Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kell félnem, igazi, képzelem,...

Kell félnem, igazi, képzelem, megbolondultam? Mi a franc ez?! (regény lent) 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiskorom óta tapasztaltam furcsa dolgokat. Mind közül a legfurcsább, hogy már 10 éve folyamatosan úgy érzem valami van velem. Régen azt hitten angyal vagy ilyesmi, beszéltem hozzá, merem kijelenteni, hogy szerettem. De ahogy teltek az évek, a levegő mintha egyre nyomasztóbbá vált volna. Mára pedig: nyomasztó levegő, úgy érzem van valami velem de közel nem jó mint régen éreztem, sőt mi több, félek tőle. Nemrég mikor az erősen spirituális barátnőmmel facen chateltem és erről a valamiről volt szó, hogy mi lehet és a barátnőm mondta, hogy lehet el kéne űzni vagy ilyesmi, esküszöm megfagyott bennem a vér, a hátam mögül gyilkos szándékot éreztem. Ma pedig 2 percen belül 3 furcsa dolog is történt. Mikor sepertem az előszobában, valamit mintha ledobtak vagy leesett volna a földre, azt hittem a macska az, de ártatlanul kicsit megijedve ült a kanapén, odajött hozzám és elkezdett nyávogni. Mindent megnéztem, semmi nem esett le. 2x valami susogó hangot hallottam magam mögött. A pár pere megcsinált szekrényben lévő rudak vagy mik amiket biztosan ellenőrizve tettem be, 1 perc után a szekrénynek csapódtak. Akkor állt meg bennem az ütőér.


Néhány gyerekkori példa:


Nem tudom természetfelettinek számít-e de nem démoni meg ilyesmi, de érdekes álmaim szoktak lenni, néha pedig kapok folytatást, vagy egyszer volt, hogy 6x felkeltem éjszaka de utána mind a 6x ugyanazt az álmot álmodtam vége pontosan. Vagy amiket szeretek de akkor is furcsák azok az ékszeres álmok, daru madaras gyűrűmnek mindig jelentése van benne illetve egy furcsa nyaklánc.


Volt már, hogy a lakáskulcsomat mindenhol kerestem, fotel, fiókok, kabátzsebeimben 2x is, nadrágzsebek, ágy alatt, fürdő, szóval mindenhol, mégsem találtam meg, erre valami oknál fogva újra megnéztem már egyre kétségbeesettebben a kabátzsebemet, ott volt, ahol már szinte azelőtt kilyukasztottam a zsebet olyan mélyen nyúltam be. Hasonló sztori a gyűrűmmel.


Mikor apám nevelőapja meghalt, 2-3 napra rá este mikor kifelé indultam vízért, hallottuk ahogy valami leesik a szobájában. Apámnak rossz a hallása és filmezett is, viszont a macskám összerezzent én meg majd betojtam, hogy mi volt az, mert ha a macska is hallotta akkor ketten bolondak csak nem lehetünk. Megnéztem mi eshetett le, de semmi, minden úgy volt ahogy hagytuk.


Kb 8 éves koromban mikor kimentem a szobából valami sötétzöldes felhős, ködszerű akármi volt majdnem 2 méterre az apámmal közös szobánktól, nagyjából egy átlag felnőtt magasságú.


Többször is előfordult, hogy fel volt kapcsolva a villany vagy a fürdőben vagy a wc-ben, és biztos nem mi voltunk.


Ilyenkor ha tényleg igazi ez a valami, mi lehet és kihez kéne fordulnom, hogy eltűnjön vagy kiderítsem mit akar?



2017. máj. 26. 21:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
Az én gyerekkorom is kísérték hasonló jelenségek, a kedvenc oroszlános poharam mint ha rendszeresen nekikoccant volna a szekrénynek ami volt a szobában, rendkívül erős jelenlét érzékelés, amit valaminek a leesése követett rendszerint, olyan álmok, amikor mint ha mondani akartak volna valamit, csak nem figyeltem eléggé. Aztán az évek múlásával mindez megkopott, eltűnt. Ami követ téged, az te magad vagy.
2017. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
keress egy bioenergetikust... olyat akinek papírja is van róla :) nekik komoly vizsgát (látónak kell lenniük) kell tenni, hogy ezt a titulust megkapják... ő tud neked segíteni és megoldani a problémát
2017. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok segítő foglalkozású, spirituális foglalkozású ember van ma már, akikhez elmehetsz és segítséget kérhetsz tőlük. Elmondod nekik ezeket, meg mindent amit ezzel kapcsolatban még mondanál és biztos vagyok benne, hogy nem fog bolondnak titulálni, hanem meg tudja majd mondani, hogy mi a helyzet és általában segít szélesebb körben látni a helyzetedet, segít okokra rájönni. Ha tényleg szeretnél ennek a végére járni, ettől a dologtól megszabadulni, ugye kérdezted hogy kihez kéne fordulnod, én bátran javaslok neked egy ilyen spiritualitásban/ezotériában jártas embert.
2017. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%
És ezeknek a spirituális embereknek a 100%-a csaló. Első körben egy pszichiáterhez mennék el kivizsgálásra. Lehet kezdődő skizofrénia is akár. A spirituális emberek csak a pénzt fogják leszedni a kérdezőről, és még nagyobb bizonytalanságba fogják taszítani. Tudom miről beszélek, én ezeken mind átmentem, és még durvábbakon is.
2017. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%
Nem biztos, hogy kábítózik, lehet lappangó skizofrénia is. Én elmennék a helyébe a háziorvoshoz első körben, az pedig szépen beutalná pszichiáterhez egy beszélgetés, vizsgálat erejéig. Utána a többi kiderülne, és ha nincs gond, megnyugodhat ő is.
2017. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
20%
Pszichiáterhez menjen pszichiátriai gonddal, ez nekem nem olyannak tűnik. Ő érzékeny ezekre a dolgokra, méghozzá már elég fiatalon meg is tudja fogalmazni, hogy nagyjából mit is tapasztal, és érdekli, hogy mi annak az oka. Aki csak pszichiátert, pszichológust, háziorvost javasolgat, az nem érti ezt. Tényleg kell egy felelősségteljes ember, de nem olyan aki rögtön elbagatellizálja. Miközben megértem véleményeteket, teljes mértékben.
2017. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem elbagatelizálás. Pont akkor beszélhetnél erről, ha ráhagynánk a kérdezőre, hogy igen ő szellemi lényeket érzékel stb. Közben pedig egy skizofrénia okozta érzékcsalódások, hallucinációk áldozata...


Egy skizofrén ember teljesen valósághűen képes érzékelni tapintásilag, hallásilag, látásilag ott nem lévő dolgokat - azaz a felborult agyi működése által a hallucinációk úgymond életre kelnek és valóságaként éli ezt meg. Nem mondom, hogy nem léteznek szellemek, és anyagon túli dolgok. Csak nem lehet kizárni a biokémiai felborulás valószínűségét sem. 50-50%, hogy pontosítsak.

2017. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező,

Ne ijedj meg ezektől a válaszoktól.

A pszichológia/pszichiátria skizofréniának diagnosztizál bizonyos dolgokat (spirituális élményeket), mert nincs rá más magyarázatuk, de ettől te még nem vagy beteg :)

Én is tapasztaltam ilyesmiket egészen kicsi koromtól, ma már a 40-hez közelebb vagyok, mint a 30-hoz, de sosem diagnosztizáltak nálam sem skizofréniát. Van itt egy videó, egy hozzáértőtől, egy orvostól, aki valóban érti a dolgát:

https://www.youtube.com/watch?v=0QKGdYAOFQ0


Szellemi (spirituális) tapasztalataid vannak. Ez nem betegség.

2017. máj. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%

Nem hiszem, hogy skizofrén lennél, de valami valami pszichés oka lehet, hogy bebeszéled ezeket a spirituális valamiket. Aki eleve hisz bennük naná, hogy azzal is fogja magyarázni őket. Piramisjátékot építettél fel magadnak, kezdve az észleléstől egészen az álmok jelentéséig. Az FB-n még a barátnőd is spirituális, így nem lepődtem meg, amikor kis jelentéktelen dolgoknak nagy feneket kerítesz. Mellesleg mindenki le van pontozva, aki nem írja oda neked, hogy démon meg ilyesmi van a háttérben.


#8

Neked nincs rá megfelelő magyarázatod, mert láthatóan szelektálod a spirituálissal, de közben nem tudsz részletes magyarázatot adni. Hiszel benne és azzal le is van zárva. Óriási különbség van azok között, akik hisznek benne, és azok között, akik tényleg valami magyarázatot keresnek egy kérdésre. Persze az előbbiek mindig azzal fogják magyarázni, amiben hisznek és nem részleteiben válaszolják meg a kérdést.

2017. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló ez a videó nagyon jó, mert van benne sok igazság. De hol beszélnek itt a szellemekről? Én sehol nem találok benne ilyet. Azt elmondja az illető, hogy sok meditáló, buddhista, halálközeli élményt átélt tapasztal érdekes tudatállapotokat, de szellemek leírásának nyoma sincs benne. Ettől eltekintve tanulságos.
2017. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!