Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ez lehet egy lehetséges ok...

Ez lehet egy lehetséges ok amiért a földönkívüliek nem veszik fel velünk a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Szeretném az elején kijelenteni, hogy nyilván a kérdés azokhoz szól akik láttak már ufót, földönkívülit vagy pedig hisznek benne és komolyan érdekli őket a téma. A szkeptikusok is írhatnak ha értelmesek, de olyat nem akarok olvasni hogy " de nem járnak ide! de nem járnak ide!", mert az ilyen nem tud érdekelni és nyilván nem az ilyen emberekhez szól a kérdés.


Szóval lehetséges, hogy azért nem veszik fel velünk a kapcsolatot, mert még nem értünk el bizonyos fejlettségi szintet technológiailag?

Most csak figyelnek minket, tanulmányoznak, de nem avatkoznak úgy be, hogy az egész bolygóra és emberiségre hatással legyen, szóval nem szállnak le úgy, hogy minden kétséget kizáróan el fogja mindenki hinni, hogy itt vannak.

A technológia alatt azt értem, hogy addig nem fognak velünk hivatalos kapcsolatot teremteni, amíg nem fedezzük fel őket. Manapság az űrkutatásnak hála egyre több Föld szerű bolygót fedezünk fel, ahol kialakulhatott az élet. Sajnos ezeket még nem sikerült rendesen megvizsgálnunk és tanulmányoznunk vagy leszállnunk oda. Tegyük fel, hogy végül ezt is sikerül végrehajtani és találunk egy fejlett civilizációt.

(Itt felejtsük el az olyan hülyeségeket, amikor a Marson néznek kövekbe építményeket meg állatokat) Hanem megtalálnak egy fejlett civilizációt, ezáltal elértük azt a szintet, hogy SAJÁT erőnkből vettük fel velük a kapcsolatot így ezek után ők is együtt működnek velünk.

Szóval lehet azért nem veszik fel velünk a kapcsolatot, mert nem értünk el egy bizonyos fejlettségi szintet, nem vagyunk elég érettek sem hozzá, és lehet ha ők vennék fel az túl nagy befolyással lenne a bolygóra és az emberiségre?

Itt most szóba lehetne hozni a technológiai szingularitást ( [link] ) csak a mesterséges gépeket kicserélhetjük földönkívüliekre. Ha átadnák maguktól a tudásukat, az nagyot dobna az emberi fejlődésen, de mérhetetlen következményei is lehetnek ( Mintha ősember kezébe adnál pisztolyt).

Mit gondoltok?


Üdv, George Adamski



2014. jan. 10. 20:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
igen
2014. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 lapát01 válasza:
80%
igen
2014. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
igen
2014. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
igen
2014. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
30%
nem
2014. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Star Trekben is ez a hivatalos protokoll, amit be kell tartaniuk, szerintem csak szimplán túl hülyék vagyunk ahhoz, hogy felvegyék velünk egy kapcsolatot...Gondolj bele, felküldtünk az űrbe először egy majmot, szerintem ha meglátták őt, akkor elgondolkodhattak azon, hogy ő a legértelmesebb a földön, akkor a többi milyen.Na meg persze kutya is járt már az űrben...
2014. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

100% hogy már kapcsolatot teremtettek velünk, ha nem most akkor a múltban, rengeteg erre utaló jel van .

Amúgy szerintem ez nem is igazán fejlettségi szint kérdése, hanem agyilag kell felnőnünk a feladathoz . Nézd meg a sok személyeskedőt aki ide ír ... Most őszintén az ilyenekkel te leállnál ?

Ha mégis megtörténne tudást biztos nem adnának át, tudod ne vess gyöngyöt disznók elé, és az is biztos, hogy az emberiség sok ideig alárendelt szerepben lenne hozzájuk képest . Mindeni igyekezne majmolni őket=az emberi kultúra teljes pusztulása, csakúgy mint az amerikai őslakosoknál . Nem lenne ez olyan jó világ .

És ez még csak a jobbik eset, ha kiderül, hogy igaz az az elmélet, hogy ők teremtettek minket, akkor egyszerű kísérleti nyulakként kezelnének . Maximum dobnának nekünk pár morzsát mint te az akváriumba, de ennyi . Nem lenne ez olyan jó világ .

2014. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Hát... Elképzelni mindent el lehet. :)

Ha azért nem veszik fel velünk a kapcsolatot, mert nem akarnak beavatkozni a fejlődésünkbe, annak is több oka lehet. Lehetséges, hogy egy bizonyos szint alatti intelligenciák egyszerűen nem érdeklik őket, van jobb dolguk is (te sem próbálsz meg egy hangyával beszélgetni). Vagy kiváncsiak arra, hogy milyen irányba halad a fejlődésünk, elérjük-e valaha a technológiai szingularitást, ha igen akkor képesek vagyunk-e túlélni, stb.

Ez persze mind csak spekuláció. :)

2014. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#6-"Gondolj bele, felküldtünk az űrbe először egy majmot, szerintem ha meglátták őt, akkor elgondolkodhattak azon, hogy ő a legértelmesebb a földön, akkor a többi milyen."

Hát ezen most kajak jót röhögtem és elképzeltem XDD


#7Annácska nyilván úgy értettem, hogy nem csak egy bizonyos személlyel veszik fel, hanem mint írtam a Föld összes lakójával, tehát hogy mindenki számára biztos és az itt létük


Amúgy teljesen én sem tudom elképzelni az együtt élést. Én is csak valamilyen szinten a majmolást tudom elképzelni: gyorsan ellopkodni minden technológiát ami jobb és fejlettebb. Akár katonai téren, akár hétköznapi életben.


#8-s köszi, amúgy ezekre én is gondoltam és eléggé reális :)

Ezért is lehet nem csak technológiailag, de észben is fel kell nőni. Ha folyamatosan csak háborúzunk, akkor lehet a kipusztulás lesz a végünk. Így lehet ránk hagyják a "választási" lehetőséget. Ha vagyunk annyira érettek, hogy ne a fegyverkezések és harcok legyenek a legfontosabb dolgok és eljutunk más bolygóra közös összefogással, akkor talán megérdemeljük hogy "összehaverkodjanak" velünk.

2014. jan. 10. 21:24
 10/24 Grielean ***** válasza:
100%

A nagy felfedezések és gyarmatosítások példáiból kiindulva nem hiszem, hogy ez visszatartaná őket. Ha itt vannak, de nem lépnek kapcsolatba, akkor ez is egy indokuk lehet, de hogy csak ez tartsa vissza őket, azt nem tartom elképzelhetőnek.

Az egy dolog, hogy a teljesen eltérő kultúrájú és technológiai fejlettségű találkozásokat még csak emberek kapcsán láttunk, de akármennyire is földönkívüliek, ugyanúgy céllal jöttek ide (ami szerinted csak a kukkolás?), már ha idejöttek, és ugyanúgy véges az idejük (halhatatlan élőlény ugye nem létezhet, hisz ezáltal nem működne semmilyen anyag- vagy energiakörforgás, ami nélkül élet nem maradhat fenn). Márpedig akit a kíváncsiság hajt (és ha felfedezni indul, bárki is, bármilyen fajból, akkor ez egy alapvető tulajdonsága), arról nem tudom elképzelni, hogy leéli az életét úgy, hogy végig ott van előtte valamilyen kapcsolatfelvétel lehetősége, ami ezernyi felfedezést hozhat neki is, és mégsem teszi meg.

2014. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!