Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetet isten létezik?

Szerintetet isten létezik?

Figyelt kérdés
Éa ha igen akkor szerintetek hogy néz ki, hol van stb.
2016. máj. 7. 21:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
#szerintetek
2016. máj. 7. 21:37
 2/17 anonim ***** válasza:
11%

Hát, a sajátom biztos, de a többi számomra nem.

Hogy néz ki? Nem láttam még, de remélem egy vén hapi, akinek van egy sétabotja és hosszú ősz haja és szakálla van. Csípem az öregeket.

Hol van? Nem itt az biztos.

2016. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Talán van kalapja is.
2016. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Alain Delon ***** válasza:
37%
NEM!
2016. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

Isten nem létezik. De hogy hogy néz és hol van?

Erről Ian watson Űrgárdista című regénye jut eszembe:


- Biff Tundrish - mondta a sárga-kékbe öltözött böhöm. De továbbra is jampi-szavakat használt, amit Biff egyáltalán nem értett. Megrázta a fejét, hogy a gyöngyei csak úgy

csörögtek, és lassan, dögdumával válaszolt, hogy nem nyesi. Az óriás bólintott. Hamarosan egy rohamosztagos tűnt fel mellette, és úgy-ahogy fordított, ellenséges pillantással méregetve Biffet.

- Böhöm aszondja, agyaskodd ki az óberhé nevét.


Biff a fejét törte. Gyorsan agyaskodott. Az óberhé az óberhé, és passz. A technók az óberhét imádják. Még a dögevészek is az óberhét emlegetik, ha káromkodnak. Persze

nem mindig; van, amikor csak simán káromkodnak. Az óberhé volt a megafőnök. De ki az óberhé? És hol van?


Mindenhol. Sehol.

Valahol.

Nem itt.

Nem Traziorban.

Akkor talán még csak nem is a közelében.

Talán az óberhé messzebb van, mint Biff el tudná képzelni. És még inkább mega.

Mi a legmegább dolog, amit Biff ismer?


A böhöm szemébe nézett, és bátran azt mondta:

- Az óberhé neve Nagyobb-Nálad. Az óberhé neve Halál.


Úgy tűnt, a böhöm benyeste, mielőtt a rohamoszi lefordította volna Biff szavait jampidumára. Halványan elmosolyodott.

2016. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Watson. És fene a kopipésztbe, széttördelte a sorokat.
2016. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A szerintem semmire sem elég.

A jelen érdekel. A jelenben vagyok valaki. A jelen a múltam és az hozza a jövőm.

Minden ismeretlen. Minden megváltozhat. Vannak pontok, amikre lehet támaszkodni.

Az élet értelme a szeretet, élvezet. A tudás pedig hobbi is lehet. Bár mind meghalunk. Ha minden életünk képmutató és üres, hogy akarunk élni üresség és képmutatás nélkül?

2016. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha tudnád hogy van élet az élet után, eldobnád az életet?
2016. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Isten szerintem se létezik.

Ha tudnám hogy van élet az élet után és jobb ennél, valószínüleg már ott lennék.

2016. máj. 7. 22:25
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Nézd a jó oldalát. Ha nincs Isten és túlvilág, akkor ez a világok legjobbika, mivel nincs más. Ha van túlvilág, akkor egyszer úgy is odakerülsz.
2016. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!