Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ma is óriási vita folyik...

Ma is óriási vita folyik arról, hogy vajon tényleg léteztek-e a nagyon régi időkben törpék, manók, és koboldok. Mit gondólsz?

Figyelt kérdés

Számos nép mitológiájában és legendájában megtalálhatóak olyan feljegyzések, amelyek arra utalnak, hogy e apró teremtmények bizony valaha benépesítették ezt a kék bolygót, sőt egyesek szerint még most is léteznek, csak éppen leköltöztek a föld alá az ember térnyerése miatt. [link]


Ott van Pedró a mumifikálódott törpe és kis koboldok a 18-19.sz ból mind bebizonyítják, hogy életek törpék, de vajon honnan tűntek elő : a Föld alól, másik dimenzióból, vagy párhuzamos univerzumból ? [link]



#törpe #kobold #manó #lidérc #mocsári ember
2015. jan. 2. 19:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
56%
én sokmindenben hiszek, de a koboldok,manókban nem.ez inkább szánalmas:DD én a kisgyerekeknek mondanám "fenyegető szövegként" hogy pl.: vigyázz mert elkap a kis tökös kobold.. vagy valami hasnoló..
2015. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%
Ja óriási vita lehet, ha most hallok róla először...
2015. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem létezhettek.
2015. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
63%

Sosem hallottam ilyen vitáról komoly emberektől.

Amiket régen gnómoknak vagy koboldoknak neveztek a folklórban, azok többnyire természetszellemek, nem pedig humanoidok.

2015. jan. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
38%
Párhuzamos dimenziót kétlem, mivel akkor a párhuzamosba és itt is jelen kéne legyenek, itt meg nem igen találkozni velük. Ezek a lények egész egyszerűen képesek megjelenni a mi síkunkon, mi viszont nem látunk át az övékébe. Többek között ezért is mondja azt a legtöbb ember aki látta, hogy a szeme láttára vált köddé.
2015. jan. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
35%
#5-ösnek igaza van. Egyszerű lények akár csak mi, viszont képesek a föld rengeteg síkja között közlekedni, akár csak a jó öreg ,,kitalált" Yeti.
2015. jan. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

"Ja óriási vita lehet, ha most hallok róla először..."


Hát pl Én óriásit vitatkoztam az ufókutató tudós barátommal a kérdésem feltétele előtti napon. A Tudomános akadémia pedig zárt ajtók mögött tanakszik, arról nem hallasz. Honnan tudnád, nem vagy akadémikus :P


"Párhuzamos dimenziót kétlem, mivel akkor a párhuzamosba és itt is jelen kéne legyenek, itt meg nem igen találkozni velük. Ezek a lények egész egyszerűen képesek megjelenni a mi síkunkon, mi viszont nem látunk át az övékébe. Többek között ezért is mondja azt a legtöbb ember aki látta, hogy a szeme láttára vált köddé."


Szerintem a párhuzamos dimenzió időnként összeér és akkor a tündéreket látjuk. Tudjuk, hogy a párhuzamosok nagyon messze szinte a végtelenbe találkoznak, lehet időnként egymásbaakadnak és ekkor a koboldok láthatóak itt, mi meg ottan



"Egyszerű lények akár csak mi, viszont képesek a föld rengeteg síkja között közlekedni, akár csak a jó öreg ,,kitalált" Yeti."


Kiváló válasz ! Ez is lehetséges.

2015. jan. 9. 14:55
 8/36 A kérdező kommentje:

# 4 A cikkben aki azt a marhaságot írta, rendesen meg is cáfolták ! Valami noname, anonímusz acc mögött bárki írhat. Nem ért hozzá, ami nem baj, csak ne vedd komolyan.


Ezt olvasd el inkább : ❝ ℐelen műben olyan megállapításokat kívánok olvasóim elé tárni, amelyek újszerűségüknél

fogva egyaránt lebilincselik a tanulni vágyó laikust és a saját nézeteitől el nem fogult tudóst.

Olyan megállapításokat kívánok a magyar közönséggel megismertetni, amelyek eddig csupán

idegen nyelven jelentek meg és így a szélesebb magyar körök elöl el voltak zárva.

E megállapítások elzárására jellemző, hogy jóllehet Észak-Amerikában a jelen mű tárgyát

képezı eredeti könyvekbıl több mint 10.000 példány fogyott el, a tudományos világ mégsem akar

erről tudomást venni. Nem találtam sehol sem mellette, sem ellene szóló értekezést, vagy

tudományos megjegyzést, s ez bennem akaratlanul is azt a hitet kelti, mintha a tudományos világ nemhogy nem tudna, hanem inkább nem akar hozzászólani. E megállapítások mellett

felsorolható bizonyítékok oly számosak és meggyőzőek, hogy azok aligha volnának

megdönthetők, de minthogy e megállapítások szinte mindenben ellenkeznek azzal, amit az eddigi felfogások szerint valónak hisznek, akkor megérthetjük a tudományos világnak e tárgytól_ való tartózkodását. Újabb, a jelen felfogások mellett kevésbé elfogult ifjabb tudósok nemzedékére kell várni, akikben meg lesz a bátorság ahhoz, hogy szakítani merjenek az eddigi felfogásokkal, mert még nem kötötték le magukat azokhoz egy életre, mint elődeik.

Ha mindezekhez hozzáadjuk, hogy a bentiek nemcsak a tudományos, hanem a bibliai

konzervativizmusnak is sok tekintetben ellentmondanak, akkor könnyen érthetővé válik, miért volt évekre szükség a rádió és repülőgépek világában, míg e felfedések hazánkba eljuthattak.

Itt kell még megjegyeznem végül azt a körülményt, hogy legjobban szerettem volna, ha J.

Churchward angol ezredes munkáit eredeti fordításban nyújthattam volna a magyar

közönségnek, de nem sikerült a vele való levéli kapcsolatot megtalálnom, így műveit csak

kivonatosan ismertethetem. Jelen munkámat senki félre ne értse. Nem szakkönyvnek készült.

Célja csupán oly ismeretek felfedése, amelyek irodalmunkban ismeretlenek. Akik szakszerően

óhajtanak a történelem előtti múlttal foglalkozni, azoknál elkerülhetetlen a világnyelvek ismerete

s így nincs tőlük elzárva az e tárgyra vonatkozó irodalom. ❞

2015. jan. 9. 17:13
 9/36 anonim ***** válasza:
84%
A négyes vagyok, nem olvastam a cikket, csak kicsit régebb óta foglalkozok ezzel. Számomra meg az a noname, aki ilyeneket hord össze, de nem vetem a szemére. Ha csak egy választ vagy hajlandó elfogadni, akkor legyél szíves azt közölni, és akkor legközelebb nem válaszolok egy kérdésedre sem. Sosem szerettem, ha valaki feltesz egy kérdést, de csak az a helyes válasz, amit ő gondol. Persze, elfogadom, a te kérdésed, csak akkor kérlek, jelezd, hogy mások ne írjanak.
2015. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
25%
én aztat gondólom, hogy csak hófehérke létezett.
2015. jan. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!