Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a különbség az elfek s a...

Mi a különbség az elfek s a tündék között?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van?

Én nem értek hozzá, de szerintem a pixi meg az elf tündért jelentenek angolul:)

Vagy pl lehet az is, hogy pl két különböző fordításban olvastál pl Gyűrűk urát, vagy két különböző fordítótól pl a Hobbitot, meg a GYűrűk urát.

Mert amúgy van olyan kiadása a "The hobbit" könyvnek, aminek pl az a magyar címe, hogy "A babó", és ott pl nem Zsákosnak vannak írva, hanem Baggins, Gollam/Gollum viszont Nyelemnek van nevezve:) Én "A Babó"-t olvastam, meg a Lotr-t egyszer elkezdtem. Mind a kettőt magyarul:)

2019. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*ja várj, lehet az pixie, de most nem az a lényeg, mert arról most alapból nem volt szó:):)
2019. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Azt elf a tünde angol megfelelője.
2019. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elf magyar megfelelője a tünde egyes fordítások szerint.


Az a jó, hogy az angolban még a fairy, nymph, dwarf és az imp szóval is rokon az elf. Viszonylag újkeletű, inkább irodalomban és fantasy világban megjelenő, ember méretű lény, aminek különböző fajai vannak különböző irodalmi művekben.


Pixie inkább mitológiai lény, mintsem irodalmi. Az íreknél és a skótoknál egy apró, több értelemben is gyerek-szerű erdő tündér, aki védi a fákat és a faunát. Szokták gnome, fairy, imp, sprite, barrows névvel is illetni.

2019. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha mélyebben bele akarsz menni; a tündék az elfek egy alfaja kvázi. Tolkiennél nem, de más kánonokban léteznek más típusú elfek; sötételfek, holdelfek, vérelfek... a tündék klasszikusan erdei elfek Tolkien nyomán, fán élő természetközeli lények.
2019. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különbség a tunde szót még anno az találta ki aki a gyűrű úrát szinkronizálta le az elf magyar megfelelője teljes mértékben!
2019. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az (igazi) elf nem a megfelelője a tündének. Tolkien maga írta, hogy megbánta, hogy nem talált ki rájuk egy új szót, mert így keverik az emberek a folklór elfjeivel (angolban). (Ez benne van a Gyűrűk ura előszavában is.)

A tündék Tolkien kitalált lényei csak. A magyar fordításban ez tényleg egy új szó.

Az igazi elf, ami nem fantasy regényekben szerepel, az a mi fordításunkban az álf és a skandináv mitológiák szereplői.

[link]

2019. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a mi fordításunkban álf hanem az eredeti german/skandináv nyelven hivják alf-nak amikor még a skandináv mitologia volt jelen aesir vanir istenekkel törpékkel és sötét és fény elfekkel az angolban lett az a E betű mivel az angol az A betűt általában E-nek ejti és valahogy már E vel is írjaák....


De lényegtelen mivel Tolkien sokat vett ki a skandináv mitologiábol pl Gázából Gandalf egy törp név :D ami a skandináv mitológiában van bent

2019. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A magyar wikipédián álfnak írták, de ok.
2019. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!