Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi lehetett ez?

Csicsky kérdése:

Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés

Jó pár évvel ezelőtt egy kisebb társasággal az augusztusi csillaghullást figyeltük. Kb. éjfél körül járhatott, amikor hirtelen megjelent egy „hullócsillag” északtól keletre olyan 80 fokra, vagyis majdnem keletre. Az érdekes az volt, hogy ahogy felvillant, egy félkört írt le, majd kialudt. A pályája végén igen gyorsan kihunyt, de nem egy szempillantás alatt. A “hullócsillag” fentről indult és jobbra kanyarodva írta le a félkört (mintha egy D betűnek írnánk le a jobb felét). A félkör átmérője nagyjából annyi lehetett, amennyi a Hold átmérője. Mindez egy, vagy két másodperc alatt zajlott le.

A kérdésem az lenne, hogy más is tapasztalt már olyat, ill. tud olyanról, hogy egy meteor ne egy egyenes vonal mentén mozogjon, hanem körívben? Az eseményt ketten láttuk, akik éppen abba az irányba néztünk. Ilyesféle jelenséget még egyikünk sem tapasztalt és nem találtunk rá magyarázatot. Most akkor mi lehetett ez? Írtam már a csillagászok oldalára is, de nem válaszoltak a kérdésre.



2020. szept. 22. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy meteordarab lépett be a légkörbe, és az égett el. Azért volt nagyobb, mint egy sima hullócsillag, és a gravitáció hatása miatt nem volt teljesen egyenes a pályája.
2020. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a gravitáció miatt lett volna ez, akkor egyfelől a csillagászok meg tudták volna a válaszolni a kérdést (többnek is feltettem). Másfelől meg egy teljes félkört írt le, ami már nem magyarázható a gravitációval (ebben az esetben a gravitáció forrásának, vagyis az erőforrásnak a félkör középpontjában kellett volna lennie, hogy egy ilyen pályára kényszerítse).
2020. szept. 22. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, de simán el tudom képzelni, hogy az a félkör, aminek ti láttátok, valójában baromira nem félkör volt, hanem egy alig görbülő, elnyújtott ív (mint a rendes hullócsillagoknál), csak nem "oldalról" láttátok, hanem közeledett vagy távolodott. Ez magyarázhatja, hogy viszonylag rövid utat járt be lassan, legalábbis abból a szögből, ahonnan láttad.

De persze lehet, hogy ez teljes hülyeség.

2020. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a pálya egy teljes félkör volt. Még mondjuk egy negyed kör elképzelhető az általad említett módon, de egy teljes félkör már sok lenne.
2020. szept. 22. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Na de jól értem, hogy kb akkora volt az egész félkör, mint amekkora a Hold az égen?
2020. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából akkora, mintha közvetlenül a Hold körül írnánk le egy félkört.
2020. szept. 23. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nyáron volt egy érdekes dolog.

Elmentem futni az erdőbe ,és borús idő volt.Mikor kiértem az erdőből,kb fél kmrről egy fénygömböt láttal mebegni.Kb 1-2 percig lebegett.Majd egy nagyon furcsa fényt bocsájtott ki a felhő irányába.Tehát a gömb a felső felén egy "lámpát" kapcsolt.Majd felszállt a felhőkbe.

Egy ideig azon gondolkoztam ,biztos csak egy drón volt. De azoknak vannak ki be kapcsolható lámpáik?Ráadásul ,fenti lámpa?

2020. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!