Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi van a Marson, amit annyira...

Mi van a Marson, amit annyira titkol a NASA?

Figyelt kérdés

A NASA a Mars vonatkozásában évtizedek óta hazudik! A felszínről készített képeket átszínezték, a marsi légköri adatokat meghamisították, a mesterséges alakzatokról készített fényképeket átpixelezték, teleszórták szemcsékkel, szándékosan lerontották a képek felbontását. Az ESA űrszondája készített színhelyes felvételeket, amin a Mars egyáltalán nem vörös. Ezeken a képeken folyóvölgyekben visszamaradt tavak és jelentős nagyságú zöld és zöldeskék területek láthatóak. Később ezeket a képeket is feldolgozták....

A NASA szerint a Mars légkörének sűrűsége 1%-a a földének, csakhogy akkor a Marson az égnek korom feketének kellene lennie, de felvételeken az ég kék. Panaszkodtak is az űrszondák ejtőernyős rendszereinek tervezői, hogy rendre rossz adatokat kaptak és emiatt túltervezték az ejtőernyők méretét. Ha viszont a Mars ege kék, akkor oxigént kell hogy tartalmazzon.

A marsi életről sokkal valósabb képet kaphatnánk, ha a tényleges színeket kapnánk, nem meghamisítottakat, vagy jó esetben fekete-fehéret. 2011-ben elindult a Curiosity marsjáró, ami 2,5 milliárd(!) dollárba került és mindössze (hivatalosan legalábbis...) 1024x768-as felbontású kamerát visz magával. Minimum elvárás lenne, hogy legaább egy nagy felbontású full HD kamerát vigyen magával, ha igazi Mars kutatás folyik, nem csak valami színjáték.


Ezeket a dolgokat nem én találtam ki, egy magazinban olvastam. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Egyébként a cikk több oldalon keresztül foglalkozik ezzel, én csak megpróbáltam a lényeget leírni.



2012. jan. 31. 17:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
87%
egy magazinban, a mindenit:D akkor biztos így van:D
2012. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
73%

Tudod, az nemrég elkészítették az első kamerát ami képes lefényképezni a fény útját. 1x400 pixeles képet ad.


Gondolom egy mars járóra nem egy tescsós gazdaságos kamerát raknak.

Meg ha ennyire nem hiszel a Marsról készült képeknek, van egy nyilvános oldal(magán készítésű, független), ami kimutatja, úgy min a hőkamera, hogy menni benne a photoshop. Nem erre tervezték, de szerintem az ilyen jellegű képeket is fel tudja dolgozni.


De elmondom, igazad van a Marson lakik a csillámfaszláma.

2012. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Tom Benko ***** válasza:
100%

Ezekre hol a bizonyíték?

Egyébként nincs ott semmi, amit titkolni kellene...

Milyen magazinban olvastad?

Mellékesen javaslom, tedd fel a kérdést a vicctopik helyett értelmesebb helyen, igen jól helyre fogják rázni.

2012. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

17:43 belinkelnéd az oldalt a Pshopszkennel_?

utolsó én járok ugynevezett komolyabb helyekre sanszos hogy elküldik az anyjába , nem azért mert annyira nagyképűek hanem csak unalmas elmagyarázni tizezredikszer ugyanazokat a dolgokat

2012. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
61%
a csillámfaszlámák hazája,pontosan!!!! Marsnyáhhrókkal közlekednek
2012. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
68%
teletabik, régebben fogtunk is adásokat tőlük, biztos emlékszel
2012. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
2%
Földönkívüliek nincsenek. Mi vagyunk az egyetlen értelmes faj az egész galaxisban de még az egész univerzumban is és a többi univerzum is tök üres!
2012. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Elég jól félreértette itt mindenki a kérdést. Nem az a kérdés, hogy én hiszek e a NASA-nak! Egyébként én egy szóval se írtam, olyat, hogy én ezt elhiszem vagy sem és azt se mondtam, hogy van élet a Marson csak itt mindenki annyira túl van pörögve, hogy olyanokat olvastok ami nincs is ott. Nem is az a kérdés, hogy van e földönkívüli élet és megmagyarázni se kell semmit.

Szóval akkor ti feltétel nélkül hisztek a NASA-nak? Vagy szimplán csak nem érdekel az egész és azért poénkodik mindenki? Mert akkor inkább ne is írjatok.

2012. jan. 31. 20:01
 9/47 anonim ***** válasza:
59%
Feltétel nélkül hiszek a NASA-nak mert a NASA egy angyal! Tuti hogy nem hazudik mindig mindenről beszámol az emberiségnek. Nemrég a NASA elnöke szívére tette a kezét mikor megesküdött a bíróságon hogy az igazat és csakis az igazat mondja az illetékteleneknek, és amint kap egy földönkívüli üzenetet abban a pillanatban közli mindenkivel! A NASA megbízható, igazságos, szeretni való és hyper-szuper intelligens szal csak nyugi majd szól ha talált valamit! ;)
2012. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a Mars vörös, arról meggyőződhetsz a saját szemeddel. Már az ókorban is vörösnek látták, nem véletlenül a háború istenéről nevezték el.


Hogy a Mars légköre a Földének 1%-a az azt jelenti, hogy jelentős. Fel tud kapni apró porszemeket a felszínről, amik lebegnek benne. Ez azt jelenti, hogy a légkörnek a képeken sárgásbarnának kell látszania, és amennyire én a NASA képeit láttam, azokon sárgásbarna is. Jó volna ha linkelnél olyan képeket, amiken nem!


Az űrszondák tervezői mindig is panaszkodni fognak, ugyanis nem könnyű egy Marsra szállást összehozni. A NASA is elcseszett egy pár Marsra szállást. Gondolod, hogy a saját mérnökeiknek is hazudnak?


A marsi élet az meg egy érdekes kérdés, és sokára fogjuk róla biztosan kijelenteni, hogy egyáltalán nincs vagy hogy van. A NASA is felváltva közöl olyan híreket, hogy találtak valamit meg hogy nem. Viszont azt sok egymástól független űrkutatási hivatal (orosz, európai, kínai) megerősítette, hogy nincsenek esőerdők a Marson.


Ha ideírod melyik magazinban olvastad, akkor majd én is adok forrást!

2012. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!