Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha a Nazca vonalaknak nincs...

Ha a Nazca vonalaknak nincs közük, az UFÓkhoz, miért csak a levegőből láthatóak?

Figyelt kérdés

Daniken és sok más híres ufókutató szerint a Nazca vonalak ősi UFO leszállóhelyek voltak, hiszen csak felűlről láthatóak, így az építkezést onnan irányatották [link]


Sőt azóta is csak a levegőből fedeztek fel újabb vonalakat a Nazca fennsíkon, mert nem láthatóak a talajról [link]


Felmerül a kérdés valóban nincs közük a földönkívüliekhez ?



2014. okt. 9. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

mert kuva nagyok és ha a földön állsz nem látod, ezt a

bushmanok úgy csinálták régen hogy felmásztak egy hegyre és telefonnal kommunikáltak a lent tevékenykedő emberekkel hogy merre húzzák a vonalakat

2014. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 nemelfogult ***** válasza:
79%

A Nazca vonalak értelmezésével már sokan próbálkoztak és eddig egyik változat sem túl meggyőző. Számomra Danikené sem. Valószínű soha nem fogjuk megtudni miért készültek. Amúgy is időben több rétegben vannak ott konkrét ábrázolások (pl. állatok), meg tényleg bizar absztrakt jellegűek is.

Tényleg van mai repülőkifutó pályához hasonló is, de miért kellene azt ufokkal összefüggésbe hozni? Egyetelen egy ufo észlelés sem volt még, ami a mi , kifutópálhoz kötött gépeinkhez hasonló lett volna. Szerintem ez nagyon eröltetett magyarázat és csak lejáratja a témát.

2014. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem sincsen egyértelmű véleményem azt illetően, hogy miért, mi célból készültek. Akár leszállóhely is lehetett, ezt én nem zárom ki. Ha ez igaz, akkor szerintem ezek a repülő szerkezetek függőlegesen emelkedtek fel és szálltak le, tehát a mai kifutópályához hasonlóra nem volt szükség.

Azt illetően, hogy kik csinálták, szerintem az egyik elveszett civilizáció emlékei lehetnek ezek a különös vonalak, akiknek akár közük lehetett a földönkívüliekhez is. Az is lehet, hogy valamilyen rejtett üzenetet hordoznak, mint a gabonakörök, talán valamilyen misztikus, vallási célú dolgokat rejthetnek. Ez is egy lehetőség, és én jelenleg ezeket tartom a legvalószínűbbnek, amiket itt leírtam.

2014. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! S nincs rá jó válasz, csak egyetlen: nem tudjuk megmagyarázni. E van, e kell szeretni! (szoktamvolt mondani én).


De lehetséges, hogy az alkotóik UFO-hívők voltak, s üzennei szerettek volna az égieknek (mint mi a Voyager űrszondákkal: [link] [link]

2014. okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szorri, az első képen levő üzenetet a Pioneer űrszondák vitték, a Voyagerek a másodikon látható lemezt.
2014. okt. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes kérdés, én is sokszor töprengtem el ezen a témán.Általában nem hiszek az ilyen baromságokban de ez számomra is elgondolkoztató.Szerény véleményem szerint ezek nem kifutó pályák voltak hanem valakinek készitették őket.Vallási okokból az isteneiknek(akik akár az ufok is lehettek) vagy az UFOk-nak.Ezt valószinűleg soha nem fogjuk megtudni szóval ezt csak egy finom tea mellet beszélhetjük át újra meg újra:).
2014. okt. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


Ami biztos hogy az alakzatokat telyes nagysagukban es ertelmezeseben csakis a levego magassagaban lehetett ertelmezni es latni telyes mereteben. Ahhoz hogy azokat letrejohessenek azon pontossagaban amelyben leteznek ahhoz a levegobol kellett latni, ha egyebert nem is de a megfelelo meretaranyok miatt.

Tovabba nem valos azon megjegyzes hogy UFO, a valosag mar IFO, az mas dolog hogy a primitiv nep a bevasarlokozpontban akar veluk talalkozni es csak akkor kepes a szurke allomanya elfogadni, de errol csakis ok tehetnek mert komolyabban nem erdekli oket csak tagadni tudnak de komolyan nem foglalkoznak a temaval.

2014. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hozzájuk van közük, a földönkívüli gyerekek nem papírra, hanem idegen bolygók sivatagjaira rajzolnak. Kérdező, csodálom, hogy ezidáig erre még nem jöttél rá csodálatos logikai képességeid ellenére sem.
2014. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Napfonat ***** válasza:

Rejtély! Amíg valaki elő nem áll egy kézzel fogható bizonyítékkal, egy lelettel, addig lehetetlen lesz bármit is meggyőződéssel állítani.

Ennél az esetnél is csak a képzelőerőnkre támaszkodhatunk. Nekem Däniken megközelítése is tetszik, mert hát józan paraszti ésszel másra nemigen lehet gondolni sok km-es hosszúságú nyílegyenes, csak a magasból észlelhető vonalak láttán!

És akkor a petroglyph-ekről, az állatábrázolásokról, valamint az "El Astronauto" nevű ábráról még nem is beszéltünk!

2014. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Napfonat ***** válasza:

Bocsánat, nem petroglifák hanem geoglifák!

Ja, és bányászat miatt néhány már meg is semmisült!

Egyes köröknek az ilyen érték sem szent, érdekükben áll eltüntetni őket.

2014. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!