Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek honnan indult ez...

Szerintetek honnan indult ez az egész "szellemek léteznek dolog"? Miért alakulhatott ki? Egyáltalán tényleg léteznek?

Figyelt kérdés

#természetfeletti lény #szellemek létezése #halál utáni élet lehetősége
2015. aug. 19. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Aki nem hisz benne, az a legbiztosabb bizonyíték után sem fog. Aki hisz benne, annak a legkisebb bizonyíték is elég.
2015. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Indiánok foglalkoztak ilyen szelemekel.
2015. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Halálkultusszal függ össze.
2015. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

"Aki nem hisz benne, az a legbiztosabb bizonyíték után sem fog. Aki hisz benne, annak a legkisebb bizonyíték is elég."


Előbb jöjjenek azok a bizonyítékok. Mellesleg szerinted hívő és szkeptikus közül kinek van nagyobb veszíteni valója? :)

2015. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy 50-50 százalék hogy léteznek, vagy hogy nem. Jó lenne ha igaz lenne, mert akkor az azt jelentené, hogy a halál után még van valami és nem csak úgy megszűnünk egyszerűen, eltűnünk a semmiben.
2015. aug. 19. 21:45
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Az emberek, mióta csak gondolkodni tudnak, nehezen törődnek bele, hogy az életnek van kezdete és van vége.

Ki kellett találni tehát a halál utáni életet, ami nem látható, azaz a szellemvilágot.

.

Szkeptikus vagyok, tehát mindaddig nem fogadom el tényként a szellemlétet, míg megdönthetetlen bizonyíték nincs létezésére,mégis van egy nagy előnyöm a szellemekben hívőkkel szemben.

Nevezetesen az, hogy -bár nem fogadom el, de- én meg fogom tudni, ha van,

aki hisz benne, soha nem fogja megtudni, hogy nincs!

2015. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A szellemek minden emberi kultúrában jelen vannak. Nyilván nem véletlenül.
2015. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Homo sapiens neanderthalis leletek is utalnak a túlvilággal kapcsolatos elgondolásokra, és főképp a visszatérő halottakra, a tőlük való félelemre. Használati tárgyakat, élelmet, és ékszereket temettek a halottak mellé, valamint gyakran egy nagy követ a mellkas fölé, így alakítva ki a sírgödröt. Már eleve az, hogy végtisztességet adtak a halottnak utal arra, hogy a halálhoz nem úgy álltak hozzá, mint az állatok, hanem élt a képzeletükben valami, ami a halál utáni állapothoz kapcsolódott. A mellkasra helyezett nagy, keresztirányú kő nem minden sírban volt jelen, de elég gyakori volt, hogy ne véletlenszerű jelenségnek tekintsék a régészek. A tárgyi leletek, és a kő megléte arra utal, hogy a neanderthalis is félt attól, hogy a halott visszatérhet. Hogy milyen formában, azt nem tudni, de az eseményt meggátolandó rakták keresztbe a követ a sírgödörben. Az összes primitív kultúrában az ősök tisztelete nagyjából egyenrangú az istenségeik tiszteletével, és mindenhol fejlett rítusrendszer alakult ki a holtak nyugalomra helyezésére, és a visszatérésük megakadályozására. És persze minden mitológia és kultúra ismeri a kísértet fogalmát. Még a teljesen elszeparáltak is, egymástól függetlenül. Ha az eredet közös, akkor maga a hit a kísértetekben 150-200.000 éves körül lehet. És ezek csak a visszajáró halottak, az eredendően szellemi lények, lidércek, állati szellemek, totemek, és hasonlók ugyanilyen régre vezethetők vissza.
2015. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"Én úgy vagyok vele, hogy 50-50 százalék hogy léteznek, vagy hogy nem."

Pont mint a lottó! Vagy nyersz vagy nem.

2015. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg elég régről ered.

De nem léteznek, legalábbis olyan nem, amit az emberek elképzelnek. De talán esetleg lehet nagyon kis eséllyel olyan valami, amire ráfoghatjuk, hogy szellem. Hidd el, az első adandó alkalommal, ha találunk valami eddig ismeretlent, rögtön üvölteni fogják: szellem, ők megmondták!

2015. aug. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!