Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek léteznek rajtunk...

Szerintetek léteznek rajtunk kívül más civilizációk a Tejútrendszerben?

Figyelt kérdés

Szerintem az egysejtű élet elég gyakori lehet a Tejútrendszerben (valahol azt olvastam, hogy akár az Európé holdon is élhetnek egysejtűek), de a civilizáció, vagy a szuper-civilizáció szerintem nem.


Egy weblapon olvastam arról, hogy azért nincsenek intelligens, vagy az emberiségnél jóval intelligensebb és fejlettebb civilizációk a galaxisunkban, mert ha volnának, akkor már tudnánk egymásról.


Ti mit gondoltok erről?



2018. jún. 21. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Léteznek hát, itt találsz leírásokat az eddig felfedezett fajokról: [link]
2018. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Hogy tudnánk már egymásról? Hogy tudnánk egy civilizációról ami mondjuk 3000 fényévre van? És a galaxisban ez még nem is olyan nagy táv.


És ez az egyik legnagyobb csapda, az egyidejűség. Lehet, hogy van egy "időablak", amely alatt két faj kapcsolatba kerülhet. Mert azután kihal az egyik, vagy nagyon megváltozik a civilizáció jellege.


Nos, ha nagy a távolság, akkor mire odaérünk, vagy ők ide, már késő. Legfeljebb random, szerencsével bukkanhatunk egymásra.


De random ma még nem járunk el 3000 fényévre kalandozni, és csillag is túl sok van. Tű a szénakazalban.

2018. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen számtalan civilizáció létezik a tejútrendszerben.

Amerikai filmekben nagyon sokat láttam már.

2018. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Léteznek hát, az összes vallás erről szól!
2018. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 charras válasza:
0%

A tejútrendszerben nem hinném,a galaxisban szinte biztos.

De találkozni biztosan nem fogunk velük,térben és időben messzi vannak,a fénysebesség mindenképp korlátozó tényező,ha sikerül is egy járműnek átlépni,és a tehetetlenségi gyorsulást is leküzdeni.

Rögtön adódna a fénysebesség,mint korlát,célzottan fénysebességgel megszerzett infót lehet,felfedezni pedig jóval alatta.

2018. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bizonyára léteznek. Ismerve a galaxisok számát (több száztrillió is lehet), ezek csillagainak számát (galaxisonként átlag sok százmilliárd) és figyelembe véve, hogy a csillagok kb. felének bolygója is van-valószínűtlen a világegyetemben, annak sok milliárd-tízmilliárd éves története során itt és csak itt létezik élet. Valahol azt olvastam, hogy a fejlett civilizációk a kozmoszban átlag 800 fényévnyire vannak egymástól.

Ez kozmikus értelemben kis távolság-ám űrjárművekkel leküzdhetetlen. Nagyon kis elképzelhető, hogy két egymáshoz a kozmikus távolságok szerint közeli civilizáció nem is sejti egymást.

Az Európa nevű Jupiter-holdon egy hatalmas jeges óceán található-itt élhetnek egyszerű élőlények. Ezért is figyelt fel rá az exobiológia, ami a földönkívüli élet lehetőségeit, feltételeit kutatja.

2018. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
...hat, -170 celsius fokos hidegben en nem tudom mifele egyszeru lenyek elhetnek.
2018. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

A legrosszabb számítások alapján is nagyon sok létezik itt a tejútrendszerben is.

Az hogy nem találkoztunk, az lehet hogy soha sem fogunk tudni. A kutatók a Fermi paradoxont emlegetik, miszerint hiába vagyunk rengetegen és szeretnék mi, vagy ők felvenni a kapcsolatot az lehetetlen mindannyiunk számára ebben a világban.

2018. jún. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

-170 fokban is lehetnek-ki tudja, milyen fizikai életformák létezhetnek. Pl. a földi lények többségének életfeltétel az oxigén, de vannak baktériumok, amelyek csakis oxigénnélküli környezetben képesek élni.Talán lehetnek, akiknek épp az az ideális hőmérséklet.

A Titánról azt feltételezték, hogy a talaj alatt hordozhat életet-ahol magasabb a hőmérséklet. Az Európa óceánját vastag jégpáncél fedi-ezért folyékony halmazállapotú ott a víz és ezért lehet elvileg élet is.

2018. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Lehetetlen a kapcsolatfelvétel-hacsak valaki nem fedezi fel az ún. térugrást vagy a teleportációt.
2018. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!