Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Hogy tudtok elképzelni egy...

Hogy tudtok elképzelni egy földöntúli intelligenciát, isteneket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen viseljedésük lehet.Gondolom ,hogy nem rockstar stílusba nyomja.
2022. jan. 4. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne nyomhatná "rockstar" stílusban?
2022. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:
Gondolod?Szerinted a társadalmi berendezésük is egocentrikus lehet?
2022. jan. 4. 13:16
 3/78 A kérdező kommentje:
De te mond el, te hogy látsz egy utonautát.Vagy egy egyiptomi istent?
2022. jan. 4. 13:16
 4/78 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez meghaladja az emberi képzelőerő határát. Ha léteznek is istenek, számunkra felfoghatatlan tulajdonságokkal és kinézettel rendelkezhetnek. Én pl nem tudnék hova tenni egy sólyomfejű istent. Ha esetleg még tud időt ugrani vagy utazni az idősíkokban és messzebbi helyen él a galaxisban mint ameddig mi ismerjük az már eleve fura. Ha emellé még vannak más képességei(k) is, az tényleg felfoghatatlan egy normál embernek. :D


Ufonautát sem tudnék sehogy elképzelni, eleve nem tudom, hogy a fénysebességgel utazás során a féreglyukban hova mennek és honnan jönnek. Egy más idősíkba vagy egy másik bolygóra? És mi van, ha anno őket hitték isteneknek? Mi van, ha nem egyféle ufonauta van, hanem több 100? Ha vannak zöldek, szürkék, humanoidok és mondjuk olyanok, akiknek sólyom fejük van?


Tipikus esete annak, hogy minél többet tudnál, annál több kérdésed lenne. :D

2022. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:

Az intelligencia ,ahogy én látom ,egy folyamat, ami úgy tud tovább fejlődni ,ha az egón túl tud lépni.

Kifinomult érzékek, tiszta döntésképesség stb.

Mármint nem hiszem ,hogy egy intelligens lény drogozna vagy tetoválgatna magára, esetleg divattal foglalkozna.

A társadalmi berendezkedésük is olyan lehet ,hogy mindenki mindenkiért tesz.Ezt abból gondolom így ,mert szerintem az intelligenciának csak így lehet jövője egy bolygón.Ha az egot nézem, magáért tesz, vagyis maga ellen képes fordulni és kipusztíthatja magát.

2022. jan. 4. 13:32
 6/78 anonim ***** válasza:
100%

A létező vallások isteneit többnyire jól dokumentálták az adott kor hívői. Egy hitvilágon belül se ugyanúgy viselkedett minden isten, hiszen nem ugyanazt képviselték.


Az egyiptomi istenek például többnyire távolságtartóak voltak, ritkán érintkeztek a hívőikkel, hajlamosak voltak a vérszomjra, ugyanakkor igazi "méltóságok" voltak és meghálálták a hívőik áldozatait és hitét.


Kicsit odébb a vikingek istenei sokkal "esendőbbek" voltak, gyakran érintkeztek az emberekkel. Odin a világokat járta, hogy mindenféle bölcsességet szerezzen, hogy a lehető legbölcsebb és tapasztalt személy legyen, míg Thor a harcnak és a sörnek élt.


Megint máshol a görögöknél Dionüszosz körül egy elsősorban bor és szexközpontú szekta alakult ki, míg ugyanekkor más Athénénak imádkozott a megfelelő harci stratégiáért, míg más Hesztiától kérte a gyermeki és otthona védelmét.


Nem lehet általánosítani, amit te itt írsz, az egy hozzáállás, ami lehet igaz egy általunk nem ismert idegen népre, de a létező vallások közül nem igazán ez az általános a legtöbb istenképre.

2022. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

Nem kell ilyen komolyan venni.Véleményekre vagyok kíváncsi.Egyiptomot azért hoztam fel, mert egy fejlett civilizációról van szó, amely eltünt.

Csak arra vtam kíváncsi, ti hogy képzelitek el az istenek viselkedését, esetleg egy magas intelligencia viselkedést.

2022. jan. 4. 13:55
 8/78 anonim ***** válasza:
100%

#7

Szerintem bármilyen lehet.

Lehet, hogy egy minden idejét a tudásnak szentelő remete, lehet, hogy egy "partiállat", akinek az életstílusa nem zárja ki a bölcsességet és intelligenciát.


Az én kedvenc "bölcsesség istenem" egyértelműen Odin, aki egyébként részben teremtő isten is. Egy állandóan utazó, amúgy trükkös alak, akinek egyik elsődleges célja a tudásszerzés, és a történetein keresztül láthatod, hogy ezt nem egy forrásból szerzi. Hol az óriások földjére megy, hol az emberek királyságába és lehetne sorolni.

Egy életét élvező isten, aki szórakozik, sörözik, világot lát, de ez összhangban van a bölcsességével, nem zárják ki egymást, valamint több mindenhez is ért (költészet, háború, mágia).

(#6)

2022. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 A kérdező kommentje:

Nekem egy intelligens lényről sosem jutna eszembe ,hogy egy "partiállat" lenne.Ahogy írtam, az intelligencia lehet jó is rossz is.De ha a jó irányú intelligenciát nézem,akkor szerintem arra törekednek,hogy minnél kevesebb felesleges mozgást végezzenek.Elvégre magába az intelligencia is arról szól,hogy tudja megoldani valami megkerülését.De lehet tévedek.

De érdekes amit írtál.Megy a pipa!

2022. jan. 4. 14:45
 10/78 anonim ***** válasza:
2022. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!