Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Honnan származik a vámpírok...

Honnan származik a vámpírok legendája?

Figyelt kérdés
hogy kezdődött az egész nyilván a legendának van valamilyen valóságalapja nem hiszek a vámpírokban csak a legenda érdekelni, hogy kezdődött az egész vámpír sztori? nem kérek a vicces beszólásokból, aki poénkodni akar az ne szóljon hozzá a kérdéshez.

2014. febr. 3. 20:07
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásért: "érdekelne, hogy kezdődött az egész"
2014. febr. 3. 20:10
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Valamikor az 1700-as évek eleje a Habsburg Birodalomban.
2014. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Korábban. Már Vlad Dracul-t is vámpírnak tartották.
2014. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Mármint a Drakula-legenda, vagy maga az a hit, hogy léteznek vámpírok?


Bram Stoker úgy hallott III. Vlad Tepes rémtetteiről, hogy 1890-ben Magyarországon járt, és Vámbéry Ármin magyar professzor elmesélte, hogy a népi hiedelem szerint miket tett Vlad Dracul az alattvalóival.


Egyébként az Európai kultúrának ősidőktől fogva a különféle démonok. Ovidius Metamorphoses c művében nem egy vérfarkas/vámpír van (persze nem csak a démonok átváltozásáról szólnak ezek a művek). Már az ősi kultúrákban is (nem kell ehhez Homérosz vagy Ovidius, vagy Horatius, hogy kitalálják) a vér az élet feltétlen eleme, ezt már minden orvostudomány előtt tudták. És az a démon, aki elveszi ezt, aki megöl a vér elvételével. És (józan paraszti ésszel) a vér csak akkor távozhat a testből, ha 'kilyukasztják' a bőrt, és később arra is rájöttek, hogy a nyaknál és a csuklónál a legsebezhetőbb a bőr és a legkönnyebben elérhető.

Számos kultúrában (lásd: kannibálok) úgy gondolták, hogy ha valakinek a húsát esszük, vagy a vérét isszuk (vagy mind a kettő), akkor a másik élete átszáll a mi testünkbe, és tovább élünk.


Szóval nincs kifejezett legenda, ahonnan ered a vámpírkultusz.

2014. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

*az Európai kultúrákBAN ősidőktől fogva LÉTEZNEK különféle démonok.


(Elírás)

2014. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat igazából a vámpírok eredetére volnék kíváncsi vagyis az első vámpírokra tudom, hogy vámpírok nincsenek nyilván ennek is van története, ahogy a legtöbb legendáknak nem ezotérikus válaszokat várnék, hanem olyan válaszokra vagyok kíváncsi, amelyek megfelelnek a valóságnak nem spirituális kitalát sztorira vagyok kíváncsi, mert magam is tudom, hogy ilyesmi nem létezik.
2014. febr. 3. 21:23
 7/20 fairi1 ***** válasza:
95%

Első vámpír már sumeroknál felbukkan!

Ekimmuval már letette a legenda alapjait,sok a hasonlóág ismert vámpírjainkkal, de nagy különbség nem eszik vért.Másik ilyen lények az utukku-k, ők már esznek vért is.

[link]



Volt még egy istennőjük is aki csecsemők vérét itta Lamashtu volt a neve.

[link]


vagyis már agy 5000 éve feltűnnek mitológiában vámpírszerű lények.


Az általunk ismertet a román mondakörből jönnek strigoiknak hívják őket.

2014. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Ha élből elítéled a létezésüket, miért érdekel az eredetük? Szerintem ez ostobaság. Kérdésedre visszatérve, az ókori Egyiptomból indult az egész.
2014. febr. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A modern vámpírmítosz legeslegelső felbukkanását Lord Byron egyik befejezetlen novellájához szokták kötni. Ez ihlette meg John William Polidori-t a Vampyre című regény megírására. Amely Le Fanu-t serkentette a Carmilla megírására, ami pedig Stoker-t késztette Drakula megalkotására. A végén pedig jött a Drakula engedély nélküli filmes lenyúlása a Nosferatu-val.

Lényegében így lett a különc nagybácsiból halhatatlan szörnyeteg, majd kelet-európai környezetben élő csábító, vérszívó nemes, hogy a végén még napallergiát is kapjon.


A kérdéses Byron regény-töredék amúgy itt olvasható:

[link]

2014. febr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat #8 miért lenne ostobaság talán a tudósok nem keresik természetfeletti létezését? szerintem mindenek megvan a maga története arról már hallottam, hogy egyiptomban voltak az első vámpírok olvastam, hogy egyiptomban voltak vérivó istenek és istennők szörnyek, akik embervéren éltek. De nem tudom, hogy függnek össze az istenek a vámpírokkal? más kultúrákban is megjelentek a vérivó istenek amikor is véráldozatokat követeltek embereket áldoztak az isteneknek félve a haragjuktól.
2014. febr. 4. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!