Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanál a gyerekvállalásról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondanál a gyerekvállalásról ha a párod nem akar de nagyon szeretitek egymást?

Figyelt kérdés
Én szerettem volna szülni 32-33 éves koromig de a párom egyáltalán nem akar gyereket. Sok éve együtt vagyunk már és nagyon szeretjük egymást. Ti mit tennétek a helyemben? Dobjam el ezt a szerelmet a gyerekvállalás kedvéért vagy mit tegyek?
2019. szept. 24. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a legelején tisztáztam volna, hogy szokványos családi életet akarok: házassággal, gyerekkel. Ha ő egyáltalán nem akar gyereket, akkor nem is lett volna mélyebb kapcsolat köztünk.
2019. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tinik voltunk amikor összejöttünk, akkor még meg se fordult ilyesmi a fejünkben.
2019. szept. 24. 10:02
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondanék le.


Meg tudnál állni a saját lábadon gyerekkel is?


Sok olyan párt ismerek, ahol a pasi nem akart gyereket, de lett. Erkölcsileg most nem akarok ebbe belemenni, de én szerintem teherbe esnék azzal a tudattal, hogy sanszos, hogy egyedül maradok, de remélném, hogy átértékelődött a páromban ez a dolog az évek alatt.

De a gyerekvállalásról nem mondanék le, mert ha kicsúszok az időből, örökre vége, és akiben megvan az ösztön, és nem kényszerből mond le róla, nagyon szenvedhet egész hátralévő életében, amikor már szeretne, de nem lehet.

2019. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2-re:

OK, de úgy 20-22 éves korban az ember már komolyan végiggondolja, hogy a párjával tud-e tervezni egy életre. Aki nem akar gyereket, azzal nem tudnék.

Amúgy most hány évesek vagytok?

Mikor jött elő ez a téma (vagyis ez az ellentét) először?

És miért nem akar a párod gyereket?

2019. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Ebben nem lesz kompromisszum. Ő sosem fogja akarni, te meg sosem fogsz tudni lemondani róla.


Bár én alapvetően vele értek egyet, mivel a mai modern korba gyereket szülni értelmetlen és kvázi ostobaság - ebbe a megroppanás előtt álló amúgy is gyenge gazdasági helyzetbe? Úgy, hogy jó eséllyel mire iskolába megy csak az osztály fele lesz "kisebbségi" akik repülő rárúgással zúzzák szét a fáradt és alulfizetett tanár lábát, mint tegnap is?



Miért nem fogadtok örökbe egy 3-4 éves gyereket? Akkor ő is megússza a gusztustalan részt amitől ódzkodik (érthető módon, mert ténylegesen FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ) és neked is lesz kit gondviselned.

2019. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem mondanak le. Én sem keveredtem volna komolyabban kapcsolatba olyannal aki nem akar családot. Senki sem ér ennyit.
2019. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem mondanék le.
2019. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem mondanék le. Miért nem akar a párod? Ha az az indoka hogy félt téged, akkor tényleg szerethet, de ha más ok miatt nem akar akkor azért nem biztos hogy annyira szeret. Ez ösztönös hogy akit szeretünk attól gyereket szeretnénk. (Ha nincs komoly trauma a háttérben)
2019. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, jelen pillanatban én sem szeretnék még gyereket mert egyetemre járok, mellette munka, lakásunk sincs, albérletbe meg nem vállalnám be a gyereket. Páromat idegesítik a gyerekek és tulajdonképp engem is, de a sajátom biztos szeretném. Szóval most nem szeretnék de később elképzelhetőnek tartom hogy igen.
2019. szept. 24. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"és tulajdonképp engem is, de a sajátom biztos szeretném"


Ne vedd ezt olyan biztosra. Sokkal mennek bele így, aztán mikor kiderül, hogy "ja hát mégse" akkor kezdődik a pokol mindenki számára.

2019. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!