Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha hiszel egy bizonyos lény...

Ha hiszel egy bizonyos lény létezésében, akkor neked megmutatkozik valamilyen formában? Illetve a hited ereje miatt létezni is fog? (olvastam valami ilyesmit) Vélemény?

Figyelt kérdés

2019. máj. 5. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem így működik. Én is olvastam olyasmit, hogy ha rengeteg ember kezd hinni egy bizonyos lény létezésében akkor azzal akaratlanul megteremtik azt a bizonyos lényt, de vedd figyelembe hogy emberek milliói hisznek különböző istenekben és vallásokban, vegyük példának az Ábrahámi vallásokat, mindig hisznek Isten létezésében de nem láttak Istent, amikor Mózesnek jelent meg Isten azt is egy égő csipkebokor alakjában tette, a politeisták még szobrokat is állítanak az isteneiknek, illetve ahogy elképzelik őket, de nekik sem mutatkoztak meg az istenek hiába hisznek bennük őszintén, már pedig hogyha istenek nem mutatkoznak (fizikai értelemben) akkor egy istennél alacsonyabb rendű lény sem fog (fizikai értelemben) megmutatkozni, az hogy hányan hisznek benne irreleváns.
2019. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Hát, nem igazán...
2019. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem biztos, hogy megjelennek, másképp is kifejezhetik a létezésüket, pl. tesznek ajándékokat a cipődbe, vagy a fa alá, vagy ilyesmi :))
2019. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Hogy egy kalsszikust idézzek: "Ahhoz kell valami cucc is!"
2019. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ilyen mód "teremteni" nem lehet, és megjelenni sem fog neked egy lény csak azért, mert sokat fantáziálsz róla.


Szóval a hit nem elég ehhez úgy gondolom. Sőt, úgy vélem, ez pont fordítva lehet, különben miért találnák meg pl. a szellemek azokat is, akik nem hisznek bennük egyáltalán, akik egyből és drasztikusan elutasítják a létezésüket?


Szerintem vannak lények, akiket nem láthatunk, hallhatunk stb. viszont vannak emberek, akiknek megnyilvánulnak ők, de hittől függetlenül.

2019. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük a szellemlényekkel, ők lehetnek valósak.Akár istenről, akár elhunyt ember szelleméről van szó.Ők másik dimenzióban léteznek, illetve más formában, így az ember számára ritkán érzékelhetők.Ök látnak, hallanak minket, de csak nehezen tudnak megmutatkozni a fizikai világban.Ahogy néha mi is érzékelünk valamit, de nem tudunk beleavatkozni abba, ami odaát van(ettöl függetlenül elvileg egy helyen van mindkettő).

A szellemlények önálló tudattal rendelkeznek és saját energiával.


A kitalált lények gondolati lények csupán.Nincs önálló erejük, tudatuk.Az asztrál dimenzioba ki tudod vetiteni őket igy valamilyen szinten léteznek és sokáig fenn is maradhatnak, sőt, akár tudatosnak is tűnhetnek.De akkor is "báb" marad.


Állitólag a tibetiek képesek létrehozni tulpákat, amiket mások is láthatnak, de gondolom évekig tartó gyakorlás után .És hát ők sok különös dologban jártasak.De tulpa is csak kitalált lény.És vannak az elementálok, ezek is hasonlo kategória, soká megmaradhatnak, de akkor csupán az ember érzéseinek hordozoi.

2019. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Én pl hittem slenderman létezésében és álmomban láttam a csápjait. Istent is megteremtettük mi magunk. Látezik
2019. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!