Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz lennék, ha a páromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz lennék, ha a páromnak külön sütnék az alábbi indok miatt?

Figyelt kérdés

Előre szólok kicsit hosszú lesz, de szerintem fontosak a részletek.


20-on éves lány vagyok, 1-es tipusú cukorbeteg már tini korom óta. Viszont azóta veszem komolyabban a betegséget mióta elköltöztem otthonról (4 éve). Apum is cukorbeteg, szóval én ebben nőttem fel, nyilván otthon cukor helyett édesítőszert használtunk stb. De mióta külön vagyok, válogathatok a sok diab termék között, azt veszek amit akarok.


Párommal másfél éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Mondhatni közös kasszán vagyunk, együtt fizetjük az albit, rezsit, általános bevásárláskor éppen az fizet aki vásárol, nem számolunk el fillérre egymással, éppen az fizet aki. De persze mindenkinek van saját költőpénze, pl van kutyám aki párom előtt már megvolt, így minden dolgot a kutyának én fizetek.


És ami a fontos ebben a kérdésben, hogy a diabos termékeket amiket használok, mindig én veszem. Amik ugye nem olcsók. A cukor, fehér liszt kilója csak kb 200 ft, ezzel szemben az édesítőszer kb 2000 ft/kg, és a szénhidrát csökkentett liszt is pl 800 ft/ fél kg. Nagyon édesszájú vagyok, így 1 héten 1-2-szer szoktam sütit sütni, mert vásárolni nem szoktam édességet. De ugye én ezekből sem ehetek sokat egyszerre. Párom viszont simán benyom egyszerre egy fél adag sütit. És tényleg, nem vagyok irigy, felőlem annyit ehet amennyit akar, csak hát mivel azok a hozzávalók 10-szer annyiba kerülnek mint egy nem-cukorbeteg süti hozzávalói, ez így mégiscsak nagyobb kiadás.


Szóval szerintetek gáz lenne, hogy amikor sütit csinálok, akkor 2 adagot csinálnék mindig, egy diabetikusat magamnak, és egy "normált" a páromnak? Nyilván mivel én kevesebbet eszek, magamnak csak fél adagot csinálnék. (Általában vagy keksz féleségeket vagy piskótát csinálok)


Vagy ez már nagyon túlzás? Irigynek, spórolósnak tünnék?


2019. okt. 2. 12:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez jó ötlet. Én nem haragudnék, és segítenék sütni is. Új receptnél azért megkóstolnám a tiédet kíváncsiságból és összehasonlításképp. De enném utána azt, amit Te nem ehetnél.
2019. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem rossz ötlet. Főleg, hogy magadat terheled vele, neki meg szerintem mindegy; ha jóízűen megeheti amit kap.
2019. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen ésszerűen gondolkodsz!


Ráadásul a diabetikus sütik szerintem kissé más ízűek is. Szóval pároddal is csak jót teszel, ha a hagyományos süti-ízt érezheti, nem azt, amit te kényszerűségből eszel.

(Mondjuk én sosem enném el a cukorbeteg családtagom elől a diabetikus sütiket, pont azért, mert én bármiből bármennyit ehetek, míg ő csakis azt eheti.)

2019. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Süssél külön neki és kész, rendes alapanyagokból.A párodnak a lényeg,hogy sütizhessen.Gondolom nem tévedek.
2019. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Dehogyis! Teljesen érthető az indok.


Pláne, hogy te fizeted , nem megosztva.


Neki teljesen mindegy, melyik fajtát eszi (azaz nem lesz baja egyiktől sem)


Vagy akkor szálljon bele ő is az alapanyagok árába.

2019. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy lennél ettől rossz, ne viccelj már, teljesen ésszerű, logikus dolog. A barátodnak amúgy magától is eszébe juthatott volna beleadni a költségekbe, vagy néha megvenni az alapanyagokat, de ez is egy megoldás :)
2019. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Akkor fog működni, ha a párod nem eszi meg a sajátja után a tiedet is, azzal, hogy kíván még süteményt.
2019. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
Nagyszerű ötlet. Valószínűleg a párod édesszájú.
2019. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Szóval sajnálsz egy szülinapra, egy alkalomra drágább valamit párodtól? Hát jó...

Persze ott van, ha olcsóbb, ha nem,egészségesen inkább ennék cukrosat, mivel nem vagyok hozzászokva, megy a hasam édesítőktől

2019. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó: nem olvasol, úgy válaszolsz. Írta, hogy heti kétszer is süt, honnan veszed a szülinapot-névnapot? Minek szólsz hozzá, ha ennyire nem figyelsz a kérdésre?
2019. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!