Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tényleg létezhet a Mumus?...

Tényleg létezhet a Mumus? Lehet valóság alapja? Ha van mi az?

Figyelt kérdés
És ha létezne hogy nézne ki? Ki a mumus valójában?

2014. nov. 15. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Anno a hawo-hawo rémisztgette a gyerekeket, ennyi valóságalapja van, azt gondolták rá hogy mumus de ma már tudjuk hogy ő a tűzköpködő/nagy hawo-hawo
2014. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes. Jöhetnek még a válaszok :)
2014. nov. 15. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
az érmelléki mumus az nem más mint az érmelléki kuglófember, csak mumusnak gondolták őt is mint hawo hawot
2014. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És hogy nézki ez a Érmelléki kuglófember?
2014. nov. 15. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

XDD ne hogy komolyan vedd őket :D mindesetre jót nevettem :D:D


A mumus vagy bubus a magyar néphiedelemben gyerekeket ijesztgető láthatatlan lény. Legtöbbször a sötétséggel hozzák összefüggésbe, de magáról az alakjáról nincs leírás még más népek hiedelemvilágában sem. Bizonyos feltevések szerint azért nincs róla sehol alaki leírás, mert mindenki számára saját félelmeinek megtestesítője. Rosszindulatú szellemlény.



A köznyelvben:


A köznyelvben máig is gyermekek fenyegetésére használják, például „Ne sírj, mert elvisz a mumus”, „Hallgass, mert jön a mumus”.


A néphiedelem más nevekkel is illeti a mumust, ismert elnevezése még a „zsákos ember”, a bákász vagy bakurász, míg Erdélyben Drakula grófot emlegetik a rossz gyerekeknek.



Irodalmi vonatkozások:


Stephen King A mumus című novellájában is megjelenik. A főszereplő gyerekeit öli meg. Az író „fekete nyálkás, madárijesztő-fejű valami”-ként írja le hosszú karmokkal.


A Harry Potter és az azkabani fogoly című könyvben is szerepel, később a Harry Potter és a Tűz Serlegében, Harry Potter és a Főnix Rendjében is. A mumus egy olyan lény, ami azt az alakot veszi fel, amitől a vele találkozó legjobban fél. A varázslat ellene Commikulus (a könyvben Commikulissimus), közben arra kell gondolni, hogy mi tehetné viccessé a mumust, és a varázslat kényszeríti ennek megjelenítésére. A mumust a nevetés üldözi el. Ha egyszerre többen veszik körbe, összezavarodik és akkor a legkönnyebb elpusztítani.[1]

2014. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

meg régen pár lény összeállt gyereket ijesztegetni,

a kuglófember,a Hawo-Hawo és a Mohábai mahobá,a rézfaszú bagoly

feladatokat adtak egymásnak,

a rézfaszú bagoly réz hímveccőjével kopogtatja a gyerekek ablakát miközben a Hawo-Hawo és a Mohábai mahobá beteleportál a szobába ahol a gyerek van, előtte kecskefa pálinkát kell inniuk hogy láthatatlanná változzanak, aztán így láthatatlanul kopogtatnak az ajtókon és a gyerekek fülébe köpködnek, és éneklik: trolll lolo trololo trollll trololololo trlololo trolo trlolololo trlolo lololo lololo trololo, ekkor a kuglófember finom diós-vaníliás illatával kicsalja a gyereket az ágy alól és megeszi, azóta terjedt el a legenda a "mumusokról" mint olyan lényekről melyek először megrémisztik a gyerekeket majd elrabolják

2014. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem a Mumustól gyerekkoromba.

Az én Mumusom egy pásztor volt aki a ruhásszekrénybe volt elbújva. :D ez ezelött 40 éve volt!

-A mumus az életed legnagyobb félelme,függetlenűl attól,hogy hány éves vagy.

Mindig lesznek "mumusaid",a főnököd,a feleséged,a férjed,az anyósod :D stb.

Olyan Mumus amire te gondolsz nem létezik csak legfeljebb Harry Potter kalandjaiba.

Szóval....győzd le őket mert nem "halhatatlanok"! :)

2014. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat( még jöhetnek).:D

Egyébként a kérdés tényleg komoly, pár órával ezelőtt néztem egy filmet ( Mr Babadook) ebbe is egy mumus szerepelt, én szószerint végig izgúltam a filmet, nagyon tetszett, és tényleg megfogott a témája! És így jött eme kérdésem is. :V

2014. nov. 15. 23:12
 9/11 anonim ***** válasza:
nézd meg a Boogeymant :D én ebből ismertem legelőször a mumust
2014. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt láttam:D sajnos nekem annyira nem tetszett :/
2014. nov. 17. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!