Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti is elképzeltétek már azt,...

Egylánykérdésekkel kérdése:

Ti is elképzeltétek már azt, hogy léteznek sárkányok? Gondolkodtatok már azon milyen lenne ha léteznének? Milyen lehet a hátukon repülni? És lehetséges az hogy valahol ott vannak?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
a trónok harcában. de ne keresd őket. utolsót már kivégezte szent györgy
2014. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Prókátor ***** válasza:

Érdekes elgondolás :-) Repülni rajtuk, az szerintem kicsit húzós lenne. Az igaz, hogy egy csikó is megharaphat, miközben beakarod fogni, de egy sárkány meg elevenen lenyelhet. Azért van ebben eltérés :-)

És hovy vannak e egyáltalán?

Érdekes, hogy egymástól több ezer kilométerre, sivatagok és óceánok túloldaláról is, az egész földön hasonlóan írják le őket. A minap találtam egy (ál)dokumentum filmet a sárkányokról. Ott alapvetően 4 féle sárkánnyal foglalkoztak: 1.) ős-sárkány, a jura korban, ami tirexeket gyilkolászott. 2.) Tengeri-sárkányok, amik a vízbenn átvészelték a dínókat kipusztító nagy kataklizmát. 3.) Erdei sárkányok, ami a kínai sárkányok alapját adta, hosszú, vékony, kígyószerű testével. És a 4.) volt a peg jópofább: a hegyi-sárkány. A filmben ez az erdélyi kárpátok embertől távoli csúcsai között élt, míg … pár ember ki nem csinálta. Mindezt csak azért mondtam el, mert vannak még ma is olyan vidékek, ahol csak nagyon ritkán fordulnak meg emberek. Talán sok mindent lehetne ilyen helllyeken találni. Esetleg még sárkányokat is:-)

2014. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

"Ti is elképzeltétek már azt, hogy léteznek

sárkányok?"

Konkrétan tudjuk, hogy nem léteznek érted? Neem léteznek!

"Gondolkodtatok már azon milyen lenne ha léteznének? "

Persze pár repülő pojácával több lenne az égen és természetesen, ha lenne egy sárkányom nem kéne állandóan öngyújtót vennem, s gondolj már bele mennyi hús lehetne összehozni egy ilyen sárkányból? Én már azon is gondolodtam, hogy ha léteznének sárkányok beszállnék a sárkányburger bizniszbe jó sok pénzt hozna a konyhára ez is egyfajta egzotikus étel különlegesség lenne, ami persze nem olcsó mulatság.

"Milyen lehet a hátukon repülni?"

Hát nem tudom még nem ültem egyen se, de rajtam bármelyik nőstény kipróbálhassa, aki elmúlt (18) nem kell aggódni nem fogok senki ledobni, vagy ilyesmi.

" És lehetséges az hogy valahol ott vannak?"

Persze, hogy vannak az RPG fantasy világban, de vannak köztünk különleges emberek is, akik a skizofrénia, s hallucináció névre hallgatnak.

2014. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es komizó a normális válaszodat :) Várom a többit is :D
2014. jún. 30. 20:34
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha léteznek, akkor remélem, hogy megesznek.
2014. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 13 és 14-dik században ábrázolták őket a leginkább, szerte a világ minden kultúrájában. Ekkor jelentek meg az aztékok templomain is, továbbá itt is ekkor készült a legtöbb sárkányos szökőkút stb.


Tudtad, hogy a sárkányos szobrokat illetve szökőkutakat folyton köpködték, ezzel is jelezve az emberek hogy felsőbb rendűnek tartják magukat?


A fentiekből felvetődik a kérdés, hogy miért ábrázolták szerte a világon ugyanakkor a sárkányokat, főleg egy olyan kontinensen ahol akkor még fehér ember nem igen volt. Továbbá miért köpködték a szökőkutakat, ha csak mese az egész?


Majd megkérdem az egyik öreg fajtársam hova lettek, őszintén soha nem érdekelt.

2014. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt mondják mindennek van valóság alapja... A sárkányt nem hinném h egy pl gyíkból alakították ki
2014. jún. 30. 22:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nagyon változatosak más kultúrák sárkányábrázolásai, ahogy a jelentésük is.


Egyik lehetséges magyarázat a "globális" mítoszra, hogy régebbi korokban is találhattak mindenfelé dinoszaurusz-csontokat és kövületeket, a csontok alapján az állat pontos kinézetét meg még pár évtizede is eléggé alternatívan (és általában tévesen) képzelték el, gondolj bele régebbi korokban miket hozhatott ki belőlük az emberi fantázia. :)

2014. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha léteznének, halottak lennénk, mivel emberevők. Szal a hátán lovaglás kilőve.
2014. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Igazad van mindennek van valami valóságalapja még a sárkányoknak is. Ha valóban léteznek valószínüleg egyáltalán nem olyanok mint ahogy elképzeltük őket. Mindenesetre nekem túl sok a véletlen egybeesés. Talán pár év múlva kutatást is fogunk indítani a legenda feltárására... na de erről inkább még nem beszélek.
2014. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!