Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A bukott angyalok (ördögök)...

Haver Béla kérdése:

A bukott angyalok (ördögök) hogyan változnak át angyali külsőből, rút teremtményekké? Hisz ők is angyalok voltak hajdanán? Mikor fellázadtak az Isten ellen, hirtelen szarvuk nőtt, meg agyaruk, és a szárnyuk eltűnt?

Figyelt kérdés
Nekem ez kissé elképzelhetetlen. Van erről valami a Bibliában? Mi a saját elképzelésetek?

2015. ápr. 12. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Most akkor az Istened mindenható vagy sem? Ha mindenható, akkor mit csodálkozol ezen? Átváltoztatja őket.
2015. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
-.- bukott angyal nem = az ördögökkel.
2015. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

A bibilában minden történet egy fegyvere a manipulációnak, butításnak.

Az angyalok a mi evolúciófelgyórsító, régen erre bolygóra tlált s folyamatosan látogató idegenjei voltak.

Ördög azok más féle idegenek vagy bolygón akkor őshonos értelmes intelligenciáju faj volt.

Ahogyan sátán, miért kígyó.

További infóért vagy kérdésért írj privátott.

2015. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
91%
Jesszus, most jön Xenu :)))))
2015. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jaj, 3-as válaszoló, ne gyere nekem az UFÓs hülyeséggel légyszíves. -.-
2015. ápr. 12. 19:04
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
3-as, nekem mesélhetsz még erről mert én egyetértek veled, ha akarsz írj PM et.
2015. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Most lehet,hogy a valaszom nem lesz total helyes,de nekem ugy remlik,hogy lucifer (a legszebb angyal)lett bukott es szamuzott,es felig jegbe fagyba verdes lent a pokolban a szarnyaival..azaz neki megmaradtak a szarnyai. Mas ordogszarvas abrazolasra nem emlekszem, ez nem jelenti azt,hogy nincs. De siman lehet,hogy az egyhaz atvett "pogany"jellemabrazolast a kesobbiekben,szarvai pl. az antik mitologiaban Pannak is voltak. Ez sem kizart..
2015. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
48%
Azon kívül, könnyebb volt elfogadtatni az új vallást ha ilyesmi "mesés" elemeket szőttek vele, vagy az antik, szinte mindenhol ismert mitológiából vettek át ábrázolásokat. De valójában ezek csak jelképek, Isten sem egy öreg szakállas bácsi, aki a felhők között üldögél és jóságos nagypapaként néz ke az emberekre, az angyalok sem pucér kisfiúk íjjal. A Biblia olyan jelképeket használ ami a régi, írni, olvasni nem tudó egyszerű emberekkel is megtudja értetni ezeket a történeteket, például festményeken keresztül. Az ördög a gonoszságot, rosszat, sötétséget jelképezi szemben a tisztasággal, fénnyel. Ami rossz, gonosz azt visszataszítónak (szarvas, patás ördög), ami szép, jó azt kellemesnek (kis pucérangyalok) ábrázolják. A régiek sem tudták hogy néznek ki ezek a lények, nem kell akkora nagy hangsúlyt fektetni erre szerintem.
2015. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

#2 "bukott angyal nem = az ördögökkel."

A bukott angyal maga lucifer = az ördög!

A bukott angyalok (ördögök) hogyan változnak át

angyali külsőből, rút teremtményekké?

Be festik a szárnyukat fekete hajfestékkel!!!

2015. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
de ő a kinézetükre gondolt te állat és lucifernek se szarvai vannak meg ilyenek..-.-
2015. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!