Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az űrkutatás miért van úgy...

Az űrkutatás miért van úgy leállva manapság?

Figyelt kérdés
Úgy tudom már több évtizede nem volt semmi komolyabb űr expedíció. Az USA már ennyire nem ad pénzt rá, helyette inkább a háborúkba fektetnek? Vagy lehet, hogy vannak most is nagyobb űr projektek, csak már nem publikusak? Olvaszam arról is, hogy valami miatt "nem mernek" visszatérni az űrbe. Ebben lehet valami? A NASA vajon mennyire volt őszinte eddig UFO ügyben? A hívatalos állítás szerint, sose láttak földönkívülieket, vagy arra utaló jeleket, de ezt azóta már több űrhajós is megcáfolta. Mi lehet az igazság?

2015. jan. 4. 22:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

A sok szándékos félrevezető infó miatt már senki sem veszi komolyan az űrkutatást és valószínű nem pénzelik eléggé. Ha földi sivatagban készült képen véletlenül egy gyíkféle tűnik fel és rámondják hogy a Marson készült, akkor ha te lennél a miniszter aki dönt a támogatásról, te sem támogatnál hazudozókat.

[link]

[link]

2015. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
tudsz róla, hogy létezik egy űrállomás amit folyamatosan építenek? Tudsz róla, hogy most szálltak le egy szondával üstökösön? nem állt le az űrkutatás csak ma nem feltétlenül küldözgetnek bolygókra embereket mert esetleges balesetek esetén csökkenne az űrkutatás népszerűsége a civil környezetben. régen azért tették mert hidegháború volt és semmi sem számított
2015. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy tudom már több évtizede nem volt semmi komolyabb űr expedíció."


Hát NAGYON rosszul tudod. Curiosity? Marsi bázis létrehozásának tervei? Nemzetközi űrállomás? A távcsövek hatalmas fejlődése? Az üstökösön landolás? Stb.

Mármint NAGYON rosszul. Úgy tudom a II. Világháborút Kína vívta Egyiptom ellen a gyémántbányák miatt. Na ennyire rosszul.


"Az USA már ennyire nem ad pénzt rá, helyette inkább a háborúkba fektetnek?"


Kevesebb pénzt ad, az tény. A hidegháborúban fontos volt, most nem fontos.


"Vagy lehet, hogy vannak most is nagyobb űr projektek, csak már nem publikusak?"


Vannak és publikusak.


"Olvaszam arról is, hogy valami miatt "nem mernek" visszatérni az űrbe. Ebben lehet valami?"


Nem. Mint már kétszer mondtam, visszatértek az űrbe.


"A NASA vajon mennyire volt őszinte eddig UFO ügyben?"


Teljesen.


"A hívatalos állítás szerint, sose láttak földönkívülieket, vagy arra utaló jeleket, de ezt azóta már több űrhajós is megcáfolta"


Nem igaz. És amúgy is nevetséges elképzelés. Az a több ezer távcső, amivel figyeljük az eget nem találja az ufókat, de mikor fellőttünk egy rakétát, véletlenül pont ott rajzottak. Persze.


"Mi lehet az igazság?"


Az az igazság, hogy a NASA egy nyílt szervezet. Még a hidegháború idején voltak titkos dolgaik, fegyverfejlesztések meg ilyesmik, de lassan inkább azt is bevallják amit nem csináltak hogy kapjanak minél több támogatást. Senkinek sem érdeke semmit eltitkolni. Ha te bizonyítékot szereznél földönkívüliek létezésére bedugnád az asztal alá? A NASA sem ilyen orbitálisan nagy barmok gyülekezete.

2015. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%
A NASA eddig szerintem semennyire nem volt őszinte.
2015. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%

Indiának éppen most indult el az űrprogramja. Kína is űrhajózik.


Arra rájöttek a kutatók, hogy embereknek különféle bolygókra menni fölösleges kockázat és költség. A hidegháborúban fontos volt, mert ez jelenti a közvéleménynek a fejlődést, de semmilyen tudományos jelentőséggel nem bír már. Emiatt csak droidok mentek pl. a Marsra.

2015. jan. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De pl. mikor találnak már fel valami új meghajtási technológiát? Mert az a rakétával fel lövős módszer már kb. 60 éves és nagyon elavult már.
2015. jan. 5. 01:07
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

[link]


Dolgoznak rajta, sajnos egy teljesen új módszer kitalálása nem egy-két nap.

2015. jan. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

A rakéta technológia megjelenése hirtelen sok eredményt hozott, pl. alkalmas volt embert juttatni a Holdra. A továbblépéshez olyan megoldások kellenek, amik kifejlesztése idő, pénz és alapkutatások is. (Továbblépés alatt a távolabbi rendszeres utazásokat értem.) Ez a hosszú kutatási folyamat a hidegháborús fejlődés előtt is megvolt, csak akkor még nem türelmetlenkedett senki, mert nem tudták, hogy hova vezet.


A másik, hogy az igények sokkal gyorsabban nőnek, mint a mögöttük lévő gazdasági lehetőségek. Megváltoztak a prioritások, már nem elsőrendű dolog, hogy mindenáron embert juttassunk minél messzeb. A tudományos célok kerültek előtérbe, tehát az űrutazás már nem önmagában létező cél, hanem inkább eszköz bizonyos kérdések megválaszolásában. Ezért kering egyre fejlettebb űrtávcső a Föld körül, ezért vannak szondák a Marson, egy csomó bolygó körül, most már üstökösön is. Az űrkutatás nagyon is halad, csak a célok változtak meg. És szerintem ez jobb is, mint hogy "küldjünk má' embert a Marsra". :)

2015. jan. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

Ma sincs "leállva" az űrkutatás, csak nem annyira látványos, mint a hidegháborús verseny ideje alatt.

Ma is pénzbe kerül a 10 éve fellőtt és útjára indított Rosetta figyelése!

A civil terv szerint öngyilkosjelölteket keresnek a marsi expedícióra...

.

A földönkívüliekről BIZONYÍTÉK nincs.

Akik láttak? Róluk a viccbéli János bácsi jut eszembe:

- János bá' Látott már zsiráfot?

- Láttam fiam, de az nem az vót!

2015. jan. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem állt le csak Magyarországon nem beszélnek ezekről mert fontosabb melyik politikus mit csinál, mennyit lop.
2015. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!