Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Furcsa, mítikus lények?

Furcsa, mítikus lények?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hete azon kaptam magam, hogy egyfolytában mesébe illő, híres/kevésbé híres mítikus lényekről olvasgatok (Kezdve a Loch Ness-is szörnytől egészen a The Rake-ig), és érdekelne, Ti miket láttatok/hallottatok róluk. Esetleg újabb lényeket tudtok? Tudnátok nekem ide linkelgetni honlapokat, videókat, sztorikat bármelyikről? Nagyon érdekelnek, bármely lény jó lenne, csak hagy borzongjak, izguljak, gondolkozzak kicsit! : )


Köszönöm!


U.i.: Nektek mi a véleményetek ezekről a lényekről? Mendemondák, vagy létezhetnek?



2013. jún. 6. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

200 éve a gorilla vagy a kraken is mítikus lénynek számított, úgyhogy nem kell nagyon beindulni. Nessin pedig nem tudom, mi a borzongató. Egy békés tengeri lény. Sokkal több "legendás" tengeri állat van nyilvántartva, mint szárazföldi.


Ezek általában krokodil vagy lófejű (tehát ahhoz hasonló a feje) lények vagy hatalmas tengeri "kígyók".


Aztán még népszerűek a szárnyas, óriásdenevérek (Dél-Amerika, Indonézia). És valóban találtak maradványokat, amik kb 10 ezer évesek lehetnek és a vámpírdenevér már egy kihalt rokonától származnak (ami sokkal nagyobbra nőtt). És Amerikában az ilyen megfigyelések tényleg nem ritkák (pl. molyember, stb.). Tehát lehet alapjuk.


Aztén ott vannak az ismeretlen majmok (jeti, nagyláb, hobbitok).


pl. Caddy, tengeri lény vagy az Ahool, óriás denevér

2013. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az oldal (angol) mindig frissül a legújabb kriptid hírekkel.
2013. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy lény ami igen csak különös és itt az oldalon is ismert. ez pedig nem más, mint a Loú. Itt olvashatsz róla: [link]
2013. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát ez szerintem nem létezik de én javaslom elolvasni slenderman történetét. linket nem küldök mert beírod google-ba hogy "slender man" és már olvashatsz is róla


az első válaszolónak írom hogy már ép óriásdenevért is nagyon sokat találtak, egyikőjüknek a szárnyfesztávolsága 6m volt.


a démonokat is nagyon sokszor emlegetik de arra nagyon sok bizonyíték van hogy embereket megszállnak ijesztgetnek de ez elég ritka.


amúgy ezek engem is érdekelnek

2013. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kriptozoológiával foglalkozó oldalakon sokat olvashatsz, de ott van pl. a magyar fanyüvő, de sok olyan "mitikus lény" (kriptid) van ami mára már nyilvántartott állat pl bojtosuszójú hal és meglepő de úgy tűnik, hogy mára már a chupacabrát is megtalálták


[link]

2013. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
őőő nem is tudom mondjuk a lidérc fény???!!!
2013. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ezeekt hallottam: Kappa, Molyember, Chupacabra, Jeti és még mások amiknek nem tudom a nevét
2018. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!