Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek tényleg van...

Szerintetek tényleg van bennünk valami isteni (a lélek), amely örökké létezni fog? Szerintetek az emberi tudat valóban halhatatlan?

Figyelt kérdés
Tényleg létezhetünk örökké, ha meghalunk? Tényleg létezik a lélek? Létezik a túlvilág? Szkeptikusok ha az a véleményetek, hogy nem, akkor mivel magyarázzátok a csodás gyógyulásokat, a fatimai napcsodát, Pio atya életét, halálközeli élményeket, Szűz Mária jelenéseket?
2013. júl. 25. 17:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%

meg van írva:

Péter Apostol I.levele

6.

Mert azért hirdettetett az evangyéliom a holtaknak is, hogy megítéltessenek emberek szerint testben, de éljenek Isten szerint lélekben.

2013. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Nincs. Nem létezik se lélek, se szellem, se semmiféle "titkos összetevő", ami túléli a biológiai test halálát, és fennmarad egy emberből a halála után.

Egy ember az agya. Ez a komplex vegyi szuperszámítógép tárolja az adott ember tudását, emlékeit, személyiségét, mindent, ami ő maga. Te az idegrendszered vagy. Amikor az idegrendszered leáll, a tudatod megszakad, és megszűnsz létezni.

A tudományban minden elméletet alapos megfigyelés által, ésszerűen megalapozott tapasztalatok révén kell bizonyítani. Jelenleg bizonyos dolgokra, jelenségekre nincs tudományos magyarázatunk. De attól még, hogy valamire nincs tudományos válaszunk, még nem kell nekiállni vallást építeni! A logikátlan, irracionális, zavaros, csúsztatásokkal teli "magyarázatok" károsak. Bizonyos mértékben emiatt a brutális szellemi sötétség miatt tartunk ott, ahol.

A leggyakoribb baromság a "természetfeletti". Nem létezik olyan, hogy természetfeletti! Minden általunk tapasztalt, "természetfeletti", "megmagyarázhatatlan" jelenségre létezik valódi, bizonyítható, tudományos magyarázat, csak még nem találtuk meg.

Szerény véleményem szerint a hülye mesék kreálása és terjesztése helyett inkább egyszerűen el kellene fogadni, hogy bizonyos dolgokat még nem ismerünk.

2013. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

...Viszont ugyanúgy téves az a felfogás, hogy professzionális magyarázat hiányában semmit tudunk kezdeni az "új" dolokkal. Úgy, ahogy számítógépedet sem kell szakértői szinten ismerned ahhoz, hogy használni tudd. Persze vannak akiket az a vágy hajt, hogy ezt részletesen kiismerje, de ha már tudod milyen "művelettel" mit okozol, melyik "program" mire való, is elég hogy élni tudj vele..csak egy példa.


Amúgy logikusan belegondolva, nem tudom mások hogy képzelik a létezést, ha szerintük nincs az egésznek egy komplett értelme. Ha nem lenne összefüggés az életeink között, mert a test halálakor elvészne az összes eddig szerzett ismeret...akkor az egésznek nem lenne semmi értelme. De nem?


Tény, hogy a tudomány egy nagyon hasznos dolog, rengeteg felfedezés történt általa. De ezzel együtt az is biztos, hogy mindig akadályokba fog ütközni, valami MINDIG megválaszolatlan marad, ha csak tudományos oldalról vagyunk hajlandóak szemlélni a környezetünket. Nem kell félni az ismeretlentől... csak szűrni kell az infókat, mert való igaz, hogy rengeteg baromság kering nem csak a neten, de a közhiedelemben is. A szélsőséges ezo-hívők túl sok mindent beengednek, a mikronnyi lyukú tudományos-szűrőn viszont az is fennakad, ami amúgy a való igazság, csak épp nehezebben emészthető.

Egy megfelelő háló (ha már így belemerültünk a hasonlatokba..) egybevonja a józan ítélőképességet és a megérzést, de mikorra ér ez annyit, hogy foglalkozzunk vele...

2013. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Nincs, halálunk után megszűnünk létezni, éppen úgy nem érzékelünk semmit, mint ahogy a születésünk előtt sem éreztünk semmit.


Pedig emberi léptékkel óriási időkről van szó. 13,8 milliárd éve létezik a világegyetemünk, 4,6 milliárd éve a Föld, Homo sapiens 300 ezer éve, mai ember (Homo sapiens sapiens) 30 ezer éve.


A világegyetemünkben mai ismereteink szerint 100-800 milliárd galaxis van, galaxisonként tízmillió és ezermilliárd közti csillag.


Egy ilyen óriási rendszerben ahol galaxisok keletkeznek és pusztulnak, ugyan mi jelentősége van egy emberi "léleknek".


A mai világvallások a Föld pár ezer évvel ezelőtti nem túl fejlett szegletén élő, akkori kor tudásával sem rendelkező egyszerű emberek találmányai, ami az akkori ottani egyszerű emberek számára még viszonylag ésszerű is volt, még a 19. században is az egyszerű emberek többsége tudatlan volt.


Persze az ember számára elég fájdalmas az, hogy egyszer megszűnik létezni, erre még mindig a legjobb gyógyszert a vallások jelentik, annak aki hajlandó ebben a kérdésben félretenni a józan eszét. Megteszik ezt komoly, iskolázott természettudósok is.

2013. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Einstein is hitt Istenben....
2013. júl. 25. 21:10
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

"Einstein is hitt Istenben...."


Részlet Einstein 1946-ban írott önéletrajzából:

„A hajszából az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-

oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is – noha vallástalan

(zsidó) szülők gyermeke voltam – mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hir-

telen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyő-

ződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. Ennek következmé-

nyeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, hogy

az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a követ-

kezménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a

mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben ...”

Tehát Einstein valóban vallásos volt – 12 éves koráig!


Einstein egy másik nyilatkozata:

„Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a

hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a fel-

fogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van

valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az a határtalan csodálat, amelyet világunk

szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.”

2013. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

"2 Egy ember az agya....Te az idegrendszered vagy."


Tévedés.Nagy. Az ember ember. Te te vagy. Én én vagyok.

ÉN nem vagyok azonos a testemmel, a lelkemmel, a szellemmel, stb. Az "én" kizárólag az "én"-nel azonos.

2013. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Jézus :) ***** válasza:

"És Õ ezt mondta: Aki ezen igék értelmét megtalálja, nem ízleli meg a halált." (Tamás 1.)


Ahány ember annyi "Isten" és mégtöbb "én ebbe hiszek, abba nem hiszek"..

Kommunisták szentül állították, hogy a test halála után vege a tudatnak és mindennek ende slussz, mivel lélekben nem hittek. Buddhisták, még ma is több héten keresztül mantráznak halottaik lelkeiért a Bardót végig járva elméletben, hogy a lélek kitálaljon az útvesztőből.

Abban hiszel amiben akarsz. Viszont nem csodálatos, hogy most itt irogathatsz, hogy élsz ezen a Földön? Ha most megkéne halnod is, hálát mondhatnál, hogy eddig itt lehettél. Hogy szerettél és hogy szerettek. Ekkor nem félsz a haláltól. Ha viszont az anyagi dolgokat nézzük, a pénzt, az elismerést és más az egónak fincsi dolgot, akkor bizony félsz a haláltól, mert ezek mulandóak.

2013. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Lélek van, tudat van, az aki ezt nem látja be, az még nincs azon a szinten, hogy belássa.
2013. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem létezik halhatatlan lélek - sajnos. Pedig mennyivel jobb lenne, ha nem kellene az emberiség minden megszerzett tudását mindenkinek újra tanulnia...


Bizonyítás: az energiamegmaradás. Már régen kimértük volna, ha valahol az emberen kívül lenne lélek, vagy ki-be járkálna születéskor vagy a halálnál.


"mivel magyarázzátok a csodás gyógyulásokat"

Te mivel magyarázod, hogy világít az elemlámpa? Az nem csodás?

Ja: hogy azt már ismerjük? Nos: sok, régen "csodásnak" nevezett gyógyulásról ma már lehet sejteni, hogyan történt.


"halálközeli élményeket"

Mostanában ezt is vizsgálják, és már elő lehet idézni életveszély nélkül. Az agy és az érzékszervek oxigénhiányos működéséből következik.

2013. júl. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!