Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mikor fogják fel az emberek,...

Mikor fogják fel az emberek, hogy az UFO jelentése nem földönkívüli?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
amint megtanulnak angolul és megguglizzák hogy minek a rövidítése az UFO
2019. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem éppenséggel ti nem vagytok tisztában azzal, hogy az UFO földönkívüli űrhajót vagy csészealjat jelent... Annak ellenére, hogy az angol jelentés: Azonosítatlan repülő objektum. Ööhh, így hát hiába is értitek a szót, hiába is írjátok a keresőbe, ha nem vagytok tisztában a szó fogalmával, ami napjainkban már mást jelent. A Wikipédián is írnak róla, szóval ideje művelődni, és csak utána játszani a szkeptikust. Mintha tényleg azok lennétek. ;)
2019. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Földönkívüli űrhajó vagy földönkívüli lény? :D

Talán arra gondolsz, amikor magát a lényt hívják ufónak?

Én az ilyen emberek táborát gyarapítom, de nem azért, mert nem tudom, minek a rövidítése a UFO, hanem azért, mert lusta és praktikus ember vagyok. Amikor a félelmeimről beszélek, egyszerűbb azt mondani, hogy "bejönnek az ufók", mint azt, hogy "meglátogatnak az idegen lények". Ráadásul ha ufókról beszélek, mindenki tudja, mire gondolok, utóbbinál lehetnek félreértések.

Biztos sokan tudatlanságból használják így a kifejezést, de vedd úgy, hogy sokan csak becézgetünk :D Nem UFO, hanem ufó :P

2019. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Ahh, vagy úgy érted. Persze, lehet azonosítatlan objektum nem földönkívüli is, de jórészt nem ebben a kontextusban szokták használni.
2019. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Mikor fogják fel az emberek, hogy az UFO jelentése földönkívüli?


"A kifejezést eredetileg a katonai repülésben alkalmazták, ahol ezt minden olyan tárgyra értették, aminek még nem volt tisztázva az eredete (lehetett ellenséges repülőgép, polgári gép, meteorológiai ballon vagy bármi egyéb). Később a köznyelvben ennek egy szűkebb értelme honosodott meg; szinte kizárólag idegen lényt vagy űrhajót (?repülő csészealjat?) értenek alatta. "


[link]


Ott van pl az ufóboncolás c. film amiben egy lényt azaz ufót boncolnak. Azért ez a címe, mert az Ufo idegent jelent, ami lény is lehet


Örülök hogy segítettem !

2019. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Túl bonyolítjátok. Így éget bele a köztudatba, és ennyi. Ennek ellenére még mindig tárgyat jelent, nem lényt. A katonaságnál még mindig rendeltetés szerint használják magát a szót.
2019. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Tulértékelt! Az objektumot csak a soviniszták mondják tárgynak! Magyarra fordításában inkább a létesitmény ereje nagyobb. De hadászati térképeken lehet inkább így értelmezni, hogy kirívó, kiemelkedő, tehát más. Olyan objektum, amit valaminek a támpontjaként lehet jelezni.
2019. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon unatkozol kérdező?Nem mindegy?
2019. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%

Félreértitek szkeptikusok. Ha látsz valamit és nem tudod beazonosítani milyen földi eredetű lehet, na akkor lesz UFO azaz idegen eredetű = földönkívüli.


Ebből következik, hogy minden ami nem földi maga a lény is az UFO. Volt egy film is azt hiszem Ufo boncolás címen, amiben értelemszerűen egy lényt boncóltak mert azt sem tudod földi eredetűnek beazonosítani

2019. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Tulértékelt! Az objektumot csak a soviniszták mondják tárgynak!"

Az objektumot tárgynak azonosítják, nem lénynek. Az objektum tömegéből-méretéből és a sebességéből meglehet ítélni, hogy az egy élőlény vagy sem.... Bár az is igaz, hogy nem vagyok tisztában hogyan is működik ez, rádiójeleket használnak vagy miket? Az én válaszom nem is arra irányul, hogy a szónak a meghatározása helyes vagy sem, hanem arra hogyan terjedt el a köztudatban. Az ufó-hívők is tárgynak definiálják, csak a hülyék mondják lénynak. Tudtommal az UFO-boncolást is csak a média nevezte el annak. XP

2019. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!