Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ufóhívő is lehet szkeptikus?

Ufóhívő is lehet szkeptikus?

Figyelt kérdés

Azok, akik minden maszlagot készpénznek vesznek, miért pont az az egy dolgot nem hiszik el, hogy a Blikk, a paranormal.hu nem a NASA hivatalos weboldala?

Minden másban kételkedni tilos itt. Minél inkább nélkülöz minden logikát, annál inkább ostorozzák azt, aki leírja, miért butaság.

De ebben az egy dologban kételkednek. Nem értem.


2017. máj. 17. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha csak a NASA-nak akarsz hinni, akkor rossz lóra tettél.

Iszonyat sok kép van, eredetileg a NASA oldaláról, ami megmagyarázhatatlan és furcsa, szokatlan, majd furcsa mód, amikor ez kiderül, eltűnt! Érdekes egybe esés nem de?

A másik, nézz utána a NASA-nak, pontosan mi az és mi a háttere, vezetőség, stb. Akkor már megérted, miért mondanak azt, amit.

Ajánlom figyelmedbe Kína bejelentését, amit nem igen kapott fel a sajtó, keresd meg a neten, nem fogok linkelgetni, max privátban.

Másfelől viszont, ne a fősodratú médiát vedd alapnak, ha ufo kérdésről van szó, mert csak java részt felkapott kamu híreket kapsz, az a tény, hogy manapság sok ember csak abból a csatornából értesül, az megint más téma.

Igen, lehet szkeptikus, ez nem vitás, hisz eleve sok ufo téma van, ami már önmagában furcsa, érdekes és szokatlan, de megtörténtek és kész.

Van aki elfogadja a tényüket, van aki nem. Ez ilyen.

2017. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Persze hogy lehet. Szkeptikusnak lenni annyit tesz, hogy az ember semmit nem vesz fenntartás nélkül készpénznek, akkor sem ha az ő igazát támasztaná alá, hanem utánajár egy-egy hír, történés hitelességének.

Persze lehet ezt is túlzásba vinni, de normál esetben alapvető egy gondolkodó embertől alapvető bizonyos mértékű szkepticizmus.

2017. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen valamiben skeptikusnak ,kőll lenni viszont nagyon fontos ,hogy minnél nyitottabak légyünk !
2017. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze.

Kérdés az, hogy miben?

Hihet az ufókban, ugyanakkor szkeptikus a világ mulandóságával és a cserebogár halhatatlanságával kapcsolatos megálapításokkal szemben.

2017. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Én is szkeptikus vagyok, míg el nem vittek kirándulni:)

Érdekes volt látni a csillagokat, olyan volt mintha ittam volna, és forgott volna a világ.

Mikor visszahoztak azt hittem álmodtam.

Csak hát az udvar közepén voltam nem az ágyban.

Azóta is szkeptikus vagyok, lehet sok volt a pálinka, vagy valamit kevertek bele, azért ütött ekkorát:)

2017. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először minden újfajta addig nem megszokott információáradathoz szkeptikusként állunk hozzá, van akiben ez hirtelen változik, van akinek idő kell, van akinek soha sem változik


itt több a magabiztos "zárt" szkeptikus mint a nyitott szkeptikus, én így látom, tehát amit írsz az kapásból nem igaz


Nem kell semmit sem készpénznek venni, annyit viszont lehet tenni, ha az embert egy belső érzés hajtja és ez van annyira erős, hogy átjut a kezdeti akadályokon mint pl, az eszméletlen mértékű szkepticizmus, netalántán saját tapasztalatot is szerez a kitartása eredményéül, utána már nincs vissza út. Butaság tények nélkül elhinni dolgokat, ez a részleg nem erről szól, csak a trollok akarják ebbe az irányba vinni, de nem ez a lényeg. Ami fontos, hogy nyitottnak kell maradni, és akkor talál igazat az ember a kutatásában

2017. máj. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
52%

Nem hiszek semmiféle ufóigazságokat elrejtő kormányok közti titok-konteóban, nálunk járó idegenek ügyében agnosztikus vagyok.

De el kell ismernem, vanank olyan UFO-megfigyelések, melyek jól dokumentáltak, mélyen kivizsgáltak és mégis mai napig nélkülöznek minden természetes vagy földi okú magyarázatot. Ezek elgondolkodtatnak és érdekelnek.

Viszont olyan irdatlan mennyiségű, elsőre láthatóan kamu szemét árad az ufo-mániákusok körében, hogy az embernek elveszi a kedvét az egésztől. És a fanatikus hívők habzó szájjal védik a nulla bizonyítékra alapozódó konteókat, a marsi kövekbe belenézett mindenféle dolgot, hogy ölni képesek minden kételkedő véleményre.

Ez sem egy olyan téma, amiben a hitnek kéne motivációt adnia. Ezt is leehtne objektívan kezelni. De a többség nem teszi. Ennek megfelelően pont azok a nem olyan felkapott, de TÉNYLEG megmagyarázhatatlan esetek NEM kerülnek a fegyvertárukba, amelyek értelmet adnának az egész témával való foglalkozásnak.

Ez az egész témát a bulvárszemét szintjére bagatellizálja.


Pedig vannak olyan esetek ,amelyek megérdemelnék a figyelmet. Például a '82-es portugáliai észlelés, vadászpilóták által, amit a portugál hadsereg is hitelesként, de megmagyarázhatatlanként zárt le.


Én ilyesmit látnék szívesen az ufológia képviselőinek kezében, nem azt a szeméttelepet, amivel ez a GYK kategória is tele van qrva.

2017. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Öhh.. pont a NASA az aki mindent eltitkol és kamuzik miközben tudja az igazságot
2017. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szkeptikus alapvetően nem hívőt jelent, ha valamit nem hiszel el, akkor szkeptikus vagy azon a téren...
2017. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szkeptikus sem objektív tegyük hozzá, hanem a jelenséggel kapcsolatbeli hitnek a "tagadó/negatív" oldalán áll


Az igazság általán a akkor következik be amikor a kitartó kutató és a szkeptikus egyetértésre jutnak

2017. júl. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!