Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lehetséges, hogy a "Hold mint...

Lehetséges, hogy a "Hold mint űrhajó" elmélet helyes?

Figyelt kérdés

A Szovjet Tudományos Akadémia két kutatója, Michael Vasin és Alexander Shcherbakov 1970-ben egy cikket adtak ki "Is the Moon the Creation of Alien Intelligence?" címmel.


Az elmélet szerint a Hold kivájt, belseje üreges, két részből áll : egy belső héjból ami különböző célokra szolgálhat, és egy külső héjból ami egy fémes salakból készült, célja hogy elrejtse a belső héjat és égitestnek álcázza a Holdat.


Egy,a földinél sokkal fejlettebb idegen civilizáció készíthette, aztán ismeretlen okból elhelyezték Föld körüli pályán.


Érvek

◾A kutatók szerint egyes,a Földre hozott holdkőzetek öregebbek mint maga a Föld


◾A Hold felszínén olyan ritka fémek ( Titánium, Uránium-236 és Neptunium-237) is előfordulnak amik a Földön természetes állapotban nem


◾A legnagyobb kiterjedésű kráterek is alig pár kilométerre hatoltak csak be a Hold felszínébe, és a a holdi kráterek mélye nem konkáv - homorú - hanem konvex - domború.


◾A Holdnak - egyetlenként a Naprendszerben - majdnem tökéletes kör alakú pályája van


◾A Hold saját tengely körüli forgási ideje és a Föld körüli keringési ideje pontosan megegyezik.



Mielőtt fontolóra veszed az elméletet vess egy pillantást a bővebb érvekre : [link]


Lehetséges, hogy maga a Hold pusztán egy idegenek épített űrhajó lenne ?



2014. jan. 27. 17:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%
2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Szánalmasak lehetnek azok a kutatók, akik ezt állítják nem is értem ilyen, hogy diplomáznak le? :-D [link] én is kutató vagyok kutatóm az elbutulást és találtam is két kutatott hála neked köszi szépen:)).
2014. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
29%
Lehetséges. Sok Hold anomália van, pl erős fények, keress egy könyvet, ami ilyenekkel foglalkozik, a többit döntsd el te.
2014. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Gyors leszek!Most van 19:51.STOPPER INDUL!


"Érvek

◾A kutatók szerint egyes,a Földre hozott holdkőzetek öregebbek mint maga a Föld "


Hoax.Az oxigén izotópos mérések szerint körülbelül ugyanolyan korú.Egyszerű hazugság.


"◾A Hold felszínén olyan ritka fémek ( Titánium, Uránium-236 és Neptunium-237) is előfordulnak amik a Földön természetes állapotban nem"


Szintén hoax.A talajt főleg egy regolit nevű kőzet építi fel,ennek jelentősebb része bazaltból és mikrometeoritokból áll.Ezek szerint leginkább Si-t tartalmaz,meg egy két köznapi fémet.

Szintén csak egy hazugsággal volt dolgunk.


"◾A legnagyobb kiterjedésű kráterek is alig pár kilométerre hatoltak csak be a Hold felszínébe, és a a holdi kráterek mélye nem konkáv - homorú - hanem konvex - domború. "


Ez nem csak a holdi kráterekkel van így.A Földön is kialakul nagyobb meteorit becsapódásoknál központi csúcs a kráter közepén.


"◾A Holdnak - egyetlenként a Naprendszerben - majdnem tökéletes kör alakú pályája van "


Nem ismerem a naprendszer mind a 174 holdját,de valószínűsítem hogy akár még szabályosabb pályájú holdak is vannak a Holdnál.


"◾A Hold saját tengely körüli forgási ideje és a Föld körüli keringési ideje pontosan megegyezik. "


Nem egyezik meg pontosan.Ha pontosan megegyezne akkor elérné a fizikai törvények szerinti legkedvezőbb keringést,a kötött keringést.Ez annyit tesz hogy csak a Föld egyik oldaláról lehetne látni.


20:09 van most.


Na ennyit a kis elméletről.

2014. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

Ha a holdkőzetek régebbiek, mint maga a föld, akkor hogyan tudták föld körüli pályára állítani?

Kisaccolták, hogy itt lesz valami, ezért telepedjünk ide?

2014. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Szecsői Tibor ***** válasza:
80%

Möbiusz-szalag mindent elmondott igazából, én csak annyit fűznék hozzá, hogy még ha azok az állítások igazak is lennének (mint ahogy egy részük nem az), az pontosan miért is jelentené azt, hogy nem természetes képződmény a Hold?


Egy-két megjegyzés ehhez:

Elég sok naprendszerbeli égitest pályájának excentricitása közel van a 0-hoz. Naoszt'?

A Hold forgási periódusa ténylegesen közel van a sziderikus keringési idejéhez, de még mindig nem értem, ennek mi jelentősége van.

"Most but not all neutron absorptions result in fission; a minority result in neutron capture forming uranium-236." (wikipedia) Teljesen véletlenül a Hold felszínén nem kell túl messzire menni egy marék neutronért :).

Ezenkívül a Ti az első tíz leggyakoribb kéregalkotó elemben van a Földön, főleg TiO_2 formájában. Ja, hogy a Holdon van natúrban, nem oxidformában? Nem tudom, nem néztem utána, de mivel a Hold légkörében egész kevés az oxigén, ez talán nem is olyan furcsa...

Stb, nem is értem ,ezek hogy lehetnek érvek.

2014. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen.Ennyi erővel a Jupiter,Szaturnusz,stb. bolygók holdjai is idegen kreálmányok,hisz a többségük azoknak is kötött,vagy közel kötött keringésű.


De erről már azt hiszem írtam jó hosszasan valahol máshol.


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4724..

2014. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
5%
Már csak Möbi hozzászólásáért érdemes elolvasni.Nem tudom milyen lehetsz a valóságban ,de a GYIK alapján nem vagy normális!:-D
2014. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Információ Kapitány ***** válasza:
0%
N
2014. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%

"A Holdnak - egyetlenként a Naprendszerben - majdnem tökéletes kör alakú pályája van"


Ennek a mondatnak nincs túl sok értelme. Az egyetlen olyan hold, aminek MAJDNEM kör alakú a pályája? Ilyen alapon bármelyik lehet majdnem körpályájú, attól függ, mit értünk "majdnem" alatt.

Amúgy ebből az is következne, hogy a legkisebb excentricitású égitest valószínűleg mesterséges, és mivel minden rendszerben van egy ilyen, minden rendszerben van egy gyanús égitest is. :)


Amúgy a következő égitestek pályája jóval közelebb áll a körhöz, mint a Holdé: Vénusz, Föld, Jupiter, Uránusz, Neptunusz, az Uránusznak legalább 20 holdja, a Jupiter 4 Galilei holdja, a Szaturnusznak meg több holdja is valóban szinte tökéletes körpályájú (Daphnis, Methone, stb.) a Holddal ellentétben.


stb...

2014. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!