Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy ha másokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy ha másokkal összehasonlítom magam mindig alul maradok? Én semmiben sem lehetek győztes?

Figyelt kérdés
Hamarosan 30 éves leszek, de most jelenleg se gyerekem, se munkám, se párom nincs. A legtöbb ismerősöm pedig már ezekkel rendelkezik. Mindig ilyenekre gondolok hogy pl. xy-t hogy szeretik a munkahelyen, a főnök is, engem meg senki. Vagy hogy xy-t hogy szereti a párja, már évek óta együtt vannak, és még gyerekük is van, de nekem még azt sem sikerült elérnem hogy egyáltalán valaki engem is szeressen, és komolyan akarjon. Vagy hogy az ex barátom bezzeg az előttem lévő nőt jobban szerette, mert azzal éveket együtt volt, nem dobta egyből, de engem meg egyből dobott. Ez nagyon rossz érzés nekem, hogy mindig alul maradok.
2019. júl. 25. 17:35
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Próbáld ki azt, hogy nem másokkal versenyzel, mert mindig, úgyis lesz valaki, aki valamiben vagy akár mindenben jobb nálad.

Nagyon sok mindent nem tudsz mások párkapcsolatáról, csak azt, amit ők megosztanak, vagy amit felületesen észre lehet venni. sose legyél irigy más helyzetére, mert sosem tudhatod, mik is állnak valóban mögötte. Lehet, hogy xy évek óta együtt van a párjával, meg gyerekük is van, de hónapok óta egymáshoz sem nyúltak, vagy otthon egymáshoz sem szólnak.


Másrészt meg tedd fel magadnak a kérdést,hogy miért olyan bazi fontos, hogy más szeressen? Mármint, értem én, az ember társas ember, és kell is a társaság, de mi lenne, ha te lennél az, aki mindennél jobban szereti saját magát, és az önbecsülésed, önértékelésed, és jól kiépített szeretetedből kifolyólag olyan egészséges énképpel és öntudattal rendelkezel, hogy végülis nem másoktól várod azt, hogy értelmet adjanak az életednek?


Ha mindig másokhoz hasonlítod magad, soha az életbe nem jutsz előre sehonnan semmiben és boldogabb sem leszel.

2019. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől van a cukormázas felszín. Az nagyon ritka, hogy egy ember éltében minden rendben van A-tól Z-ig. Szóval becsapós kívülről, felületen, felszínesen szemlélni az embereket, a környezetet.

Másfelől pedig úgy gondolom, ebben a világban, különösen ebben az országban igencsak meg kell küzdeni a jó dolgokért a legtöbb embernek.

Ez már csak így megy, de siránkozás helyett tegyél valamit annak érdekében, hogy változzon a helyzet.

2019. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miben hasonlítod össze.. lehet, hogy nálad is van valami, amiben jobb vagy, de mindig a negatívumokat emeled ki, negatív szempontok alapján hasonlítgatsz.


Torz önkép eléggé meghatározó tud lenni a kapcsolatokban. Van aki minden negatív tulajdonsága ellenére nagyon jól elōtudja adni magáról, hogy ō teljesen rendben van, míg mások hajszálhasogatóan minden apró hibájuk miatt idegesek lesznek, bezárkóznak, nem tudnak megnyílni a másik embernek, ez meg nagyon visszás egy kapcsolatban.


Nem ismered mások életét, nem biztos, hogy másoknak is olyan tôkéletes, amilyennek te gondolod, nem látsz bele mások magán életébe.


Mit szoktál tenni a kapcsolatért, azért, hogy szeressenek? Egyáltalán szoktál ismerkedni? Aki nem próbál kapcsolatokat kialakítani, csak elvan magában a nyafogással azt biztos nem fogják észrevenni.

2019. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert mindenkinél van jobb. Teljesen feleslegesen stresszeled magad azzal, hogy másokhoz hasonlítod magad. Neked kell a saját mércédnek lenned, saját magadhoz képest kell fejlődnöd. Azzal, hogy itt rinyálsz hetek óta semmivel nem leszel előrébb, csak hátráltatod magad. Legközelebb ahelyett, hogy kiírnál ide egy kérdést vegyél egy önismereti könyvet.
2019. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Áruld már el,miért gyűlölöd magadat ennyire?

Tudjuk,hogy nincs önbizalmad,hogy megfelelési kényszered van,hogy másoktól várod a visszaigazolást,arról,hogy szerethető vagy,hogy üzletnek tekinted a párkapcsolatokat(teljesítek,cserébe a szeretetért).Oké,ezt mind értem.De miért nem teszel meg annyit saját magadért,hogy keresel egy pszichológust,aki tényleg jó szakember,és segít rendberakni magadat fejben?

Ezerszer kiírhatod ugyanezt a kérdést,más-más megfogalmazással,attól még nem leszel előbbre!Nem hallottad még,hogy ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást?

2019. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!