Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Valóban elképzelhető, hogy...

Valóban elképzelhető, hogy régen az Apolló rakéták fejlesztésében földönkívüli technológia segített?

Figyelt kérdés

Épp nézem az egyik ismeretterjesztő csatornát, ahol ezt vesézték ki, pontosabban az egykori német rakétatudós Werner von Braun-ról gondolják azt , hogy valami módon segítségére lehetett az idegen technológia. Gyanúsan sok dolgot tudott, amihez nem elegendő , ha egy ember zseni.

Az egyik, ami megfogott, hogy tudta, hogy a holdon mekkora a gravitáció. Eddig azt hittem, hogy a 60-as évek végén már tudták ezt csillagász körökben, de ezek szerint mégsem. A rakéta előre programozott navigációjához viszont kellett ez az adat.

De egy rakás más dolgot is említett a műsor, ami nagyon elgondolkodtató.


2019. febr. 24. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És ha igen, akkor abból mi következik?
2019. febr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne tudták volna a holdi gravitáció mértékét?

Szerintem már a mezei newton törvényekből is ki lehet matekozni.

így most kapásból az F=G*(m1*m2/r^2) képlet ugrik be.

De ha ezzel nem is, valamelyik Kepler törvénnyel tuti kiszámolható.


Távolságát ki tudjuk mérni, sugarát ki tudjuk mérni, Föld tömege is kiszámolható... Szerintem ebben semmi megmagyarázhatatlan nincs.


Ilyen alapon Leeuwenhoek, Lavoisier, meg Planck, meg Boltzmann, meg mindenki közvetlenül levelezgetett az idegenekkel.


Az a baj hogy ezek a "dokumentum filmek" a profitra mennek, profitot meg ilyen nagyzoló, kínos szenzációhajhászással lehet elérni.


Melyik az izgibb?

A) Valakinek van életében egy-egy nagyszabású ötlete, és bekerül a technológia történetébe, lesz egy kalandos élete, de ugyanolyan ember mint én vagy te.


B) Egy hatalmas titokban tartott szervezkedés útján idegen technológiát használ fel, de itt most az interneten leleplezzük az igazságot.


Még szép hogy az utóbbira harap rá a tömeg.


Ha persze hinni szeretnél, az más kérdés.

Szerencsére ez olyan hit amivel senkinek nem ártasz, csak éppen nevetséges.


Elképzelhetőnek az is elképzelhető hogy vannak goblinok, amik az erdőben élnek, és láthatatlanná tudnak válni...Elképzeltem, sőt, most le is írtam.

Csak hát nagyon nem valószínű.

2019. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig azt hittem, hogy a 60-as évek végén már tudták ezt csillagász körökben, "

- Jól hitted, tudták mennyi a gravitáció. A hiba az "ismeretterjesztő" (fake) csatorna körül van.

A 20. század előtt kiszámították a Hold tömegét, és gravitációját.

A gravitációs tér anomáliáit, helyi eltéréseit is ismerték, műholdakkal már jártak arra az Apolló űrhajók előtt.

2019. febr. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Javítok : műholdak már ...
2019. febr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen eke ostoba műsort néztél te meg?
2019. febr. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

19.02.24-én este 9-kor a Da Vinci csatorna műsorán volt a "Holdjárók" című műsor, azt hiszem abban voltak ezek az információk.

Kapcsolgattam közben ide oda, remélem jó műsor címet adtam meg.

Jó lenne, ha más is látta volna, talán előrébb lennénk.

2019. febr. 25. 13:17
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha a DaVinci volt, az nagyobb baj, mint a többi. A DaVinci célközönsége az iskolás korú gyerekek. Nekik lehet egyszerűsítve, könnyedén megérthető formában műsort készíteni, de hazugságokkal, tévedésekkel bombázni nem.


Napjainkban jelentős, mondhatni robbanásszerű a fejlődés. Korábban is volt, a jövőben is lesz ilyen. Misztikus dolog nincs benne, még földönkívüliek formájában sem.

A mai újdonságok egy hosszú, több évszázados fejlődés alapján jöttek létre. Nem a semmiből keletkeztek.


Sajátos, hogy a kérdésedben az Apolló programról írsz, a kifejtésben meg a náci Németországról.

2019. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A nagy Levin ***** válasza:
76%
7-es, az utolsó mondatodhoz:Werner fon Braun német rakétatudós volt a náci Németországban. A második világháború után az USA-ba került és részt vett az Apollo programban.
2019. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A nagy Levin ***** válasza:
100%
*von Braun
2019. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7-es


A csatorna kínálata 2 blokkra oszlik:


- Da Vinci Kids

- Da Vinci Learning


Az első gyerekeket céloz meg az utóbbi pedig felnőtteket.

A kérdéses műsor nem gyermekeknek szólt és eléggé részletekbe menően taglalta az összefüggéseket. Számomra elég meggyőző volt.

Az egész földönkívüli technológia mizériát arra alapozták, hogy feltűnően sok találmány jelent meg a 2. világháború után. Lézer , Integrált áramkör.. stb

Von Braun jelen volt egy feltételezhetően lezuhant űrjármű vizsgálatakor.

2019. febr. 25. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!