Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Daganatos beteg vagyok, rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Daganatos beteg vagyok, rossz a házasságom, igényelném a boldogságot, de függök a nejemtől, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdésem lenne, hogy nem lehet egy mondatban feltenni. Tulajdonképp, mostanság csak kérdéseim vannak, válaszaim nincsenek. Nekem, akinek mindig is megvoltak a határozott elképzelései, ötletei, megoldásai, a saját kérdéseimre nincs jó megoldásom.


Évek óta rossz a házasságunk, elhidegült tőlem nejem és én sehogy nem bírtam visszahódítani. Nagyjából két éve már nem is próbálkozom a dolgok ilyen irányú változtatásával, haszontalan, hiszen két emberen múlik, de a másik félnek nincs ilyen igénye. Nem együtt, inkább egymás mellett élünk. Van két kamasz gyerekünk, ők egyre jobban önállósodnak. Rajtuk kívül még a közös anyagi lét, ami együtt tart minket.

Több betegségem van, évről évre rontanak a helyzetemen. Még talpon vagyok, tartom magam, de alkalmazotti munkát már nem tudok vállalni. Itthon dolgozgatok, ill. mondhatjuk én lettem a háztartásbeli, mivel nejem jóval többet keres nálam. Januárban kiderült van két daganatom is. Első vizsgálatokra jóindulatúak. Remélhetőleg nem fordul át rosszba, legalábbis nem mostanában. Az elmúlt hónapok igen idegőrlők voltak számomra!

Az ember úgy képzelné, egy ilyen helyzet összehozza a családokat, elsimítja a feszültségeket, de a való élet nem egy leányregény. Tulajdonképp, semmi nem változott. Az első napok stressze után minden visszaállt az eddigi kerékvágásba. Nejem nem szeretett belém újra, esze ágában nem volt közeledni felém, mint férfihez.

Elhagyjam, kezdjek új életet? De miként, ha tőle függök anyagilag? Keressek munkahelyet, amit lehet nem is tudok teljesíteni a betegségeim miatt? Nem tudnám felvenni a kesztyűt, főleg a fiatalokkal szemben.

Ismerkedjek, keressek új partnert? De kinek kell egy beteg ember, akinek még munkája sincs? Ha megismernék valakit, nem lenne bunkóság a problémáimmal megterhelni őt?

Az ismerkedéssel soha nem volt nehézségem. Igényem lenne a boldogságra és szeretném újra férfinak érezni magam. Szeretni és szeretve lenni!

50F



2019. szept. 16. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hu. Testver egyutterzek veled. Pedig ezen az oldalon en csak oltok mindenkit. Kitartast.
2019. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Egy betegség soha miért tenné rendbe a kapcsolatot, ha korábban gondok voltak?


A férjem kétszer volt rákos, és igen, közelebb hozott minket, nagyon sok dolgot átértékeltünk ezután. Csak mi előtte is törődtünk egymással, és is mindig számíthattam rá, ezért én is mellette voltam, ápoltam, támogattam, mikor neki volt rá szüksége. Te meg korábban jól elvoltál a kényelmes fosban, most meg szeretet, törődést vársz. Ez nem így működik.

2019. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Fogalmam sincs, milyen tanácsot adhatnék, csak azt tudom, hogy amiben most élsz, az biztos rosszabb bármelyik útnál, mint amiket választhatnál. Ha érzelmi oldalról nézzük, egyedül sokkal jobb, mint egy elhidegült nővel.

De mit mond a feleséged? Miért nem tud szeretni? Szerinte milyen problémák vannak köztetek?

2019. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Én őszintén nem értelek. Azzal kezded, hogy daganatos beteg vagy, aztán azt írod jó indulatú. Azért nagyon erős túlzás daganatos betegnek nevezni egy jóindulatú daganattal rendelkező embert. Elárulom, az anyajegy is egyfajta jóindulatú daganat, mégsem hiszem, hogy ettől beteg lennék.



A többi betegséget nem fejtetted ki, így nem tudok rá mit mondani, a daganatot viszont felejtsd el, de gyorsan. Emiatt miért szeretne jobban a nejed?


Le vagy százalékolva, vagy mi a baj?


Ezeket én nem bántásból írom, egyszerűen enélkül képtelen vagyok bekategorizálni, hogy mi lehet a feleséged baja.


Viszont becstelen embernek nem tűnsz. Szerintem családapaként főleg nem kellene ilyen példát mutatnod. A hűtlenségnél kevés undorítóbb dolog van.

2019. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

"Daganatos beteg vagyok"


Ne haragudj, de ezt a kifejezést a jóindulatú daganatokra nem használják, ez így nagyon megtévesztő.

2019. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Probalj meg olyan munkát amit birsz es meg is tudsz belőle élni,az legyen most a legfontosabb. És epitsd le a félelmeid,mert betegségnel az a legrosszabb a hit meg a legfontosabb.
2019. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hónapokig őrlődtem, mire megtudtam, jó vagy rossz indulatúak a daganatok. (nem, nem egyszerű anyajegy vagy ilyesmi) Nem írtam le a betegségeimet részletesen, hiszen a kérdéssel kapcsolatban nem lényegesek. Nem ezen van a hangsúly. A betegségek abból a szempontból érintik a témát, hogy illik-e egy új ismeretség esetén evvel terhelni egy nőt? Azt már fel sem vetem, ha netalán ismerkednék, mikor lenne illő felhozni ezt a témát?


Jól elvoltam a kényelmes fosban? Azért én nem ennyire sarkítva fogalmaznék. Egy házasságban az ember reménykedik, próbálja visszafordítani, javítani a rossz helyzeteket, menteni a menthetőt. Mivel gyerekeink is vannak szintén nem szerettem volna elhamarkodott döntést hozni.

Az elmúlt időszak nem volt könnyű, átértékelődött sok minden. Eddig el voltam a "kényelmes fosban", különböző okokból, habár egyáltalán nem élveztem.

Ha jobban belegondolok, nem is tudom, miért tettem fel a kérdésemet. Hiszen itt úgysem kapok válaszokat, nekem kell megoldanom, megtalálnom a kiutat.

Minderitől bocs, hogy zavartam!

2019. szept. 16. 21:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Párterápián nem gondolkodtatok? Rengeteget segíthet a szakember véleménye, tanácsai.


Kitartás!

2019. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hiába a jo indulatu a daganat attol az mrg lehet rossz helyen. Pl minden agyban levo joindulatu daganat veszelyes, mert ahogy lassan novekszik nyomhat letfontossagu teruletet. Vagy pl jóindulatú elváltozás no valamelyik arteria mellett es elzarja az utjat az szinten veszelyes. Ugyan attetet nem adnak a joindulatu daganatok, de siman valhatnak malignussa.
2019. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez a lényegtelen. Nekem hipophysis adenomám van. Mégsem tartom magam daganatos betegnek.


Kérdező, azért kérdeztem ezekre rá, mert ha ennek alapján te daganatos betegnek nevezed magad, akkor egyszerűen meglehet, hogy hipochonder vagy, ami lazán szétverhette a házasságod. A továbbiakat is szét fogja. Így ez nem lényegtelen dolog.


Ha erről van szó és kezelteted, akkor viszont a meglévő is helyrehozható.

2019. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!