Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az már rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az már rosszul indul, hogyha egy nőért meg kell küzdeni és fel kell mutatni neki valamit?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogyha valamiért küzdeni kell az már rég rossz. Egyik könyvben azt olvastam, hogyha az egyéni szabadságért meg kell küzdeni az nem igazi szabadság, mivel úgy lenne szabad az ember, hogyha az örömének élne és nem kéne semmilyen kényszer dolgokat tennie. Ugyan ez van a társkeresésnél is. Milyen szeretet az ahol fel kell mutatni valamit a másiknak.

Mondok egy példát, nem egy olyan kérdést olvastam itt, ahol egy kétségbe esett férfinek nem volt még barátnője és emiatt padlón érezte magát. Én ilyenkor azt kérdezem, hogy mitől lenne attól valaki jobb, mert voltak már kapcsolatai? Nem a tapasztalansággal van a probléma, hanem a hierarchikus hozzáállással, hogy többnek tekintik azt akinek több kapcsolata volt és ez egy szeretet nélküli hozzáállást szül meg. A szeretet a kulcs az egészhez, mivel hogyha nem számonkérően áll hozzá az egyik a másikhoz, hogy mondjuk miért tartasz még itt, akkor nem lesz semmi probléma azzal, hogyha valakinek nem volt még partnere. Ezt nem úgy kell tekinteni, hogy le van maradva a másik. Ráadásul megalázó is a másikat alacsonyabb rangúnak kezelni. Tehát a hiba soha nem a tapasztalatlansággal van, hanem a másik számonkérő hozzáállásával van a probléma.


Szerintem az rég rossz, hogyha valaki úgy tekint a társkeresésre, mint egy cserekereskedelemre, ahol nem azon van a hangsúly, hogy megismerd a másikat, hanem arra, hogy mutasd mid van. Ez egyáltalán nem természetes. Ilyen ismerkedési formáknál sose fog kialakulni a valódi szeretet, hanem csak a szeretet pózolása, amikor mondjuk kiraknak képet instára és behastegelik azt, hogy love, képen úgy látszik, hogy szeretik egymást, de a valóság teljesen mást mutat.

Emiatt se hiszek abba, hogy a férfinak az lenne a dolga, hogy meghódítsa a másik nemet, mikor ez is csak idejétmúlt konstrukció és az lenne a természetes, hogyha úgy ismerkednének, mint két ember nemtől függetlenül és, ha van szexuális vonzalom akkor minden megy a maga útján.


2019. szept. 1. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2019. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Én részben egyetértek részben nem.

A kényszeredett társkeresést én sem preferálom. Nincs párkapcsolatom, (emiatt se többnek se kevesebbnek nem érzem magam) igen szeretnék, de nem kesergek emiatt, nem regisztrálok fel 100 társkeresőre és kínlődok emiatt. Eljárok emberek közé, ismerkedem aztán egyszercsak majd (remélem) találkozom olyannal akivel vonzódunk egymáshoz és jöhet az ismerkedés, úgy hogy egyenlő felekként,fokozatosan ismerjük meg a másikat.

Ugyanakkor (annak ellenére hogy nem vagyok nagyon konzervatív) szerintem a legtöbb nőnek jól esik ha látja a férfin (nem is azt hogy görcsöse küzd) hogy meg akarja hódítani , de itt most ne ezt a kényszeredett nehézkes kínlódást értsd hanem azt hogy igenis látod a másikon hogy lelkesedik érted (és nőként természetesen ezt viszonzod) , várja hogy lásson, hogy találkozzatok stb.

Nem vagyok a híve ennek a tipikus 50-es 60-as évekbeli amerikai tökéletes családmodell híve és szerintem is kezdeményezhet a nő (én is megtettem már)n DE: azt sem tartom jónak ami manapság megy hogy gyakorlatilag a nemek szinte összemosódnak vagy eltűnnek, a fiatalabb fiúk olyanok lesznek lassan mint a lányok, semmi férfias nincs és nem is lesz bennük (ahogy néha nézem őket,nem az én korosztályom). Sőt lassan szinte már bűn ha valaki azt kimeri mondani hogy ez vagy az nem férfias vagy nőies dolog.

Tehát azt hogy a nemek sok esetben teljesen összemosódnak (öltözködés, viselkedés stb) terén azt gondolom NEM jó dolog. Számomra az egyenlőség mint olyan nem ezt jelenti.

2019. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen
2019. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen udvarolok, de nem küzdök.


Ha nem kölcsönös a vonzalom, akkor nem vágyom rá, hogy sok küzdelem hatására esetleg odáig jussunk, hogy nagy kegyesen elfogad

2019. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Igen.

Küzd a halál.

Ahhoz le kell tenni valamit az asztalra.

2019. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, van erről egy ősi vicc:

L: Értem küzdeni kell!

F: Akkor d**jon meg téged a Szkander bég....

2019. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Sose értettem ezt a mentalitást.

Küzdeni kell... Minek?

Udvarolni, beszélgetni, ismerkedni kéne. Hagyni, hogy a nő csábíthasson.

Helyette meg megy a sok fszság...


És az udvarlás is kimerült a bugyi leimátkozásában, csak addig és annak szól, nem a másik lényének. Pedig ezerszer könnyebb lenne mindenkinek az élete, ha nem a szexet hajkurászná állandóan

2019. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rockarc ***** válasza:
59%

Pedig valoban kevesebb. Azt nem veszed eszre, hogy aki a 15 es 25 eves kora kozott nem jutott el odaig, hogy kapcsolatban legyen a masikkal, az komoly szocializacios problemakkal rendelkezik, vagy elkepeszto modon nem kepes ferfikent viselkedni. Azt kell felfogni, hogy az eletkor csak egy szam ebbol a szempontbol, es sokan egy tinedzser szemelyisegevel rendelkeznek, akar egy 40 eves testben is. Ezert kevesebb.


Az a maszlag, amivel kenegetni probalod a felelosseget a masik nem iranyaba, hogy szeretet kell nekik es helyreall minden az hulyeseg. Nem lesz tole se ferfiasabb, se erettebb gondolkodasu. Valoban, be kell hozni a lemaradast, de azt csak tudatos szemelyiseg fejlesztesssel lehet es akkor a tapasztalat hianya sem fog szamitani. Nincs varazsszer, ha ataludtal 10 evet az eletedbol, akkor kokemeny eveknek nezel elebe, mire behozod.


Ferfianak lenne nem azt jelenti, hogy a tukor elott gyakorlad a hello cicus megszolitast, hanem az elet ezernyi teruleten is annak kell lenned. Ez hianyzik beloled, nem a szeretet. Meg a helyzetertekelesed is hibadzik, nem az okot keresed, hanem a vagyaidat akarod beteljesitettni masokkal, anelkul, hogy neked barmilyen erofeszitest kene tenned. Amire te vagysz, azt az anyukad adja, feltetel nelkuli szeretet, csak azert, mert letezel. Notol ilyet nem fogsz kapni, pontosabban a kozelebe sem fogsz egy ilyennek erni ahianyossagaid miatt. Fel kene mar noni.


43F

2019. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Két válaszra reagálnék:


#2 Nagyon is helyes az, hogy kezdenek eltűnni a nemi szerepek, mivel mit jelent az, hogy férfias és nőies valaki? Az, hogy polcról kell kiválasztania olyan szerepeket, amit a társadalom helyesnek tart, ezért szokás azt mondani, hogy ezek csak társadalmi konstrukciók. Azt lehet látni, hogy mondjuk skandináviában részben, ezért boldogabbak az emberek, mert már ott tartanak, hogy az a fontos, hogy milyen ember vagy és nem az a fontos, hogy mennyire tudod kimutatni a férfiasságodat és a nőiességedet. Ez nagyobb szabadságot és elfogadást eredményez, ezért boldogabbak arrefelé az emberek, nem úgy, mint nálunk. Mi a baj azzal, ha egy férfi női ruhában szeret lenni? Addig míg nem akarja ezt rám erőltetni, nyugodtan járkálhat benne kedve szerint. Ebbe semmi kivetni való nincs, lehet legbelül egy értékes ember.


#8 Miért kell minden válaszodban személyeskedni? Több kérdést olvastam már el, hasonló kérdéseket tettek fel ide, mint én, erre képes vagy szétrollkodni a válaszokat a nárcisztikus stílusoddal. Ha észre vetted volna nem a személyemről írtam ki egy kérdést, hanem olyan káros szokásokról írtam, ami miatt több ember szenved és emiatt rossz párkapcsolatok születnek és szeretném, ha észrevennék az emberek azt, hogy mi a probléma. Szeretném, ha egy nyugatias társadalomban élnénk.

Te tipikus az az ember vagy, aki 43 évesen annyira tapasztaltnak és bölcsnek hiszi magát, hogy jogában áll másokat megalázni, megvetni, szégyenbe hozni, ez nagyon undorító tőled és, ha a gyk vezetőségihez tartoznék, én már rég kitiltottalak volna innen. Ha nem tudsz változtatni ezen a nárcisztikus tulajdonságodon, akkor légyszíves menj el erről az oldalról és ne mérgezd az embereket ezzel a tekintélyelvű szélsőjobboldali válaszaiddal.

Az mindent elmond rólad, hogy a valódi szeretetet azt az anya fia kapcsolatával hasonlítod össze. Attól, hogy nem voltak ép kapcsolataid még nem leszel bölcsebb, hogy nárcisztikus módon más embereket húzol le a mocsaradba.

Még valami az az ember, aki felnőttnek tartja magát és ezzel okoskodik, szellemileg még nem nőtt fel pláne, hogyha valaki ennyire nárcisztikus, mint te, hiába vagy 43 éves szellemileg nem ezt látom.

2019. szept. 2. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!