Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha a párom nagyon anyás?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nagyon örülök neki, hogy jó kapcsolatot ápolnak, én is nagyon kedvelem az édesanyját, mert bármit megbeszélhetek vele.

Barátom nagyon szereti, ami pozitív dolog, de rettentően elfogult vele kapcsolatban. Családi háttere miatt teljesen meg is értem, amiért védelmezi minden áron.


Még nem tartunk ott, hogy összeköltözzünk, de ő egyszer megmondta, hogy sosem hagyná ott az anyukáját, mert bár együtt élnek férjével (apjával), nincsenek jóban. Pár évvel ezelőtt el akartak válni, de párom beszélte őket rá, hogy ne, próbálják megoldani.

Azt mondja, ezért sosem hagyná magára édesanyját. Ha akkor nem hagyta, hogy kiszabaduljon ebből, nem akarja, hogy később egyedül szenvedjen. Mert azóta csak rosszabbodik a helyzet. Édesapja egyre többet iszik..

Egyszer, félévvel ezelőtt egy heves vita közepette kicsúszott a számon, hogy anyád p.csáját, amit esküszöm, nem úgy értettem, ahogy hangzik, ő meg adott egy kisebb pofont, hogy mit képzelek. Azóta semmi ilyen nem fordult elő, nem is agresszív fajta. És megbeszéltük a történteket.

Viszont belegondolva, félek, mi lesz később. Azt szeretné, ha sok év múlva is együtt laknánk a szüleivel, ha együtt maradunk?! Legalábbis nekem ezek alapján úgy tűnik.

Nagyon szeretem, és ő is engem, viszont később önálló életet szeretnék.

Mit tennétek az én helyemben?

24 évesek vagyunk mindketten és másfél éve vagyunk együtt.


2019. aug. 30. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Megválnék tőle, az fix. Sőt, már akkor, mikor ez kiderült.
2019. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha nagy a szerelem?

Ilyen könnyen eldobni valakit?

2019. aug. 30. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le megbeszélni a dolgot. Ha másképp képzeli el a jövőt mint te, úgy, hogy neked az nem fér bele akkor nincs közös jovőtök. Minél hamarabb kiderül, annál kevesebb időt vesztegetsz az életedből.
2019. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt alapból az nem normális, mikor két ember azért marad együtt, mert a már felnőtt gyerekük - ha pár éve történt gondolom már felnőtt volt - azt mondja, hogy ne váljanak el. Másrészt a válást még most is kezdeményezhetné párod anyukája, ha annyira rossz a helyzet. Szerintem is üljetek le, beszéljétek meg ezt az egészet, hogy hogy képzeli a jövőjét, jövőtöket. Ha azt mondja nem akarja magára hagyni az anyukáját, akkor kérdezd meg, hogy csak ez a válós sztori-e az oka, vagy próbáljatok meg rájönni mi van még a háttérben. Ha csak ez az ok, és látjátok az anyukáján, hogy szenved, és veled is jó a kapcsolata, akkor akár hárman is leülhettek beszélni, hogy barátod akkor tévedett, mikor azt mondta ne kezdeményezze a válást, mert lehet jobb lenne neki is, stb. Nem tudom milyen a párod anyukája, ha a válás után megkönnyebbülne, vagy találna olyan barátnőket, programokat, amik lekötik, szerintem nem feltétlen igényelné azt, hogy a párod vele éljen. Meg szerintem normális szülő amúgy sem.

Ha kiderül, hogy párod tényleg úgy képzeli, hogy együtt éljetek a szüleivel, és nem tudod meggyőzni, hogy ez így nem feltétlen jó, akkor én szakítanék. Eleve jó eséllyel halálra van ítélve akkor is a kapcsolat, ha úgy él együtt valaki "anyósékkal", hogy jó a viszony mindenkinek mindenkivel, de úgy meg, hogy anyósék házassága romokban, és rányomja a ti életetekre is a bélyegét, nem lesz hosszútávú a ti kapcsolatotok sem.

2019. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Anyáskodj felette, és neveld meg! 😁
2019. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ő ezt úgy gondolta, hogy ha ti összeköltöztök, akkor oda viszi a mamát, és "megmenti" a férjétől.
2019. aug. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit az előttem szóló írt.Amùgy semmi nincs.Ez amùgyis a jobbik eset,hisz jóban vagy az anyjával.Az meg hogy mi lesz később senki nem tudhatja,Te sem.
2019. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Téged mennyire zavar? Ha nagyon, akkor úgy is tele lesz a hócipőd vele. Ha nem, akkor minden marad így.
2019. aug. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem hozná oda anyukáját, mert az apját is félti, hogyha egyedül marad, abba belehalna.

De igaz, felesleges ennyire előretervezni, majd kialakul.

2019. aug. 31. 10:23
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
A kérdés az, hogy te mit szólsz ehhez és mennyire gond neked. Az már egyértelmű, hogy ő az anyjával marad mindig is, itt nincs kérdés, vagy elfogadod vagy nem.
2019. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!