Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valaki hallott valami hasonlót...

Amatorkriptozoologus kérdése:

Valaki hallott valami hasonlót? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Még tavaly 2018 Májusában, Kincsesbánya mellett a régi szovjet laktanyánál kirándultam reggel. (előző nap este telihold volt) Mikor bementem az egyetlen megmaradt épületbe, lépteket hallottam, szóval gondoltam, hajléktalanok laknak ott, úgyhogy elhúztam. Mikor a főbejárathoz értem, elkezdtem azon gondolkodni, hogy távol a várostól, egy erdő közepén mit keresnének a hajléktalanok, hiszen nem hiszem hogy minden nap kilómétereket gyalogolni akarnának a legközelebbi városig.

Mikor gondolkodtam hogy tovább menjek-e felfedezni, akkor kb. 100-200 méterre tőlem meghallottam valami hangos, mély sikoltás szerűséget, ami egy idő után átment ugatása, vagy vmi olyasmibe. Úgy futottam, mint a kur..a élet. Azóta nem hallottam megint, pedig Március óta 2x voltam ott, estébe nyúlóan (bár nem teliholdkor ).

A márciusi látogatásomkor felfedeztem egy "dögkutat", telecsontokkal nagyon nagytól egészen egy róka majdnem elbomlott teteméig terjedően. A róka fejét második alkalommal sem találtam meg, nem volt lenyúzva, ott volt a szőre, és az összes csontja a fejét kivéve. (csak az állkapcsa volt meg) Olvastam kriptozoológiai blogokon Kincsesbányáról szóló kommenteket, de nem hittem, hogy találok is valamit.

Mostanában kezdtem rájönni, hogy a hallott hang iránya az konkrétan a dögkút iránya volt a bejárathoz viszonyíva, és kb a távolság is megegyezett.

Esetleg valakinek hasonló élménye azon a területen van?

Szeretném folytatni a kutatást, hogy megtudjam mi volt ez (bár ötletem az van) Szkeptikusok ÉRTELMES? INDOKOLT véleményét is várom, de előre szólok, Magyarországon NEM él olyan ragadozó, ami képes lenne ekkora méretű állatokat elejteni és a tetemeiket aztán egy helyre gyűjtené, mint valami fészekbe. A róka néha csinál ilyet, de csak is a kb. 40-50 cm átmérőjű odújában.



2019. jún. 15. 12:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

De, van ilyen állat. Úgy hívják, hogy ember. Lehet oda hordják ki a döglött állatokat. Illegásis vágóhíd maradéka, akármi. A róka fejét vélhetőleg egy kutya vitte el, vagy vaddiszó. Esetleg egy gyerek vagy valami önjelölt amatőr preparátor.

Semmi extra nincs benne. Rábukkantál valami olyanra, amit el szerettek volna dugni.

2019. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes..várom én is a többi hozzá szólást!
2019. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is emberek hordják oda, amit az erdőben levadásznak, aztán bedobják a kútba. Vagy illegális vágóhíd, attól függ milyen csontok. De ha több km-re van a város akkor kinek éri meg oda hordani?
2019. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 kretens ***** válasza:
53%
Végülis mindegy hogy milyen lény csinálna ilyet mert szerintem egy thomson-géppuska ellen az se tehetne semmit.
2019. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
#4 Az lehet, de mit csinálsz, ha nála is van egy thomson? Vagy esetleg több is?
2019. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm mindenkinek hogy normálisan válaszolt, ez nagyon jól esik! A szkeptikusok válaszait is köszönöm, de néhány dologban nem tudok velük egyetérteni:

AZ nem igazán lehetséges, hogy vaddisznó vitte volna el a rókafejet, mert a teste többi része sértetlenül bomlott. A helyszíni vizsgálatok alapján, amennyit meg tudtam belőle állapítani, maximum a bordái lehettek érintettek, de az nem valószínű, valószínűleg azért voltak elmozdulva, mert a szövetek elbomlottak róla. Vadász biztos nem csinálhatta ezt a rókával, mert akkor a prém nem maradt volna ott.

Az lehetséges, hogy vadászok hordták össze a nagyobb csontokat (amik egyértelműen szarvastól és őztől származnak) De akkor a róka miért van ott, ha az biztos nem vadász műve?


Sok a kérdés, és még tervezek visszamenni, főleg most hogy itt a nyár, egész estére is. A hang viszont 99% hogy nem ember volt. Lehetetlen hogy egy egészséges ember olyan állatias ordítást majd ugatást tudna kiadni. Nehéz leírni. Olyasmi volt mint valami majom, legalább is kiskori állatkerti élményeimre emlékezetett. De felvetették az aranysakál vonyítást is, ami szerintem valószínűtlen, mivel sokkal mélyebb, rekedtebb hang volt!


Kiváncsian várom a további válaszokat, hátha valakinek van hasonló élménye!

2019. jún. 16. 16:09
 7/23 A kérdező kommentje:

kretens, bár lehetne thompson géppuskám :D

De meg kellelégednem a retay xr gázpityuval és pepper lövedékkel

2019. jún. 16. 16:11
 8/23 anonim ***** válasza:
Miért nem fényképezted le?
2019. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Mármint a csontokat?

Videó is van róluk

Ha valaki megmondja, hogyan kell megosztani, szívesen felteszem

2019. jún. 16. 18:44
 10/23 anonim ***** válasza:
Messengeren, vagy emailban kiválasztod a fájl beszúrása gombot. A felnyíló ablakban megkeresed azt a videót amit küldeni akarsz, és elküldöd. De felrakhatod drivere is, onnan a linkjét kell bemásolni az üzenőbe.
2019. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!