Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Keresztúti démon? (többi lent)

Keresztúti démon? (többi lent)

Figyelt kérdés
Valaki próbált már keresztúti démont idézni? Milyen élmény volt , mit láttatok/éreztetek? (Fontosnak tartom le írni , hogy NEM szeretnék semmi féle démont megidézni csak csupán kíváncsi vagyok azoknak a véleményére akik már megtették) Mire is jó a keresztúti démon?

2015. okt. 15. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Nincs külön olyan, hogy keresztúti démon. A keresztutakat alkalmas helynek tartották a középkorban démonidézés lefolytatására, de nem keresztúti démont idéztek, hanem bármelyiket, amelyik a könyveikben szerepelt.

Azt is fontos leszögezni, hogy a keresztutak ilyen szempontból csak mint babona voltak fontosak, semmi forrásadat nincs arról, hogy a keresztény misztikából levezetett goethia előtt bárki tulajdonított e ennek jelentőséget. A Salamon kulcsai esetlegesen még említheti, de ez is hiteltelen forrás, mivel jóval később keletkezett Salamon uralkodásánál. Salamon maga a többistenhit bűnébe esett élete végén. Áldozott az akkoriban tisztelt Baálnak, Aserának, és Él isteneknek, és más, a korai sémi pantheonból származó isteneknek is, valamint egyes egyiptomi, és keleti isteneknek. A Clavicula salamonis már mint démonokat említi ezeket az isteneket, ebből látható, hogy már Yahweh monoteizálása után keletkezett a könyv.

2015. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Na neked is agyadra ment az Odaát....Gratulálok
2015. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Démont idézni keresztútnál viszonylag egyszerű, mivel ott viszonylag gyakran fellelhetők és megszólíthatók, mialatt arra várnak, hogy szabaddá váljon az úttest és átmehessnek rajta anélkül, hogy elgázolná őket egy autóbusz.Az ember számára azonban épp ezért ütközik némi nehézségbe az idézésük, mert könnyen lehet, hogy az útkereszteződésben ücsörögve elgázolja őket a busz.És persze a járművezetők dudálása és káromkodása is nehezíti a koncentrációt, miközben kerülgetnek...Legyél tehát óvatos és ajánlatos láthatósági mellényt felvenni, mielőtt a kereszteződésben letelepednél.
2015. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Én nem megidéztem hanem örökbefogadtam egyet
2015. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én éreztem múlt időszakban 2 hete s valaki be is folyásolta ránk a démont a szüleim elkezdtek a semmiből veszekedni velem és olyan szinten felidegesítettek hogy összehánytam magamat és őket is lehánytam majd eszembe jutott hogy van bennem egy tudat alatti valami s azzal elűztem a démont a szülők meg elájultak. Szóval senki ne idézzen démont mert azt is megtámadhatja aki idézi.
2015. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Idézz inkább Radnótit.
2015. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit sok Odaátot néztél
2015. okt. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam hogy Keresztúri démon
2016. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!