Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra mit jelent az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra mit jelent az önfejlesztés? Tényleg hajtani kéne magunkat egy jobb életért?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert úgylátom a közbeszédben az önfejlesztést pidesztálra emelik és úgy látom általában a külső fejlesztésre, jobb frizurára, jobb végzettségre, jobb munkára, több pénzre és satöbbire értik. Az ilyen kapitalista álom kergetés válik alappá. Nem vagyok ennek a híve és megkérdőjelezek mindenféle hatalmi, hierarchikus játszmákat, nem hiszek abba, hogy valaki többet vagy kevesebbet érne a másiknál.


A valódi önfejlődés az általában magától szokott történni és akkor a legeredményesebb hogyha az embert olyan társaság veszi körül, akit/akiket szeret, nem érdekből, nem önzésből van abban a társaságban és így automatikusan fejlődik a személyisége. Párkapcsolatnál dettó ez a helyzet, hogyha a kapcsolat nem érdek érvényű akkor a két ember rengeteget változik és nem azért, mert annyira akarták a változást, hanem mivel a személyiségünk nem fix, ezért rengeteget változik akkor is az ember, hogyha nem akar fejlődni.


Miért ebbe a kategóriába tettem fel a kérdést? Nekem úgy tűnik, hogy ez az önfejlesztés olyan, mintha rivalizálni kéne másokkal és kimutatni, hogy mennyire vagyok jó, mennyire vagyok jobb a másiknál és ez szokta hajtani a párkeresést. Ez egy elidegenült hamis kép, mert valójában senki se jobb és rosszabb a másiknál, ezeket a hierarchiákat a máig fenálló tőkés rend termeli újjá és igazából pont ők vannak a változás ellen. Azzal etetve az embereket, hogy ez a kapitalista rend a természetünket szolgálja ki és ne akarjunk semmilyen változást, tekintsük úgy, hogy ennél még nem találtak ki jobbat és maradjon ez így. Ámen!


Több éve nem gondolkoztam így, más volt a személyiségem és elveszett embernek gondoltam magamat. Aztán a barátaimmal együtt elkeztdünk változni, nem tettünk ki ilyen-olyan célokat a korral együtt változtunk. Annakidején pl. amikor megláttam Marx szobrát nem értettem azt és a barátaim se, hogy minek állítanak fel egy ilyen tömeggyilkosnak szobrot. Aztán később elkezdtünk szimpatizálni a marxizmussal és rájöttünk arra, hogy Marxnak semmi köze nem volt a szovjet rendszereknek. Volt időszak mikor megvetettük a feminizmust, mert férfigyűlölőknek bélyegeztük őket, majd később rájöttünk arra, hogy óriásit tévedtünk és a feminizmussal is szimpatizálunk. Tehát a személyiségünk nem kicsit fejlődött.


Úgy látom, hogy az ilyen "fejleszd önmagad féle" mantrának nincs semmilyen létjogosultsága, mert mindenkinek azt kéne csinálnia, amiben örömét leli, érdekek nélkül. Ha érdek hajt valakit az korrumpálódik. Az a szomorú, hogy ez a rendszer a korruptságot és a pszichopátiát jutalmazza és ezért nem tartom ezt a mostani rendszert se jónak se emberségesnek.

Szerintem a filozófia az egyik legjobb személyiségfejlesztő, mert a szeretet mellett a gondolkozás is előre visz bennünket, amikor megkérdőjelezzük a hierarchikus beidegződéseket, társadalmi szokásokat, bérmunka létjogosultságát, magunkban ezeket és még több kérdéseket teszünk fel. Számomra ez az igazi görcsösségektől mentes önfejlesztés.


2019. szept. 4. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Ez elsősorban a buta embereknél működik, akik tudnak maguknak hazudni. Az okosabbat a hazugság nemcsak még jobban kikészíti, de látja az egész ipar mögött a marketing tevékenységet, és hogy a sok "tréning" azért jön létre, hogy valaki pénzt keressen vele, nem adományként.
2019. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Számomra az önfejlesztés az önismeretszerzést és a rossz tulajdonságainkon való kemény munkát, illetve az önelfogadást jelenti.

A többire inkább nem reagálok, mert kitiltanak, fogadjunk te vagy az alapbéres kérdező..

2019. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Azzal, hogy hajtom magam egy cél felé ami mellékes velejárója a jobb élet, ugyanúgy fejlődök vele "út közben". Nem az a lényeg, hogy megkapj egy diplomát vagy akármit, hanem a hozzá vezető út. Aztán megkapod és újabb célt tűzöl ki. Közben folyamatosan fejlődsz, főleg ha tudatosan éled meg ezeket a helyzeteket. De ennyi erővel minden tapasztalás lehet fejlődés.
2019. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Rockarc ***** válasza:
100%

Nagyon egyetertek a 4-es valaszoloval. Az onfejlesztes kifejezetten nem a kulsorol szol, mint ahogy bevezetted ezt a litaniat. A belsot kell fejleszteni, az onertekelest, hogy tudd, hol a helyed a vilagban, mik a vagyaid, mik a jo tulajdonsagaid stb. Mondta mar neked valaki valaha azt, hogy onazonos ember vagy? Hidd el, ez az egyik legnagyobb dicseret. Te elvesztel valami felszines, sekelyes gondolatsorban, amit filozofianak allitasz be. Kozod nincs hozza. Magadrol nem tudsz semmit, itt nem Marxrol es a feminizmus szol a tortenet, ami alapjaban veve tenyleg pozitiv dolog veled kapcsolatban. Magadat ismerd meg, es fejleszd tudatosan.


Elmeselek egy tortenetet. A lanyom par honapja odajott hozzam es megkerdezte, hogy mik az elonyos tulajdonsagai. Mik legyenek az eletceljai? Es meg par ilyen kerdes. 13 eves. Mar most ezeken tori a fejet. Evekkel elozi a korosztalyaban levo fiukat erettsegben. Majd par ev mulva jonnek a GYK-ra panaszkodni az evfolyamtarsai, hogy a csajok nem foglalkoznak veluk, pedig szepen neznek ki. Kozben ok meg ott tartanak, hogy ki tud tobb szinesznot felsorolni, akit meghuzna.


Egy egeszseges szemely idovel eljut arra a szintre, hogy megfogalmazza ezeket magaban, meg azt is, hogy mi a celja az eletenek. Aztan lehet par ev mulva mar mast mond, ahogy tagul a vilagnezete, viszonylag keves olyan ember van, aki felnove is kukasautot akar vezetni, de ezekre szukseg van, hogy ujra es ujra meghatarozd, hogy merre folytatod az eleted. Nem masoknak csinalod ezt, hanem magadnak. Ez nem verseny, hanem onertekeles. Tokesek, meg kapitalizmus, meg a jo isten tudja meg mit kevertel bele. Zokni vagy. Szimatszatyros zokni. Ide vezet a felmuveltseg.


43F

2019. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis esti olvasmány volt ez, kitűnő paródia, mikor a marxizmushoz érkeztél, már nevettem.
2019. szept. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
0%

#5: Szart nem ér. Nekem álmaim állása nem jött össze hetekkel ezelőtt. Lehetek akármilyen tapasztalt, jópofa, nyitott, érdeklődő, bármi, ha nem vagyok sanszos egy olyan pozícióra, amire szinte az utcáról rángatják be az embert, hogy valaki betöltse, akkor azért körvonalazódik magadról, hogy kb. szart sem érsz az adott piacon.

Tudod, pont hogy néha az álmaid korlátoznak abban, hogy mi legyél, ugyanis tisztában vagy a képességeiddel, az affinitásoddal, az érdeklődéseiddel, s hogy ebben egy lagymatag életvitelű HR-es tesz keresztbe, na meg hogy ennél többet vért izzadva sem tudsz többet kihozni magadból, például nála.

Ja, hogy el fogom-e temetni magam? Nem, nem adom fel. Csak amíg egyeseknek 20-21 évesen ölükbe pottyan a lehetőség, nekem 36 évesen sem sikerül ugyanez. Ez van!

2019. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Rockarc ***** válasza:

#legrosszindulatúbb


A HR-esekrol megvan nekem is a velemenyem. Magyarorszagon nem is mondanam HR-nek, amit muvelnek, pedig jopar helyen voltam mar. Azt tudtad, hogy a HR-es az egyik legkevesbe megfizetett diplomas szakma? Nem veletlen. Nincs benne hozzaadott ertek es akkor meg pozitiv voltam. Egy tabortuz mellett megannyi HR-es jelenetet lehetne elmeselni mindenki legnagyobb mulatsagara.


Na, akkor leirom, ugyis felnott parkapcsolat rovatban vagyunk. A multkor egy HR-es interjun voltam, ahol kikezdett velem a no. (nem a 20+ eves leanyka interjuztatott, hanem az osztalyvezeto, ezt sem ertettem akkor)

Mar az elejen is zavart volt, alig birta felmondani a cegrol az ezerszer eloadott rizsat, de utana atment ilyen kerdezz-felelekbe, hogy mi van a csaladdal, tokre vajkalni akart a maganeletemben, ami egy randin siman belefer, de allasinterjun nem ereztem, hogy helye lenne. Csak fel szivvel mentem bele a dologba, kivancsi voltam, hogy ebbol mi sul ki. De a kocsog meg csak vissza sem hivott, pedig tudta a szamom. Ki erti ezt? :)


Amit mondani akartam az, hogy ne hagyd, hogy egy HR-es dontese hatarozza meg, hogy ki vagy. Ennel falsabb tukorbe nem is nezhetnel.


43F

2019. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak azt mondjátok meg nekem miért jó hajtani magunkat valamiért? Az egyik eszmélet folyóíratban azt olvastam, hogyha a szabadságért megkell küzdeni az nem valódi szabadság. A valódi szabadság az a szabadság, egyenlőség, testvériség hármasán át vezethet. A testvériség egészséges közösséget teremti meg, ami természetesen internacionalista az egyenlőség azt jelenti, hogy minden ember ugyanolyan értékes és ezért egyik ember se nyomja el a másikat és ez vezet a szabadsághoz. Mondhatni ez a felvilágosodás alapköve.


Amikor a kapitalisták azt hazudják, hogy az egyenlőséget kikell lúgozni, mert szabadság ellenes, akkor a szabadság és a testvériség is megroppan és nem beszélhetünk valódi szabadságról és testvériségről. Sőt a kapitalizmust nem mi egyszerű emberek akartuk, hanem a felső pár százalék érdeke volt ez és mai napig nem akarják, hogy fejlődjön a világ, ezért kitalálják azt, hogy te neked kell fejlődni, magyarán alkalmazkodnod kell ehez a tökéletes megváltozhatatlan világrendhez és ne kérdőjelez meg semmit, inkább fogyassz! Emiatt van az, hogy a gyerekeket bekel iratni 7 éves korukra az iskolába, hogy jó kispolgár legyen belőle aki engedelmeskedik, elfogadja a tanár diák hierarchiát, nem kérdőjelez meg semmit. Eleve milyen szabadság az, hogy van tankötelezettség és az állam reerőlteti a gyerekekre az iskolába járást, vagy hogyha valaki egyetemre szeretne menni, de ennek az a feltétele, hogy meglegyen a megfelelő pontszámod, és az nem azt nézik, hogy mennyire lelkesen tanulnád azt a szakot? Hol szabadság az, hogy csak a bérmunkát nyilvánítják munkának és csak a tőkefelhalmozásért kap pénzt és a tanulást, házimunkát nem nyílványítják annak?


Nekem inkább ezek a kérdések vannak a fejemben és szerencsére a barátaimnak is dettó.

2019. szept. 5. 09:50
 9/13 Rockarc ***** válasza:
80%

Elszakadtal a valosagtol es beleestel egy filozofiai mocsarba. Jo lesz, ha kimaszol belole, mert a vilag nem igy mukodik. A szep es jo eszmek, nem fognak mukodni. Es hiaba probalsz uniformizalni minden embert, mindig lesznek jobbak es rosszabbak. Ugyesebbek es benabbak, okosabbak es hulyebbek. De meg mindig azt mondom, hogy felreerted az onfejlesztest. Marmint van egy olyan vetulete, amikor a kepzettsegedet, szaktudasodat fejleszted, es van egy olyan, amikor a szemelyiseged. A parkapcsolathoz az utobbi kell.


Amugy meg nem kell. Menj ki az amisokhoz, ott aztan nem leszel kizsakmanyolva, elhetsz szabadon a kapitalista rendszer nyugje nelkul. Lehet, hogy radvernek egy lapattal, ha kihuzod magad a munka alol, de gondolom a kozossegi elmeny karpotol ezert. Vagy mehetsz a hid ala, ott nem kell versengened. Max arrebb koltozol, ha magas a vizszint. Ne eld meg kenyszerkent, csak ne csodalkozz, hogyha egy csoves filozofussa valsz.


43F

2019. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fogalmad sincs, mit jelent az önfejlesztés, legalább utána nézhettél volna, ha már kérdést írsz ki róla. Az önfejlesztés az, amikor azon dolgozol, hogy megismerd önmagad. Ennek egyik része, hogy megtaláld, mi érdekel, és olyan munkát válassz, amit szívesen csinálsz és amiből meg is tudsz élni. Nekem központi témám az önfejlesztés. Tanár vagyok, a keresetem olyan amilyen, viszont szeretem a gyerekeket és szeretek tanítani. Nem fogom azon törni magam, hogy egy multicégnél kizsigereljenek több pénzért. Amiről te beszélsz, az csak azok számára önfejlesztés, akik ilyen jellegű munkában, pörgésben találják meg önmagukat.


A filozófia valóban egy lehetséges önfejlesztési mód, de mivel a filozófiának nem ez az elsődleges célja, így más módokon sem árt fejleszteni magad. Különösen akkor, ha te a barátaiddal együtt, szimbiózisban gondolkodsz. Az önállóság hiányának ilyetén szintje azért elég ijesztő.

2019. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!