Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi van a Marson, amit annyira...

Mi van a Marson, amit annyira titkol a NASA?

Figyelt kérdés

A NASA a Mars vonatkozásában évtizedek óta hazudik! A felszínről készített képeket átszínezték, a marsi légköri adatokat meghamisították, a mesterséges alakzatokról készített fényképeket átpixelezték, teleszórták szemcsékkel, szándékosan lerontották a képek felbontását. Az ESA űrszondája készített színhelyes felvételeket, amin a Mars egyáltalán nem vörös. Ezeken a képeken folyóvölgyekben visszamaradt tavak és jelentős nagyságú zöld és zöldeskék területek láthatóak. Később ezeket a képeket is feldolgozták....

A NASA szerint a Mars légkörének sűrűsége 1%-a a földének, csakhogy akkor a Marson az égnek korom feketének kellene lennie, de felvételeken az ég kék. Panaszkodtak is az űrszondák ejtőernyős rendszereinek tervezői, hogy rendre rossz adatokat kaptak és emiatt túltervezték az ejtőernyők méretét. Ha viszont a Mars ege kék, akkor oxigént kell hogy tartalmazzon.

A marsi életről sokkal valósabb képet kaphatnánk, ha a tényleges színeket kapnánk, nem meghamisítottakat, vagy jó esetben fekete-fehéret. 2011-ben elindult a Curiosity marsjáró, ami 2,5 milliárd(!) dollárba került és mindössze (hivatalosan legalábbis...) 1024x768-as felbontású kamerát visz magával. Minimum elvárás lenne, hogy legaább egy nagy felbontású full HD kamerát vigyen magával, ha igazi Mars kutatás folyik, nem csak valami színjáték.


Ezeket a dolgokat nem én találtam ki, egy magazinban olvastam. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Egyébként a cikk több oldalon keresztül foglalkozik ezzel, én csak megpróbáltam a lényeget leírni.



2012. jan. 31. 17:14
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Persze, hogy a földről vörösnek látszik. A vörös szín a Mars eredeti színe és a Föld légkörének együttes hatása révén jön létre, nem természetes szín. A valódi szín megismeréséhez a földi légkörön kívülre kell menni. A képek színének megváltoztatását pedig ne úgy képzeljétek el, hogy photoshop-al átszínezik. A kamerákon különböző színszűrőket használnak. Ezt a NASA is beismerte!

Az MRO űrszonda Mars körüli pályán keringve készített felvételeket 2009-ben ahol egyáltalán nem vörös.

itt a kép: [link]

A Hihetetlen Magazin februári számában van a cikk.

2012. febr. 1. 10:31
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
krva hiteles magazin lehet. egyébként mi értelme lenne bármit is titkolni? úgyse megy oda senki:D
2012. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Nem megy oda senki??

[link]

[link]

2012. febr. 1. 10:47
 14/47 anonim ***** válasza:

"Három évtizeden belül európai ember lép a Mars"

hol van az még?

a 2015-ös elképzelés pedig nevetséges

2012. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Én veled nem fogok vitatkozni. "hol van az még?" Nem az a lényeg, hanem ,hogy megcsinálják valamikor. Te írtad, hogy úgyse megy oda senki, de egyszer úgyis fog, ha 5620-ba akkor akkor, nem az időpont a lényeg.
2012. febr. 1. 10:53
 16/47 anonim ***** válasza:

Az hogy a földi légkör miatt vörösnek látjuk a Marsot egyszerűen nem igaz! Akkor a hold meg igazából zöldeskék? Erre jó példa a Hubble Marsról készült képei, ahol nem zavar be a légkör, és minden képen vörös a Mars. Folyókat meg tavakat pedig komolyabb csillagvizsgálók teleszkópjaival is meg lehetne figyelni, mivel van olyan szög amikor tükröznék a napfényt, szóval ezt sem lehetne eltitkolni.

Kamu az egész.

2012. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

"Az hogy a földi légkör miatt vörösnek látjuk a Marsot egyszerűen nem igaz!" De igaz! Rögtön két példát is tudok mondani.

1. A légkör által szórt fény nagysága és színe a légkör állapotától függ, így a holdfogyatkozások alkalmával több-kevesebb fényt kap égi kísérőnk, aminek következtében általában sötétvörös színben dereng.

2. A légköri fényszóródás hatását ebben az esetben is megfigyelhetjük: ha a Nap a horizont közelében van, fénye hosszú utat tesz meg a légkörben, a fényszóródás is jelentős. A kék szín nagy része így már nem jut el hozzánk, és a napkorong vörös árnyalatban pompázik.


A szürkületi ég színkavalkádjának kialakításában ugyancsak a fényszóródás játszik főszerepet. Az alacsonyabb és sűrűbb légrétegek többet, a magasabbak és ritkábbak pedig kevesebbet szórnak ki a kékből - így a horizonttól felfelé haladva a vöröstől a kékig terjedő színskálát figyelhetünk meg.


A Hubble nem készít színhelyes felvételeket. Közeli infravörös és ultraibolya tartományokban végez észleléseket.

2012. febr. 1. 14:55
 18/47 anonim ***** válasza:
a csillagászok meg olyan barmok hogy naplementekor dolgoznak meg hajnalban mert olyankor szép szineket lehet látni
2012. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
54%

Ha valóban így lenne, hogy nem vörös a Mars, akkor ezt hallgatnánk naphosszat a tv-ben rádióban.


Hihetetlen Magazin? Valóban elég HIHETETLEN.

Nézzük csak milyen cikkek vannak még benne: [link]

Áháááááááááá!

2012. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 kris.king ***** válasza:
Istenem ez a magazin. Ilyet se veszek soha.
2012. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!