Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek valaha lesz olyan...

Szerintetek valaha lesz olyan hogy az emberiség hivatalosan nyílt kapcsolatfelvételt tesz földönkivüliekkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem ilyen 51-es körzet féle titkos egyezségek hanem nyíltan megjelennének emberek előtt hogy igen márpedig létezünk.

2022. jún. 14. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Választott vezetőink szándékán múlik szerintem.....szóval mostanában nem hiszem.
2022. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Mit értesz kapcsolatfelvétel alatt? Simán elképzelhető, hogy egyszer felvesszük velük a kapcsolatot. De ha kapcsolatfelvétel alatt arra gondolsz, hogy majd ők merő jószándékból felemelnek minket a saját szintjükre, akkor túl sok sci-fit fogyasztasz, mert ez egy vágyálom.
2022. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mit értesz "emberiség" alatt?

Közéjük számít az eddig felderítetlen amazonasi törzsek is, akik még fehér embert sem láttak?

2022. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
már megvolt de elküldtem őket a pitsába
2022. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ezt már megtárgyaltuk. Ha az emberiséget nézed belülről ember és ember hogy viszonyul egymáshoz. Én nem hiszem, hogy ez valaha megvalósul földönkívüliekkel. Ha mégis, előtte komoly megelőző munkával, jó emberismerettel, és jó ország vezetők ismeretével és egyeztetésekkel sikerülne nekik.


Ahogy 1-es írja, szerintem sem a civileken múlik. Hanem az ország vezetőin.


Ezért írtam anno hasonló kérdéshez, hogy szerintem az a földönkívüli aki felakarja venni a kapcsolatatot, az nem így tesz, hogy védje a civileket is, szerintem nem nyíltan civilekkel veszi fel a kapcsolatot.


Egy ilyen nagy projektnél, hogy egyszer csak megjelennek a légtérbe és sziasztok itt vagyunk, az ország vezetői részéről azonnali válasz reakció lenne a vadászrepülőgépek küldése és sanszos, hogy félreértelmezett reakciók lennének. Ez lenne a tipikus reakció. Nézd meg az Apróláb című animációt, jól szemlélteti ezeket a dolgokat. Az első reakció nem a barátságos kíváncsiság lenne a vezetők részéről, hanem az ismeretlentől való félelem és ellenségnek néznék az ismeretlent. Természetesen civilek is reagálhatnak félelemmel de azért olvasni több gyógyítós beszámolót, ahol telepatikusan nyugtatták meg a beteget akit aztán meggyógyítottak.

2022. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem még sosem írtam ebbe a témakörbe, de most teszek egy próbát. Szerintem ez úgy nézne ki, mintha te fel akarnád venni a kapcsolatok egy hangyával vagy egy egysejtűvel. Nem lenne egyszerű....valószínűleg mi gondoljuk azt, emberek, hogy tudnánk kapcsolatot felvenni. De fingom sincs nekem se nyilván mi lenne......
2022. jún. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy értettem, hogy a kialakult helyzetben mi lennénk az egysejtű. Azt se tudnánk mi van....de nyilván ez is csak egy elképzelés.
2022. jún. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nézzük.


1. Ha egy földönkívüli faj kapcsolatot kezdeményezne a FÖlddel, az 99.99%, hogy nem úgy történne, hogy egyszercsak befarolnak egy űrhajóval fölénk.

Az ember is előbb rádiójeleket meg szondákat küld ki, így elég valószínű, hogy ők sem egyből személyesen jönnének ide, hanem először megnéznének minket. Nomeg a kommunikációhoz nem kell személyesen jelen lenni.

Viszont ha egy rádiójel beérkezne a Földre, azt a kormányok képtelenek lenének eltitkolni. Miért? Hát kezdésként azért, mert a legtöbb megfigyelőállomás nem is az ő kezükben van már, így azt a rengeteg független intézményt, nomeg az egyszerű amatőröket, képtelenség lenne egyetlen 24 óra alatt elhallgattatni. Ennyi meg bőven elég, hogy elterjedjen a hír a konkrét felvétellel együtt.


2. Hogy az emberiség hivatalosan kezdeményezzen kapcoslatfelvételt?

Hát.. ez már megtörtént tulajdonképpen. Hiszen több mint 40 éve kiküldtünk egy leírást a fajunkról és a pontos helyünkkel a mélyűrbe. Az más kérdés, hogy elég sansztalan, hogy bárki és bármi rátaláljon.

Ráadásul a rádiójeleink is kimennek az űrbe. Ha egy intelligens technológiai faj felénk fordítja a távcsövét, ami van annyira fejlett mint a mi Hubble-ünk, akkor simán kiszúrnak minket.


Deee egyébként a 60-as években volt egy elég szép állami díjazás kitűzve annak a személynek, aki először képes kapcsolatot teremteni egy földönkívüli fajjal. Bárki, ismétlem BÁRKI indulhatott ezért a díjért, és igazából ha kicsit ráguglizol, simán össze tudsz rakni otthon egy olyan felszerelést, amivel küldhetsz és fogadhatsz jeleket a bolygón kívülre.


Az egész helyzet mégis elbukik. Egyszerűen azért, mert eddig senkit nem találtunk és senki nem reagált a jeleinkre.


Szóval a kérdés utlajodnképpen nem ott dől el, hogy az emberiségnek van-e ilyesmire hajlandósága, mert nem csak hogy van és folyamatosan tesz is az ügy érdekében, hanem ott dől el, hogy van-e odakint valaki aki megfelelő távolságon belül van.


A probléma az, hogy a rádiójel hiába megy elég gyorsan, így is több száz év kell ahhoz, hogy elérjen a legközelebbi naprendszerig.


Az a bizonyos WOW szignál, ami egyesek szerint akár mesterséges jel is lehet, az is 1800 fényévre lévő naprendszerből érkezett. Érted, mit kezdünk egy olyan jellel, ami akkor indult útjára amikor a sumérok voltak a civilizáció csúcsai? Ha most válaszolunk rá, 5022-re oda is ér a jelünk.... mire arra megkapjuk a választ, lassan 10.000-et írunk.

De ha pl fénnyel kommunikálnánk, pl lézeres morzéval, akkor is 3600 évbte telne egyetlen üzenetváltás:D

2022. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8-as nagyon jól példázza a kérdést. De a kérdés az volt, hogy milyen lenne, ha a "földönkívüliek befarolnának", idézem amit te fogalmaztál és úgy akarnák felvenni a kapcsolatot velünk.


Arra a válasz, mint, hogy a korábbi hasonló kérdésnél a válasz az 1-es válasza a mérvadó. Én kiegészítettem azzal, hogy szerintem a tipikus protokoll az lenne, hogy küldenék az országok vezetői a katonai vadászgépeiket, mint ahogy teszik, ha ismeretlen gép lép a légtérbe. Az, hogy melyik ország melyik vezetője milyen intézkedéssel reagálna, az a különböző ország vezetőitől is függ. Magyaroknál ismeretlen gépeket barátságosan kivezetik a légtérből, ha nem támadnak. De egy űrhajóra ki tudja hogy reagálnának.


Mivel logikus hogy nem vagyunk egyedül, én szerintem ezzel a földönkívüliek is tisztába lennének, hogy egy ilyen befarolós mutatványos kapcsolatfelvételre sanszos, hogy nem a szia cimbi barátkozós reakciók lennének országok vezetői részéről. Bár ki tudja, ha igen fejlettek és telepatikusan képesek megnyugtatni az ország vezetőit hogy barátságosan békével jöttek és az ország vezetőinek is jó érzésük van velük kapcsolatban, akkor alakulhat jól.


De mint írtam nem a civil emberektől függ és nem rajtuk múlik ez.

Ahogy írta 8-as is az emberiség már jó rég óta próbálja felvenni a kapcsolatot Földön kívüli intelligens létformákkal.

2022. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9es, true, nem teljesen a kérdésre válaszoltam:D


De a "befarolás" nem az országok légterében kezdődik.

Valószínűbb, hogy a szomszédos bolygók magasságában kiszúrnánk a közeledő űrhajót és egyébként nagy eséllyel tudnánk is azonosítani, mint idegen űrhajó. Feltéve, hogy nem természetes anyagokból épül a hajójuk és nem úgy néz ki mint egy üstökös:D De ez elég valószínűtlen.


Szóval szerintem jobb lenne a helyzet mint hogy azt se tudnánk mi van a légterünkben.

A fizika jelenleg ismert szabályai szerint simán lenne pár hónapunk, míg a Mars távolságából ideérnének, szóval nem történnének olyan gyorsan és kapkodósan a dolgok, lenne időnk felkészülni.


De tény, ha ide"hopanálnak" és csak egy ismeretlen pont lesznek a radaron, akkor mennek a Gripenek:D de szerintem feltűnnének mielőtt ideérnének. Annál is inkább, mert vszeg ők sem akarják a frászt hozni ránk, szóval idetelefonálnának, hogy "mindjárt ott vagyunk".

2022. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!