Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek, ha a kedvenc...

Szerintetek, ha a kedvenc énekesem zenéjét hallgatom ( aki már meghalt) akkor lélekben velem van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez így elsőre kissé meglepő kérdés, de mindjárt kifejtem. Szóval: az elején szögezzük le, hogy én hiszek a szellemekben, túlvilágban, halál utáni életben stb...természetesen tiszteletben tartom, ha valaki nem. Csak azért írom ezt le, hogy ne olyan válaszok érkezzenek amiben azt írjátok, hogy szellemek márpedig nincsenek. Én hiszek bennük és pont! Szóval inkább olyanok válaszára ( illetve véleményére) vagyok kíváncsi, akik hisznek az ilyesmiben és talán meg tudják válaszolni a kérdést :)


Szóval a lényeg, hogy csomó helyen halottam, hogy ha meghal valaki meg lehet úgymond idézni a szellemét ha pl egy általa sokat hallgatott zenét teszel be a lejátszóba, vagy a kedvenc tárgyát előveszed, olyankor lélekben megjelenik. Persze nem ténylegesen ott van előtted, csak érzékeled, tudjátok hogy értem. Szóval bármi ami a szellemhez kapcsolódik, ami fontos volt neki életében képes "odavonzani" úgymond. Szóval, ha én mondjuk a kedvenc énekesen zenéjét hallgatom, akkor úgymond lélekben velem van? Tudom, hogy kb velem egy időben az egész világon több százezren akár millióan hallgatják szintúgy a számait de elvileg egy szellemi lény egy időben több helyen is képes jelen lenni. Szóval remélem értitek mit akarok ezzel mondani. Ha valami fontos volt a szellemnek éltében, fontos a halál után is. És nyilván egy énekesnek fontos a zenéje ezért gondolom úgy hogy lélekben velem van olyanor amikor a számait hallgatom



2018. febr. 19. 04:32
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nincs es szerintem ha ugymond megidezel valamit, szerintem csak a közös emlékeket idezed fel es egy időre olyan erzesed tamad mintha ott lenne ő is
2018. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden muvesznek a megalkotott muveben egy kis darab megtalalhato belole.

Ha hallgatsz valakitol zenet aki mar nem el vagy nezed egyik festet kepet, szobrat, legyeb az barmi, akkor erzekelheto egy resze ezen muvek altal.

Ez total normalis.


Szogezzuk le, nem idezed a szemelyt meg, hanem az adott targyhoz tartozo a szemely altal kozolt es a targyhoz kotheto energia az amit erzekelsz. Ez egyfajta terben maradt energia lenyomat, nem konkretan az egesz szemely maga, hanem csak egy adott pillanat.

Maga a szemely mar halott es nincs az elok kozott, mas targyakon keresztul elevenedik meg.


Magat a halottat beidezni nem igazan lehet, ahhoz drasztikus eszkozokhoz kene fordulni.

2018. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

...és lelke annyi felé osztódik, ahányan az adott pillanatban hallgatják?

Ez esetben lehet, lelke nagyon kis része van veled.

2018. febr. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sprituális értelemben valami ilyesmi, bár néhány téren kicsit túlmagyarázod.


Ha a szellemet mint szellemiséget is az ember valójának tekintjük, akkor ott van veled az, amit ő a dalba ebből beletett.

2018. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor te vagy vele lélekben.
2018. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 ezt hogy érted? :)
2018. febr. 21. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ezt inkább csak a zene hallgatója(ezesetben te) érzi így.
2018. febr. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lélekben azonosul az ember a zeneszerzővel/szövegíróval.

Ez nem azt jelenti, hogy "lelkünk összeér".

A zene, a szöveg hangulata hat a hallgatóra, más érzés egy vidám dalt hallgatni és megint más a temetési zenét.

Még Seres Rezső életében is akkora hatással volt a "Szomorú vasárnap" szerzeménye a háborút túlélő, gyenge idegzetű emberekre, hogy sokan lettek öngyilkosok hallgatása közben, (Ezért is tiltották be anno.)

Rezső bácsi ez alatt is zongorázott a bárban és szórakoztatta vendégeit, lelke nem egyesülhetett az éetüket eldobókkal, hiszen akkor neki is meg kellett volna ott és akkor halni.

2018. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5# vagyok.Úgy értem,hogy azonosulni tudsz akár pillanatokra is azzal a hangulattal amiben előadás közben volt.Szerintem ennél többet nem kívánhatsz,mert ez egy intim dolog.
2018. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 HaEv ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!

A halottak olyan helyen vannak, ahonnan nem jöhetnek vissza.

Amit átélsz, az az lehet, hogy akinek a zenéjét hallgattad, valahonnan kapta az inspirációt - és ez a szellemiség "érint meg" téged. Ez azonban egy nagyon veszélyes "játék". Sokkal nagyobb hatalma van egy ilyen lénynek ahhoz, hogy csak úgy, az érzés átélése miatt szentimentalizmusból egy kicsit vendégnek odahívd! Egy természetfeletti, szellemi lény többnyire független az időtől, nem feltétlenül van ilyen kötöttsége. De azért nem mindenütt jelenvalók az ilyenek. Viszont több "munkatársa" is lehet, ezért több helyen is érezhetik emberek ugyanazt a jelenlétet ugyanabban az időben függetlenül attól, hogy nem pontosan ugyanarról a lényről van szó.

Ne játssz ezekkel! Olyan "érzésekkel" játszol, amik felett nincs hatalmad! Inkább hagyd abba! Az egy dolog, amikor ezért téged esetleg hülyének néznek - az meg egy másik dolog, amikor az ilyenekkel való foglalkozás következményeként valóban orvosi segítségre lesz szükséged, mert azt se tudod, mibe tenyerelsz. Van rá példa nem is egy!

2018. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!