Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam azon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam azon hogy bántottak egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most nem mennék részletekbe, de legutóbb egy bántalmazó párkapcsolatban volt részem. Ő szakított és 6 hónapig tartott. Éreztem, hogy valami nem stimmel, de valamiért féltem kiszállni belőle. Eleinte úgy örültem, hogy van végre egy férfi aki komolyan vesz, még azt is mondta szeretné, ha a felesége lennék. Már 2 hét után azt mondta, hogy szeret, és gyakran érdeklődött hogy hogy vagyok, és mit csinálok. Viszont amikor beteg voltam, nem látogatott meg, azt mondta hogy pihenésre van szükségem. Volt olyan hogy az utolsó pillanatban mondta le a találkozót.

Ha én elmentem valahova egy nap, aznap kitalált valami indokot, hogy nem ér rá találkozni.

Volt olyan hogy hívtam telefonon, mert kb. 9 óra hosszáig semmit se hallottam felőle.

Vett nekem mindig ajándékokat, kis édességeket. Viszont mikor egyszer mentünk vásárolni, megszabta, hogy milyen édességek közül válogathatok, amikor azt se mondtam sose hogy vegyen nekem bármit.

Előfordult, az is hogy parancsolt nekem, persze ezt is próbálta szépen előadni.

Volt olyan hogy megjegyezte, hogy későn szóltam neki, hogy a kocsival álljon le valahová.

Úgy látszik nekem örökre álmom marad az, hogy valaki szeressen. Állandó kényszeres gondoltaim vannak a kapcsolat, meg a szakítás óta is, hogy én mennyire nem érek semmit, hogy milyen keveset is érek másokhoz képest. Persze a kezdettekkor, úgy éreztem magam, mint egy hercegnő, annyira kedvesnek mutatkozott, meg a szép szavaival feltornázta az önbizalmam. De most utálom magam, és egy szál önbizalmam sincs. Az jár a fejemben hogy nem hiába bántottak az iskolában is, hiszen én egy ilyen szerencsétlen vagyok. Persze akik engem bántottak, beléjük biztos nem rúgnak bele a férfiak, mint belém.


2019. okt. 2. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus tud ebben segíteni. Ne félj segítséget kérni tőle.
2019. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy a volt párod egy sz**házi, te még ugyanúgy sokat érsz és megfogod találni azt aki valóban szeretni fog. De ez csak úgy lehetséges ha túlteszed magad ezen és nem szorongsz folyton.
2019. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem a korábbi rossz kapcsolataim kísértetek volna , szerintem még megszólalni se bírtam volna pasik előtt :)))))) de lesz@rtam minden rosszat és csak a jóra koncentráltam.
2019. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a pszichológust alapból is ajánlom, mert kell a lelket is ápolni, de bántalmazó kapcsolat után KÖTELEZŐ az igénybe vétele. Mert szükséged van segítségre az önismerethez, a problémáid forrásának megtalálásához, és egy személyre akire támaszkodhatsz ebben a nagyon nehéz időben. A végén is említed, hogy a sulis élményeid borzalmasak voltak és ott is bántottak, ilyen múltbéli eseményeket kell feltárni és feldolgozni szakember segítségével, hogy tovább tudj lépni és megbékélj magaddal.


Én is voltam ilyen helyzetben, hidd el hogy nem tart örökké. Viszont tenned kell azért hogy kilábalj belőle és el kell indulnod azon az úton, hogy elsősorban magadat szereted és értékeled (ez nem jelenti azt hogy önzővé válsz).

2019. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!