Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek léteznek az...

Szerintetek léteznek az emberiségnél fejlettebb civilizációk az univerzumban?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért nem vettük őket észre (vagy vettek ők észre minket)?

2018. okt. 4. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Igen, létezik. Hogy miért nem vették észre? mert az emberek nem hisznek benne, pedig több ezer éve már, hogy itt vannak.
2018. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges.

"miért nem vettük őket észre (vagy vettek ők észre minket)?"

1. Távolság, ill. fénysebesség, mint felső limit. A mi jelünket talán csak akkor fogják venni, mikor itt már nem él egy ember sem, vagy fordítva. Talán már több tízezer éve elküldtek egy jelet, ami még ide sem ért.

2. Időbeli eltérés, pl. amikor ők léteztek, itt még dinoszauruszok szaladgáltak, vagy épp csak elkezdtünk szakócát készíteni. És amikor mi hallgatózunk, ők még vagy már nem léteznek. Évmilliós eltérések is lehetnek, az emberi fejlett technika pedig jó esetben is csak pár száz éves, vagy inkább kevesebb.

3. Olyan módon kommunikálnak, amit (még) nem tudunk érzékelni, esetleg az elméleti háttér sincs még felfedezve, kidolgozva.

stb..

2018. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést nem a legjobb kategóriába írtad, mert itt minden második ember azt fogja írni, hogy "persze, hisz már több ezer éve, itt vannak közöttünk". :)


Én amondó vagyok, hogy a nagy számok törvénye, és az univerzum mérete alapján, valószínű, hogy sok civilizálódott faj létezik, rajtunk kívül, jelen pillanatban... némely fajok már jóval fejlettebbek nálunk, némelyek pedig még csak korai fejlettségi szakaszban vannak... Szóval, igen, sanszos, hogy léteznek más civilizációk is. A második kérdésre a válasz, pedig: a hatalmas térbéli távolságok miatt. Tegyük fel, hogy ugyanolyan technológiát használunk, és hasonló rádiójeleket sugárzunk a saját bolygónkról. Még így is necces elcsípni egy aprócska jelet is, mert minél távolabb élnek tőlünk, annál gyengébb a jel, mire ideér és még akkor is pont jókor, és pont a jó irányba kell figyelnünk. Egy másik dolog pedig, hogy hiába él rajtunk kívül száz, és száz civilizáció a világegyetemben, ha az ő általuk sugárzott 'jelek' akkor érnek majd ide, mikor mi már rég nem leszünk ezen a bolygón, és fordítva.

2018. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
"...némelyek pedig még csak korai fejlettségi szakaszban vannak..." akarom, mondani "lehetnek". Feltételes módban, mert tudni, nem tudom, csak feltételezem... (3-as voltam) :)
2018. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezhetnek.

A kapcsolatfelvétel sajnos egy nagyon bonyolult dolog.

Mi jelenleg rádióhullámokkal tudunk leginkább kommunikálni. Ezzel az a gond, hogy a rádióhullámot is megfogja a fénysebesség, így a legközelebbi csillaghoz is kb. 4 év, mire elér az üzenetünk. Küldtünk amúgy rádióüzenetet az űrbe, azzal a reménnyel, hogy hátha valaki hallja: egy 25 EZER fényévre lévő csillaghalmazhoz. Ha most van is ott valaki, még várnia kell 25000 évet, amíg megkapja. Ha érti, és válaszol, akkor nekünk kell várni mostantól 50000 évet.

Ha vannak is földönkívüliek, akik szintén feltalálták már a rádiót, az biztos, hogy kb. 100 fényéven belül nincsenek, mert akkor már hallottuk volna őket a mi rádióinkkal (mióta mi is rádiózunk).

Lehet amúgy, hogy volt ilyen rádióüzenet kintről - csak mi még épp mamuthúst sütögettünk a barlangban.

Az is lehet, hogy a jövőben jön majd rádióhullám - viszont az is lehet, hogy a küldők már rég nincsenek ott, mert kihaltak.

Sőt. Az is lehet, hogy jelenleg is próbálnak kommunikálni velünk, csak egy olyan csatornát használnak, amit mi még nem ismerünk.

Szóval nem egyszerű ez. :)

2018. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

Egy normális univerzumban kellene lenni és kellene jeleket is vennünk. Ha nézel egy zívtükröt amibe esőcseppek csepegnek azoknak a hullámai elérnek egymáshoz. Nincsen magányos esőcsepp. Nem lehet magányos élet sem egy rendes univerzumban


Ha lenne civilizáció rajtunk kívül éreznénk a jeleket. Nem mi vagyunk az elsők a galaxisunk struktúrájából korából adódik. Sokkal előttünk léteznie kellett volna rengeteg civilizációnak, akiknek a jeleit fognunk kelltt volna, de ez nem tőrtént meg. Egyetlen életjelet sem fogtunk :(


Ha nem fejlődött ki más élet az univerzumban, akkor lehet nem is funkcionál rendeltetésszerűen. Lehetséges, hogy ez csak egy program része. Könnyen elképzelhető, hogy az egész univerzum amit valósnak ismerünk csupán egy számunkra fenntartott szimuláció.

2018. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
24%

Szinte biztos.

Egyébként a témában a legjobb a Kapcsolat c. film.

Minden benne van.

2018. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 AZONAL ***** válasza:
21%
Igen. Delfinek
2018. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Én el nem tudom képzelni, hogy az univerzumban sehol máshol nem alakult ki intelligens élet, csak a mi bolygónkon. Olyan elképesztően sok csillag van, amelyek körül bolygók keringenek, hogy szerintem még matematikai esélye sincs annak, hogy csak itt van élet. Több milliárd galaxis van, azokon belül több milliárd csillag. Kizárt, hogy csak itt van élet. Kizárt.
2018. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Én megátalkodott szkeptikus vagyok, ezért kételkedem abban, hogy egyedül lennénk.
2018. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!