmus celja ugyanis teljesen mas, az azt akarja megvalositani, az agykontroll meg mast.



Ne haragudj, ha felreerthetö volt, nem kritizalni akartam a stilusodat (ez nekem mindegy), csak en nem forditok idöt mindenfele nekem lenyegtelen dolog elolvasasara, hogy a lenyegeset kihamozzam. Ugye nem kivanod tölem, hogy egy fel napot töltsek arra, hogy a blogodat olvasgatom, elemezgetem??? Amugy nekem tökeletesen megfelel igy is blogod, ahogy a 70-kedö nagymamaskodast irod, ez meg kifejezetten aranyos.:)

"De ha elolvastad volna akkor azt is megtaláltad volna benne, hogy..." Ezt sokszor irod, de ertsd meg, en nem olvasom vegig. Amit itt leirsz meg, sajnos rengeteg figyelmet igenyel, de megis, a kerdesemre magyarazatot nem talaltam benne.


7-9-22.

2012. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

25/ Való igaz egy időben, azonos gyakorlata miatt említettem a hinduktól eredt meditáció gyakorlatokat és az agykontrollt, ezért gondolom miután olvastad félre érthető volt --"nem az a gondolatmenet vege, hogy Istennel eggye valsz vagy univerzumba repülsz."---mint írtad.


Ez egyébként a meditációra vonatkozott. A különböző jogik sóderolnak ilyesmiről. Az egyik az univerzumot akarja elérni, a másik istennel akar eggyé válni.


Ami a kettőben közös a hosszan tartó számolás. És az hogy azt tanítja láss... olyan dolgokat ami nincs a jelenben és nincs az ÉN-nel összefüggésben-- ez nem helyes.


annak idején amikor ezeket a kísérleteket végeztem önmagamon megfigyelve a műszert mit fog mutatni-- Akkor olyan volt az eredmény, mintha erős szedatívumot szedtem volna be-- amikor megvizsgáltam a fejem milyen erős a kisugárzása, akkor pedig foltokban nagyon legyengült elektromosan a visszafelé számolástól- ez látszott az EEG is. Tehát befolyásolta az agyműködést ugyanakkor,más területek feszültebbek maradtak. Csak gondolkodj el a csak számolás az csak egy adott helyre vonatkozik-- ráadásul a visszafelé számolás egy irányított" lassított felvételhez hasonlít. Ehhez olyan képi memóriát aktivál amihez logikailag semmi köze a számoknak. Tehát két egymástól eltérőt kapcsol össze, ráadásul különböző erősségű feszültséget keltve az idegsejteken.


Azt gondolod hogy akik elvégzik ezt a tanfolyamot attól gyógyulnak mert végig csinálták? Először kevés ember képes hosszabb ideig visszafelé számolni, tehát az akkori jobban vagyok, nyugodtabb vagyok duma az inkább annak a hatása, hogy egyszer végre kiszakadt a rohanó életéből és egyszer önmagával is törődött és reá is figyeltek mások, ezt nevezi a neurológia pszichés Placebónak.


Elmesélek egy példát erről a képzeld el lássd gyakorlatról ahogy én alkalmaztam másoknál régen a betegeknél és sajnos ez elmúlt egy évben a kisebbik unokámnál akkor 10-11-éves korban. S szükségtelen volt párosítani a számolással. De nem is tanítottam olyat hogy lásd a télapót vagy képzeljen el egy folyót vagy a Balatont-- nem. Egyes betegeknek esetleg a szervet mutattam meg, hol van bennünk és miképp néz ki-- mivel nem minden felnőtt van tisztába azzal se hogy hol és milyen a mája-- ezt alkalmaztam a kis unokámnál-- mivel gyermek létére komoly anginás rohamai és EKG is volt. Még a kardiológián is bent feküdt kivizsgáláson-- ott említettem meg, hogy mit gondolok és mit szeretnék tenni ellene, miközben a gyógyszereket nem adnám, csak végszükség esetén. Eltelt egy esztendő és teljesen tünet mentes azóta. De nem csupán tünetmentes lett hanem önmaga is alkalmazza időnként amikor jön a szülő és ismét eltűnik a szülő.. Amibe belebetegedett tulajdonképpen-- ma tudomást se vesz róla, jön- nem jön.. "tök mindegy, szarok rá" ahogy hallotta a bátyától


Akit viszont már nem tudok meggyógyítani sajnos-- mert nem fogékony ilyesmire "szarok rá" mondja és ráadásul nála az immunrendszerre hatott, a szülőktől kapott sok csalódás....Elég ha csak találkozik valamelyikkel és tombol a szinte mindenre kiterjedő allergiája-- mintha az egész világot is elutasítaná.18 éves.


Nagyon komoly dolgok ezek tudod, s ezt tapasztaltam régen a munkám közben is.


De tudod én csak is önmagával a testével a szívével az ereivel annak működésével ismertettem meg és tanítottam, hogy képzeld el lásd a kis szívedet, lásd az ereket, Vagy is a gondolatot a testébe arányítottam és ott láttattam vele. Nem kívülre, a környezetére, nem valami valóságban nem létező dologra, hanem a testébe mentünk létező hozzátartozó dologhoz.-- NEM MINDEGY ÁM!!!


Hasonló a nyugalom megszerzése is-- nem egy mesterkélt álmodozásra biztattam senkit, főleg nem a gyermeket, nem mondtam hogy előre-hátra számoljon mint valami számológép automata-- hanem az egész agyfelszínét simogattattam le, és mivel? A saját gondolat formálta tenyerével!


Vagy is nem maradt sehol feszültség se gyengébb se erősebb-- az ilyen gyakorlatok után viszont a beteg mindig elaludt, nem kellett se nyugtató, se altató-- s másnap derűsebben és jó közértettel ébredtek, mert még az álmuk is, mint mondták, soha olyan nyugodt nem volt mint ilyen gyakorlat után.

2012. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én a Sylva féle könyvben leírtakról alkottam véleményt.


Azt írtad---Tehat a gondolatmeneted szerint: az illetönek van egy X problemaja, erre agykontrollozik, es ekkor rögzül a csendes, nyugodt elkepzelt környezet az agyban. Kesöbb az illetö az elözö X-hez hasonlo problemaval talalkozik. Ha ekkor beugrik a csendes, nyugodt környezet - ez nem inkabb megnyugtatja, mint skizofren hallucinaciot okozva az örületbe kergeti?! Ezenkivül attol meg, hogyha tenyleg beugrik ez a csendes, nyugodt környezet, attol meg az illetö a teljes tudataban van, hogy ezt valamikor agykontrollal elkepzelte, es ez nem valosag.


a könyvben nem igy van leírva elképzelt csendes nyugodt hely, --- hanem azt írja képzeld el, lásd a folyót a túl partot, aztán ahogy a folyón haladsz lefelé stb--régen olvastam és akkori véleményem írtam most le.


Ha egy mérnök számol újra meg újra előtte a tervének durva ábrája-- azt tovább képzeli és közben számol az egy logikai kapcsolat, feladat az agy és tudat számára. Amit a lélek tovább FOG VARIÁLNI MÉG ÁLMÁBAN IS!!


De a folyó vagy egy gyertya,-- valamint a monoton számolás között semmi logikai kapcsolat nincs.A könyvben úgy van fogalmazva lásd, érezd-- ez illúzió,- látomás szemhéjra kivetítve amit a lélek megjegyez és előidézhet amikor bajba kerül valaki.

2012. nov. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Tudod olyasmi ez mint a vallásos mesék, a csodatevő Máriáról a Jézusról vagy épp Buddháról akit annyiszor elképzelnek újra meg újra hogy szinte a téveszméjükké válik.


A vallások az összes spirituális dolgok, tulajdonképpen végtelenül szépek, aranyosak, bizonyos értelemben jók is, hisz támaszt nyújthatnak az élet kegyetlen oldalára került embereknek, de ha ilyen eszközökkel akarjuk az embereket tanítani, - illúziókkal, akkor mindig sérülékenyek maradnak és esendők, mert csodák nincsenek, legfeljebb véletlenek, egy jól sikerült "kocka dobás"


Amit én igyekeztem elmondani, abból hiányzik a csoda és az illúzió, mert csak természet- alkotók és azoknak törvényei vannak, viszont több benne a fantasztikum, ami sokkal többet ér, mint a csak illúzió vagy hiú csodavárás.


Tehát Kérdező hogy ne legyek hozzád se hűtlen, neked kell választani, keresed a rideg és fantasztikus törvényszerűségeket, vagy inkább választod a csodákat ígérőket.


Ma ideális nap van hozzá- a holtak emlékének ünnepe. Vagy csodában hiszel és a holtak idézgető babonaságaiban-- vagy elfogadod azt, amiről én meséltem-- hogy a halhatatlanná vált lélek is, Isteni Energiává válik.

2012. nov. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

OFF

Kedves Mami, erdekes dolgokat irsz, köszönöm "valaszodat".

A jelenben es az ennel összefüggesben elni - ez mellett szerintem jol megfer a visszaszamolas is: ha tudod, miert csinalod, vagyis celod van vele. Az agykontroll csak egy "eszköz" a celodhoz. Inkabb ugy fejeznem ki: a jelenben elni, a jövöt is szem elött tartva, celokkal, ami szerintem követendö. (Es a celok között lehet a multbeli dolgok helyrehozasa is, vagy annak felismerese, hogy ennek van-e ertelme, de eddig mindenkinek maganak kell eljutni.)

Az agykontrollban nemcsak a visszaszamolasos alfaba jutas modszere ismert, a testreszekre sorban, egyenkent koncentralast is tanitjak a tanfolyamon, nemelyik CD-n is igy mennek alfaba, es szerintem is jo. Vagyis hasonlo vagy ugyanazt a gyakorlatot, amit Te az unokaddal csinaltal! Az ultra tanfolyamon, ami a gyogyitassal foglalkozik, es a gyogyitassal foglalkozo hanganyagokban egyertelmü, hogy a testre koncentralas jobb, ha ugyis azt akarja gyogyitani. Söt, akar csak egy kellemes zenere is el lehet lazulni. A visszaszamolas csak egy "eszköz", egy segitseg, ha ezzel könnyebben jutsz el alfaba.

Valo igaz, hogy az elsö, rendszervaltas utani könyv tömörebben irta le magat az agykontroll modszeret, es itt emlekeim szerint is csak a visszaszamolasos modszerrel volt az alfaba jutas, de szerintem utalt arra, hogy ennel sokretübb, bövebb az agykontroll, ez csak egy "alapgyakorlat". Pontosan nem tudom mar fellapozni, mivel ösregen kölcsönadtam es azota sem lattam, de en folyos-partos-gyertyas meditaciot egesz biztosan sosem csinaltam. Amugy ezek ugy tudom, mindenki tudatalattijaban levö szimbolumok, ahogy a hegy (=felfele haladas), erdö, kapu...stb is a jungi pszichlogia szerint. Ezert szerintem is lehetseges, hogyha valakit ez nagyon erösen foglalkoztat, az ejszaka tovabb almodja a dolgot (igy a folyon=eletuton visszafele haladast is), de az almokrol tudjuk, hogy a fantazia is nagyon erösen keveredik benne, igy ez önmagaban miert okozna problemat? Az alom alom, az agykontrollt meg elötte este csinalta, ezzel tisztaban van, hogy a "tovabbalmodas" mar nem agykontroll, hanem fantaziaval ötvözött alomtevekenyseg. Ahogy egy nem agykontrollos is eppugy almodik neha mindenfelet, akar "szörnyüt", attol meg nem "bolondul meg", erre is lehet eppugy tekinteni.

A tanfolyamon, hanganyagokon mar nem szamoltunk 100-tol visszafele, csak 3-2-1, es ugy mondjak, "kepzeld magad ele idealis pihenöhelyedet", amit teljes mertekben Te hatarozol meg. Kifejezetten erre jo a tanfolyam (vagy erre is), hogy az unalmas, monoton 100-tol, 50-töl visszaszamolas helyett rögzüljön egy rövidebb alfaba jutas, amit megis biztosabban erzel alfanak, mintha otthon igy kezdted volna, könyvböl, egyedül. Elötte elmondjak, hogy az idealis pihenöhely olyan hely legyen, ahol jartal es jol erezted magad, vagy amit elkepzelsz (mert mondjuk nem voltal meg ilyen helyen), es gyakran mondjak peldanak a homokos tengerpartot vagy kellemes zöld termeszetet, de barmi lehet, a lenyeg, hogy kellemes erzetet ebresszen benned. Igazad van abban, hogy ez nem jelen, de itt is tudod, hogy celod van vele, eszköznek tekinted, amit valami megvaltoztatasara csinalsz, a jelenben elve a lehetöseggel.

Illuziokra, csodavarasra tanitana az agykontroll? Bennem inkabb az van, hogy hoggyel magadban, es mivel a legtöbben alulertekelik magukat, csak egy icipicit magasabbra tedd a mercet, am meg elerhetö legyen, es a termeszeti törvenyek figyelembevetele is. De ezek csak benyomasok, amik bennem megmaradtak, en igy eltem meg.

Lehet, hogy a neurologia pszichés Placebónak nevezi, amit az agykontroll mashogy, ettöl függetlenül, ha müködik, segit, szerintem mindegy, minek nevezzük, az eredmeny ugyanaz. :)

Amugy szerintem nem ilyen "merev" az agykontroll, vagy mint a feltetlen elfogadason alapulo vallasok, inkabb ugy mondanam: csinald azt belöle, amit szeretnel, amitöl jobban erzed magad. Igy pl. van, aki a gyogyitas reszevel nem ert egyet, a többit csinalja, ez is rendben. Vagy pl. az agykontroll nem egy filozofiai iranyzat, nem foglalkozik a jelenben, itt es most fontossagaval - ettöl eltekintve igy is hasznalhato. Ezert furcsa nekem, hogy tamadod az agykontrollt, miközben nem egy agykontrollos talan pont ugyanazt csinalja, mint Te, az agykontroll modszereböl a neki tetszö gyakorlatokat hasznalva. (Sokan innen ismertek meg, nem a hindu...stb filozofiabol.)



7-9-22-25.

2012. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Mint írtam 29/ én a 80-as években megjelent Sylva könyvet olvastam és mint általában mindent, ki is próbáltam. Tehát azt amit ma a Demján tart, valójában nem ismerem csak az agykontroll elnevezés az amin én fenn akadtam, vagy amit másoktól hallottam a visszaszámolás vagy a képzeld el-- de ezeket mások mesélték vagy írták.-- ez pedig nagyon hasonlított a régi olvasottakhoz.


de annak igazán örülök ha a Te hasznos volt.


Tudod tulajdonképpen minden amiben hiszünk és ami által erősödni vagyunk képesek az csak hasznos, csak a túlzásba vitt dolgok azok nem a legjobb választások.


Az élet valójában nagyon egyszerű, csak az ember ragaszkodik ahhoz, hogy minél bonyolultabb legyen.

Ha mindazt megtennénk, amire képesek vagyunk, szó szerint saját magunkat is elkápráztatnánk, mert olyan fantasztikus a létezésünk!


Tudod én imádok élni! Soha semmitől nem féltem, legfeljebb egy-egy pillanatra megrémültem, aztán elmúlt, mert az hajtott hogy azt is megismerjem, szembenézzek vele. A halál gondolata? csak egy utolsó kihívás, erőpróba számomra, amit igyekszem minél messzebbre kitolni, mivel két csodálatos unokámat nevelem 9 éve és a kicsi még fiatalka.-- megszeretném élni azt is, amikor híres zenész és zeneszerző lesz belőle.


Bocsi kérdező megint nem hozzád szóltam bocsi... bocsi

2012. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!