Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi lenne ha találnak egy...

Mi lenne ha találnak egy bolygot emberek laknak nem ismerik technikat akkor istenket imdanak? Benüket ha olyan dolgokat mutatunk

Figyelt kérdés
2016. dec. 28. 09:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
repülést teleportalast meg ilyenekre gondolok
2016. dec. 28. 09:58
 2/16 anonim ***** válasza:
Valószínű sok technikai vívmányunk miatt isteneknek tekintenének minket. Ez történhetett a régmúltban is, amikor egy fejlett civilizáció megjelent egy elmaradottabb földrészen. Déniken ma is isteneknek nevezi például a piramis építőket.
2016. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
én nem imadnam istenkétöket
2016. dec. 28. 10:21
 4/16 A kérdező kommentje:
te?
2016. dec. 28. 10:23
 5/16 anonim ***** válasza:
Én sem imádnám őket istenként.
2016. dec. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
még akkor semha valodi hatalmuk lenne?
2016. dec. 28. 10:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha a technikai fejlettségük vagy bármi előny miatt hatalmat akarnának gyakorolni felettünk akkor is csak élőlénynek tekinteném őket és nem istennek. Ahogy például a multikat sem tekintjük istennek hanem épp olyan emberek mint mi, csupán a szovjet megszállás elmaradása miatt nagyobb gazdasági előnyre tudtak szert tenni mint mi a keleti blokkban. A Földön számos ember tett szert valami előnyre másokkal szemben, de ettől ugyanúgy emberek maradtak.
2016. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Hogy istenként imádnának-e? Valószínűleg igen. Hogy fordított esetben én istenként imádnám-e őket? Ezt nem tudhatom, a mostani nézőpontomból könnyen mondom, hogy nem, mert beleszülettem egy olyan világba, ahol a technológiai fejlettségünk folyamatosan haladja meg a régi sci-fiket, így nekem mostani tudásommal egyértelmű lenne, hogy ők nem istenek, csak fejlett technológiájuk van. Ha viszont egy olyan személy képébe helyezkedek, aki egy mind szellemileg, mind technológiailag fejletlen világban született, ahol még az írás a gazdagok között is csak néhány ember kiváltsága, és olyan hiedelmek élnek a köztudatban, hogy varázslók, boszorkányok, léteznek, a föld meg lapos és egy teknősbéka hátán van. Akkor azért nem jelenthetem ki naívan, hogy én akkor sem hinném azt, hogy istenek. A másik, hogy fogalmunk sincsen, hogy az adott kultúra mit értett ennek a szónak a megfelelője alatt az ő nyelvükben. Lehet, hogy a legprimitívebbnek tűnő világkép, több információt jelentett akkoriban egy adott kultúra képviselőinek, mint amit mi valaha meg fogunk szerezni a részletekbemenő elemezgetésekkel...
2016. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy civilizáció elér egy bizonyos technológiai/tudományos fejlettséget, és elképzelhetőnek tartja azt is megvalósítani technológia révén, amit netán még nem tud, de megtapasztal, akkor annál a civilizációnál már nem működik ez az "istennek tekintős" dolog.


De a 2000 évvel ezelőtti ember még csak primitív dolgokat használt, a repülésről el sem tudta képzelni, hogy megvalósítható technológiával, vagy hogy tűz nélkül is lehet világítani. Még a villámcsapásról is azt hitték, hogy Isten haragja (lásd a "mennydörgés" szavunkat is például).


Ha ma megjelenik egy azonosítatlan repülő tárgy az égen, már indulnak is a vadászgépek, hogy közelebbről megvizsgálják, nem pedig leborulunk a földre, hogy imádjuk az "isteneket" (hiszen mi más lehetne képes repülni?!).


A szomorú az, hogy van aki még a mai napig is a 2000 éves vallási hiedelmeket követi, az helyett, hogy megpróbálna józanul gondolkozni.

2016. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Ahol emberek laknak? Ugyan már, a valóság nem egy kis költségvetésű film. A nullánál is valószínűtlenebb, hogy valaha is embereket találjuk egy másik bolygón te szénalapú életforma!
2016. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!