Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy egy ősi keresztény festményen ábrázolt űrhajó jelent meg az ISS űrállomás közelébe?

Figyelt kérdés

Egy 1350-es falfestmény található a Koszovó Visoki Decani-monostorban,amin két darab légi járművek látszanak,amiket emberek vezetgetnek,az érdekes fresko még az ateista Szovjetunióban is nagy dolognak számított.


[link]


[link]


Most egy hasonló űrjármű jelent meg a nemzetközi űrállomá közelében.


[link]


Mi a véleményetek?



2021. jún. 17. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
98%
Ez Vegita.
2021. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A festmény jézus halála, mikor elsőtétült 6kor az ég 9 kor kilehelte a lelkét.

feltehetően napfogyatkozás volt, a nap és a hold is gyászba borult Isten fia halálakor. az égitestekben az emberi alakok lekonyult szájja szibolizálja a gyászt, a piros a nap az ezüst (amit a kérdésben kiemeltél) a hold.


A másik mű "Aert de Gelder: Jézus megkeresztelése című festménye."

bemásolom neked, és csak neked az igeverset: Mt 3;13-17


Akkor Jézus Galileából elment Jánoshoz a Jordán mellé, hogy megkeresztelkedjék. 14János igyekezett visszatartani: „Nekem van szükségem a te keresztségedre – mondta –, s te jössz hozzám?” 15Jézus ezt mondta: „Hagyd ezt most! Illő, hogy mindent megtegyünk, ami elő van írva.” Erre engedett neki. 16Megkeresztelkedése után Jézus nyomban feljött a vízből. Akkor megnyílt az ég, és látta, hogy az Isten Lelke mint galamb leszállt és föléje ereszkedett. 17Az égből szózat hallatszott: „Ez az én szeretett Fiam, akiben kedvem telik.”


a glória mi az égbolton van, Isten glóriája. a Ufo sugara, az a megnyílt égbolt, láttad már mikor egy nagy zuhé után felszakadozik az ég s a nap sugarai mint fényoszlopok beterítik a tájat?


[link]

[link]

[link]


amit a videóban látunk elhet rakéta, hullócsillag/meteor, műhold(nem tom hogy ég mikor bekerül a légtérbe) vagy földönkívüli jármű. Jelenleg nekem UFO, mert nem tudom beazonosítani + nem is az én dolgom.

2021. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Ezek nem űrhajók a templomi freskón, hanem a Nap és a Hold megszeméllyesített, a középkorban igen elterjedt szimbólumai.


De csak józan paraszti ésszel belegondolva is, mi a fenéért festett volna oda a középkorú művész űrhajót? Ez a kép nem arról szól, hogy mit látott múlt héten, hanem egy bibliai jelenet. Hol írnak a Bibliában a keresztre feszítésnél égen repkedő UFO-król?


Józan ész kérdései:

- 1350-ben egy balkáni görög katolikus kolostor kápolnájában hány szerzetesnek nem tűnt fel, hogy Krisztus halálának ábrázolásán oda nem illő lények repkednek?

- Akkor és az azóta eltelt kb. 700 évben hányan tették fel a kérdést, akár a művésznek, hogy "Mi a fene az ott a két oldalon, Anasztáziusz?"

- Anasztáziusz ezután még hány napot, órát élt, mielőtt eretnekségért megégették, vagy egyszerűen agyonverték?

- 700 év alatt senkinek nem jutott eszébe átfesteni az eretnek ábrákat? "Ja, persze UFÓ-k. Maradjanak!"


Nem más ez ott, mint a modern ember média és filmek által kondicionált szűkös elméjének vágyképe.

2021. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!