Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi van a Marson, amit annyira...

Mi van a Marson, amit annyira titkol a NASA?

Figyelt kérdés

A NASA a Mars vonatkozásában évtizedek óta hazudik! A felszínről készített képeket átszínezték, a marsi légköri adatokat meghamisították, a mesterséges alakzatokról készített fényképeket átpixelezték, teleszórták szemcsékkel, szándékosan lerontották a képek felbontását. Az ESA űrszondája készített színhelyes felvételeket, amin a Mars egyáltalán nem vörös. Ezeken a képeken folyóvölgyekben visszamaradt tavak és jelentős nagyságú zöld és zöldeskék területek láthatóak. Később ezeket a képeket is feldolgozták....

A NASA szerint a Mars légkörének sűrűsége 1%-a a földének, csakhogy akkor a Marson az égnek korom feketének kellene lennie, de felvételeken az ég kék. Panaszkodtak is az űrszondák ejtőernyős rendszereinek tervezői, hogy rendre rossz adatokat kaptak és emiatt túltervezték az ejtőernyők méretét. Ha viszont a Mars ege kék, akkor oxigént kell hogy tartalmazzon.

A marsi életről sokkal valósabb képet kaphatnánk, ha a tényleges színeket kapnánk, nem meghamisítottakat, vagy jó esetben fekete-fehéret. 2011-ben elindult a Curiosity marsjáró, ami 2,5 milliárd(!) dollárba került és mindössze (hivatalosan legalábbis...) 1024x768-as felbontású kamerát visz magával. Minimum elvárás lenne, hogy legaább egy nagy felbontású full HD kamerát vigyen magával, ha igazi Mars kutatás folyik, nem csak valami színjáték.


Ezeket a dolgokat nem én találtam ki, egy magazinban olvastam. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Egyébként a cikk több oldalon keresztül foglalkozik ezzel, én csak megpróbáltam a lényeget leírni.



2012. jan. 31. 17:14
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Nem Arany László, hanem Aranyi László
2012. febr. 1. 21:07
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a Mars színénél tartunk ezen a honlapon van valós színes kép a Marsról, amit az európai űrhivatal készített. És igenis olyan szép vörös, mint amilyennek a NASA képeken is mutatják.

[link]


Méghogy válasza arra próbált utalni, hogy nem akkor figyeljük meg a földről az égitesteket, amikor közel látszanak a horizonthoz, és a fényüknek több száz kilométer levegőn kell áthatolni, hanem akkor, amikor már magasabban vannak, és lényegében csak 10 km levegő választ el tőlük. A Nap is szépen megfehéredik, ahogy felér az ég tetejére, nem-e kéne a Marsnak is hasonlóan viselkednie?


Aranyiról: Az életrajzából nekem az jön le, hogy egy egyszerű angol-informatika szakos tanár, aki nagyon vágja az angolt, és viszonylag jól ért a számítógépekhez. Ezenfelül beleírta az életrajzába, hogy volt egy hetes űrhajós táborban az USA-ban, ahol felültették repülőszimulátorra, hullámvasútra és mutattak neki pár tudományos érdekességet, amilyeneket a Csodák Palotájában is látni. Ezenfelül annyi köze van a világűrhöz, hogy sci-fi (és összeesküvés elmélet) író. Semmilyen komolyabb fizikával, vagy űrkutatással kapcsolatos végzettsége nincs. Ha a csillagokról akarsz konzultálni, akkor egy másod éves fizikus hallgató jobb szakember.


"Mi van a Marson, amit annyira titkol a NASA?"


A Hihetetlenben leírták, hogy egy pár kődarab, amin érdekesek az árnyékok, és olyan hatást keltenek, mintha match-boxok lennének vagy Csillagok háborújás rohamsisakok, illetve fél pár cipők, amiket úgy tűnik, nem is annyira titkol a NASA, ha egyszer minden bizonyíték a létezésükre rőlük van (mint azt a cikk alján megjegyezték). Ezt a képet, ami egy emberi arcot ábrázol pont kihagyták:

[link]

Kiskoromban a sötétben én is láttam fura árnyékokat, és úgy tűnt, mintha boszorkányok vagy kutyák lennének az erkélyen. Néha féltem is tőlük... Egyszer nyáron a felhőket nézegettem, és az egyiknek tök szép nyúl formája volt, biztos a marsi nyulak próbáltak így üzenni.

Éppen akkor kellene hamisításra gyanakodni, ha nem kerülnének elő ilyen képek.


Itt vannak ESA mars expres képek, ha érdekel...

[link]


Itt van ( [link] ) egy lista a kilövöldözött űrszondákról. Csak az oroszok terveztek Vénuszra szállást. Ha megszámolod többször annyi orosz Vénusz kísélet volt, mint amerikai, és a nagyrészükkel, különösen eleinte, olyasmik történtek, mint a Marsra szánt szondákkal. Csak ugye a Vénusszal sűrűbben lehet próbálkozni, mert Földközelben is sűrűbben van.


Természetesen azt hiszel, amit akarsz. Több, minden ellenmondástól mentes világnézetet is tudok ajánlani.

Például a világot két perccel ezelőtt teremtették, minden emlékünkkel együtt. Nincs rá bizonyíték, de cáfolni sem tudod, ez egész biztos.

Hasonló, hogy mindent, amit látsz, csak képzeled, szal lényegében a mátrixban élsz. Lehet, hogy a te agyad kreálta az egész világot.

Meg vannak még összeesküvés elméletek. A kedvencem például Ausztrália. Sehogy sem fér a fejembe, kizárt dolog, hogy létezzen, már egy csomó ismerősöm próbált odamenni, de egyiknek sem sikerült.

2012. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

Sokminden nem tisztázódott bennem. Azt hittem, hogy egy ilyen tudományos kérdést komolyabban vesznek majd, ahelyett azt látom, hogy szinte mindenki engem gúnyol ki amiért (szerintük) én teljesen biztos vagyok azokban amiket leírtam, holott én csak a ti véleményetekre voltam kíváncsi úgy, hogy meg is magyarázzátok nem csak annyi, hogy ez biztos nem igaz mert csak....Én le se írtam a véleményem de mindenki nekem ugrik, aztán még olyan felvetés is volt, hogy én a Hihetetlen magazinnak hiszek..?? Igaz, hogy védtem azt a felvetést, hogy nem vörös a Mars felszíne de csak azért, hogy minél több ellenérv érkezzen és így legalább egy intelligens vita kialakuljon. Kár, hogy csak ezzel foglalkozott mindenki és a többi felvetésig el se jutottunk, mert mindenki csak velem volt elfoglalva...

Mindegy legalább azt már tudom, hogy tényleg rossz kategóriában tettem fel a kérdést. Aki normálisan válaszolt és komolyan vette annak köszönöm különösen az uccsónak.

2012. febr. 1. 22:11
 34/47 anonim ***** válasza:
Írtad volna a tudomány topicba és nem az ezoba....
2012. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

"Honnan veszed, hogy mindenhonnan ez folyna? A magyar média nem foglalkozik ilyennel... leragadtak a győzike show meg való világ szinten....."


Ki beszélt itt Magyar médiáról? Nemzetközi médiában sem hozták a hírt, ha a NASA bejelentená hogy tavakat, meg folyókat találtak az összes NEMZETKÖZI hírcsatorna (is) ezzel lenne tele!

2012. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

# 29

szerinted 40 éve sikerrel jártak az oroszok? hagyjuk már...még a holdra se értek el

2012. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Napkiraly ***** válasza:

Nem a Johnny Gold írta?

Elvileg folyók, víz, légkör, akár élet (alacsony szintű) is lehet. Illetve egyesek szerint civilizáció romjai (piramisok, arc, olvass utána)

2012. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 Tom Benko ***** válasza:
@37: Folyók nincsenek, azokat lehetne látni. Víz lehetséges, időnként, látni néhány megfolyást. Légkör van, még időjárás is. Élet nem valószínű, de a múltban lehetett. Civilizáció biztosan nem volt, érdemes megnézni az "arc"-ról egy jobb felbontású képet...
2012. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Napkiraly ***** válasza:
Az utolsó kép amit ismerem az arcról 1996ban készült felhős égnél, tehát nem irányadó. Frissebb képről nem tudok
2012. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Tom Benko ***** válasza:
@Napkirály: Én legfrissebbet 2006-osat tudok: [link]
2012. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!