Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek léteznek intellige...

Szerintetek léteznek intelligens földönkívüliek? És már meglátogattak minket? Vagy még mindig itt vannak?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelműen léteznek és még néhányan most is itt tartózkodnak a Földön.

2020. jún. 20. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Léteznek, de NEM tudnak rólunk és még NEM látogattak meg minket.
Léteznek, tudnak rólunk, de még NEM látogattak meg minket.
Léteznek, és már látogattak meg minket.
Léteznek, már látogattak meg minket és jelenleg is tartózkodnak itt néhányan.
Nem léteznek.
Léteznek, de nem intelligensek.
Nem tudom eldönteni, hogy léteznek-e vagy sem.
38 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Értelmes lény ide nem jön :D
2020. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A helyükben meg sem közelíteném a Földet:D
2020. jún. 20. 18:13
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem látok rá bizonyítékot, hogy itt lettek volna, arra pláne nem, hogy itt lennének - ez az ezo/sci-fi kategória, de legalább sok hasznot hoznak az ilyen könyveket forgalmazó könyvesboltok.


Mindazonáltal nem vetem el a lehetőséget, hogy léteznek valahol.

2020. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Igen, már szemtől szemben is láttam egyet és még csak nem is hasonlóak ahhoz, ahogy az emberek elképzelik őket. Csak bizonyos emberekre kíváncsiak, nem az egész emberiségre, bejelenteni meg főleg nem fogják magukat.
2020. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
A tudomány jelenlegi álláspontja, hogy a nagy számok törvénye alapján máshol is alakulhatott ki élet az univerzumban (mérete alapján), de elég távol van a Földtől, úgyhogy nem valószínű, hogy már jártak itt. Egyébként számos kommunikációs rendszert fejlesztettek már ki a tudósok amivel próbálkoztak kapcsolatba lépni földönkívüliekkel, de eddig még nem jött válasz Odaátról. Remélem kielégítő választ adtam :)
2020. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Voltak, és lesznek is még utánunk is! Sztem már rég megtörtént a kapcsolat, csak nem kötik az orrunkra! Jobb, ha dolgokról mi egyszerű emberek nem tudunk! Főleg, hogy a vallást alapjaiban megkérdőjelezné!
2020. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

6.


Én nem hiszem. Miért és melyik vallást kérdőjelezné meg alapjaiban? Oltári nagy tévhit.

2020. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

4. És milyennek láttad őket?


5. Lehet, hogy jött, csak titkolják.


6. Hát akkor lehet, hogy elég sokan lennének ateisták. Egyébként én is az vagyok. Nem bánnám, ha kevesebben hinnének istenben, túl sokan haltak már meg miatta, és jelenleg is sok bajt okoz. A vallásosak ne értsék félre, semmi bajom azzal, ha valaki hisz istenben, csak azzal, hogy ennyi erőszakkal jár(t) és sokan megpróbálják ráerőltetni az ateistákra.

2020. jún. 20. 23:06
 9/17 anonim válasza:
24%
Azért mert úgy hoztak minket létre, nem pedig az Ádám és Éva beltenyészetes sztori a valós! Nem azt mondom, hogy hazugság a Biblia, de félre van értelmezve! Olvasd el Erich Von Daniken könyvét, ott lesz az igazság! ;)
2020. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és 9.


Köszönöm a normális választ (ritkább ez itt, mint gondoljátok :))


Abban igazad van kérdező, hogy ezt fejben sokan egybekötik, pedig ha belegondolsz, nincs összefüggés igazán a kettő között. Ha Isten létezik, az még nem jelenti, hogy a Földön kívül más bolygón nincs/van élet, de megfordítva sem vezethető le: ha vannak földönkívüliek, azokat vagy Isten teremtette, vagy nem. Pusztán egyiknek a létéből nem lehet a másik létére/nem létére következtetni.

Más kérdés, hogy valaki esetleg kimondottan a keresztény teremtéstörténettel állítja szembe. Bár nem hiszem, hogy ez a szembeállítás logikai bukfencektől mentes, de még ha a keresztény teremtéstörténetnek ellent is mond, ez más vallásokra nem feltétlen igaz. Sőt. Pl. Krisna-hívők.


"Nem bánnám, ha kevesebben hinnének istenben, túl sokan haltak már meg miatta, és jelenleg is sok bajt okoz."

Értem mire gondolsz, és részben megértelek. Valóban sok a széthúzás miatta! Dawkins néhány előadásában ezt jól kifejti. Azaz, hogy részben. Szerintem inkább az emberi természetben keresendő ez a széthúzás. Ha nem vallás, akkor politikai nézet, "osztálykülönbség", bőrszín, stb. Aki igazán meg akarta találni a különbözőséget az emberek között, az mindig is megtalálta a történelem során. Szerintem :)


9#

Én nyitott vagyok, de azért Dänikenre mint "AZ" igazságra hivatkozni a Bibliával szemben... kicsit meredeknek érzem :D Megvan több kötete, bár még nem olvastam őket. Melyik könyvét ajánlod?

Nemerének van is van egy hasonló munkája egyébként.

A Bibliát, pláne az Ószövetséget, nem kell ám mindenütt szó szerint érteni egyébiránt.

2020. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!