Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért baj az, hogy a magyarok...

Miért baj az, hogy a magyarok Ufonak mondják az állatkát is meg csészealjukat is?

Figyelt kérdés

pl - láttam egy ufot, kb egy meter 20 centi lehetet, kis vékony , zöld teste volt, és hatalmas fekete szemei.


vagy


- az ufo a házunk felett volt, ott körözött negyed óráig, kék és piros fény áramlot ki belőle.


2017. jún. 28. 21:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
én magam is ufonak mondom mind a kettőt, nem idegen lénynek stb, és ez nem tetszik a fanoknak, de nekem igen , márcsak a tudat miatt is... :)
2017. jún. 28. 21:43
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Egy görnyedő fekete lény a telkemről elvitte a rezet, gyors voltés a keritést is gyorsan átmászta. Biztos ufo nauta volt!!
2017. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

Én jobbat mondok.

Van itt nálam egy bontatlan csomagolású győri édes zabfalatok.

Felbontom és kapsz egy kekszet:)

A fene azt az eszes észjárásodat:)

És míg a kekszet majszolod a kis kobakodat is megsimizem:)

A kutya is jobban alszik ha evés közben gügyögnek neki, és a fejét vakarják:)

2017. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 sotihasznalo válasza:
28%

Nos bajnak nem hiszem, hogy "baj" mivel magyarban nincs se az élőlényre se az űrhajóra szó (habár utóbbira angolban sincs "szó" csak betűszó unidentified flying object)


Egyszóval akár tetszik akár nem, nem tudsz más szót használni csak azt, hogy ufó. (ami sokaknak nem tetszik mert egy külföldi betűszó ami ráadásul nem is azt jelenti)

Kicsit hasonló mintha azt mondanád, hogy "Gilette" ahelyett, hogy borotva (hiszen a Gilette még csak nem is egy szó hanem egy márának a neve) Vagy ha fájdalomcsillapító helyett "aszpirin" t mondasz ami szintén egy termék neve. Sokakat zavar hogy az élőlényt "azonosítatlan repülő tárgynak" mondják de még mindig jobb mintha folyton az ufó helyett valaki azt hadarná, hogy "földön kívüli életforma" vagy azt , hogy marslakó (ami nem is biztos, hogy marslakó)

Szóval nem szép, de kénytelenek vagyunk ezt használni :)

2017. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert az UFO "azonosítatlan repülő tárgy". Én nem értem miért mondja ezt bárki egy élőlényre, még ha földönkívüli is, akkor sem egy tárgy.
2017. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Hú de kiborított ez a kérdés...
2017. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

azért baj,mert fel*assza az agyvizemet

én is magyar vagyok,de az ufo elnevezést mindig is a csészealjra,azonosítatlan repülő tárgyra mondtam

2017. jún. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem az a baj, hogy annak mondják, hanem hogy nagybetűvel írod meg hogy a ragozott alakot rövid o-val.
2017. jún. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
37%
Az még csak hagyján, hogy mondják de látják és beszélgetnek is velük egyesek.:D
2017. jún. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokt, hát helyesírási hibák előfordulnak, ez tény, mind a kérdésemben, mind a válaszokban, de ettől még nem mászok a plafonra :)


és akkor is, mivel közlekedik az ufó? -hát ufóval.

2017. jún. 29. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!